Klimatyzatory do domu ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Latem wielu z nas cierpi z powodu upałów. Produktem, który pomoże przetrwać ten czas jest dobrej jakości klimatyzator. Wiemy, że dla niektórych znalezienie odpowiedniego urządzenia może być trudne, dlatego przygotowaliśmy krótkie zestawienie kilku interesujących modeli. Na szczycie naszego rankingu znalazł się Blaupunkt Moby Blue 1012 – nowoczesny klimatyzator mobilny, który bez trudu ustawisz w dowolnym miejscu w pokoju. Obsługa modelu jest bardzo prosta, więc wybór optymalnej dla konsumenta temperatury nie sprawia trudności. Produkt ma wbudowanych kilka dodatkowych opcji, jak ogrzewanie zimą czy osuszanie wilgotnych miejsc. Poza tym sprzęt umożliwia wentylację powietrza w pomieszczeniu, co pomaga w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów. Na drugim miejscu zestawienia umieściliśmy klimatyzator cieszący się równie dużą popularnością wśród konsumentów, czyli LG Standard Plus P12EN. Jest to model pokojowy, który należy zamontować na ścianie. Do sprzętu dołączony jest bezprzewodowy pilot ułatwiający sterowanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki klimatyzator do domu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sprzęty, takie jak klimatyzatory spotykane są obecnie w większości domów. Wszystko przez to, że wspomniane urządzenia pozwalają nam przetrwać upalne dni, a niektóre również ogrzać pomieszczenie zimą. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki klimatyzator do domu wybrać, aby być zadowolonym z zakupu, koniecznie zapoznaj się z poradnikiem. Dla osób, takich jak Ty zgromadziliśmy kilka najważniejszych wskazówek ułatwiających znalezienie idealnego urządzenia.

Czy warto zamontować klimatyzację w domu?

Niektórzy konsumenci twierdzą, że klimatyzator w domu jest tylko zbędnym wydatkiem. Niemniej jednak czasami okazuje się, że bez tego typu sprzętu niemal niemożliwe jest codzienne funkcjonowanie latem, gdy temperatura powietrza często przekracza 30 st. C. Klimatyzator można bez przeszkód zamontować zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu w bloku (po uzyskaniu stosownych pozwoleń, m.in. od administracji osiedla). Za sprawą wspomnianego produktu możemy poczuć się komfortowo w pomieszczeniu, niezależnie od pogody czy godziny. Wystarczy ustawić optymalną dla siebie temperaturę i poczekać, aż urządzenie schłodzi powietrze w pokoju do wskazanej wartości.

Warto dodać, że klimatyzator nie tylko chłodzi lub ogrzewa pomieszczenie (w zależności od liczby dostępnych funkcji), ale niekiedy również neutralizuje krążące w powietrzu bakterie i mikroorganizmy. To powoduje, że takie urządzenie doskonale sprawdza się w domu zamieszkiwanym przez alergików oraz małe dzieci, które są wyjątkowo wrażliwe na działanie roztoczy, wirusów, a nawet cząsteczek kurzu.

 

Rodzaje

Jaki klimatyzator do domu jest najlepszy? Według wielu osób odpowiedź na to pytanie w dużej mierze uzależniona jest od rodzaju wybranego urządzenia. Wśród dostępnych na rynku produktów wyróżniamy modele przenośne oraz stacjonarne. Te pierwsze wyposażone są w podstawę z kółkami, w efekcie czego w razie potrzeby można je z łatwością przesunąć w inne miejsce. Z uwagi na kompaktowe wymiary urządzenia przenośne często mają nieco mniejszą moc niż sprzęty stacjonarne przeznaczone do montażu na ścianie. Mimo że klimatyzacja naścienna wymaga dokładnego przemyślenia miejsca instalacji to świetnie się sprawdza, zwłaszcza w pomieszczeniach o dużym metrażu. Wynika to m.in. z bardzo dobrych parametrów technicznych.

 

Moc

Szukając właściwego klimatyzatora zwróćmy uwagę przede wszystkim na moc, ponieważ to od niej zależy efektywność działania sprzętu. Uważa się, że minimum to ok. 2 kW. Musimy jednak pamiętać, że urządzenie powinniśmy dobrać tak, aby zbilansować zyski ciepła w pokoju. Według ogólnie przyjętych obliczeń urządzenie o mocy 1 kW pozwala na szybkie schłodzenie pokoju o powierzchni ok. 10 m2. Wynika więc z tego, że im większe jest pomieszczenie, tym mocniejszego sprzętu potrzebujemy.

 

Klasa energetyczna

Sprawdzenie klasy energetycznej klimatyzacji daje nam informację o tym, czy dany sprzęt nie pobiera zbyt dużo prądu. Najbardziej polecane są modele oznaczone symbolem od A do A+++, ponieważ nie wpływają znacząco na wysokość rachunków za zużycie energii elektrycznej, a jednocześnie nie przyczyniają się do niszczenia środowiska naturalnego.

 

Zakres temperatury pracy

Najlepszy klimatyzator do domu ma szeroki zakres regulacji temperatury pracy, co pozwala nam na idealne dostosowanie działania urządzenia do swoich preferencji. Standardowo tego typu produkty pozwalają nam na schłodzenie lub ogrzanie powietrza w pomieszczeniu do temperatury od 10 st. C do ok. 40 st. C.

Głośność pracy

Z uwagi na to, że klimatyzacja pracuje niemal cały dzień, a często również w nocy nie powinna generować zbyt dużego hałasu. Jeżeli wybierzemy bardzo głośne urządzenie, istnieje duże ryzyko, że wykonywanie prostych, codziennych czynności nie będzie tak proste, jak wcześniej. Mowa tu np. o czytaniu gazety, oglądaniu telewizji czy nawet gotowaniu. Z tego względu w szczególności polecamy modele, których głośność pracy nie przekracza 30 dB. Dobrze, jeśli sprzęt będzie dodatkowo wyposażony w tryb nocny. Wówczas nie ma ryzyka, że urządzenie zakłóci nasz sen.

 

Wymiary i design

Niezależnie od tego, czy wybierzemy klimatyzator przenośny lub stacjonarny, produkt będzie dobrze widoczny dla domowników oraz zaproszonych gości. Powinniśmy więc znaleźć model o odpowiednich wymiarach, aby nie zajmował zbyt dużo miejsca na ścianie czy podłodze. Istotne jest także to, żeby urządzenie można było łatwo dopasować do reszty wyposażenia pokoju. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na takie kwestie, jak design. Choć z pozoru wygląd klimatyzacji jest drugorzędny, to może się okazać, że niewłaściwie dobrany model negatywnie wpływa na wystrój pomieszczenia.

 

Łatwość obsługi

To, czy będziemy zadowoleni z zakupu zależy nie tylko od funkcjonalności czy efektywności działania klimatyzacji, ale również łatwości obsługi. Do zestawu wraz ze sprzętem zazwyczaj dołączony jest pilot zdalnego sterowania umożliwiający ustawienie optymalnej temperatury bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Nowoczesne modele umożliwiają również wybór parametrów pracy przy pomocy smartfona, po zainstalowaniu specjalnej aplikacji. Takie rozwiązanie umożliwia sterowanie klimatyzatorem, nawet gdy jesteśmy daleko od domu.

 

Klimatyzatory do domu w dobrych cenach

Klimatyzator do domu kosztuje przeciętnie od 1500 zł do ponad 3000 zł. Dotyczy to zarówno modeli przenośnych, jak i tych montowanych na stałe na ścianie. Jeśli chodzi o cenę, duże znaczenie ma m.in. producent, ale nie jest to jedyna decydująca kwestia. Pamiętajmy, że bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty zwykle są znacznie droższe niż te wyposażone tylko w kilka podstawowych funkcji.

 

 

Najlepsze klimatyzatory do domu w 2020 roku

 

Poniżej znajdziesz krótki ranking klimatyzatorów do domu, w którym prezentujemy kilka ciekawych modeli. Tworząc artykuł kierowaliśmy się głównie wydajnością, efektywnością i kosztami zakupu.

 

Nasze zalecenia

 

Blaupunkt Moby Blue 1012 

 

Model Blaupunkt Moby Blue 1012 to przenośny klimatyzator, który sprawdza się nie tylko w domu, ale również w biurze czy dużym budynku handlowym. Klasa energetyczna sprzętu to A, co zapewnia niskie koszty utrzymania. Moc chłodzenia wynosi 3,5 kW, a grzania – 2,9 kW.

Przy zakupie klimatyzatora otrzymujemy bezprzewodowy pilot, który umożliwia precyzyjne zaprogramowanie pracy modelu, jak również regulację intensywności nawiewu. Jest to wydajny sprzęt, którego przepływ powietrza do pomieszczenia utrzymuje się na poziomie 350 m3/h. Model nie tylko generuje chłodne powietrze, ale też ogrzewa i osusza pokój. Sprzęt ma wiele dodatkowych funkcji, co pozytywnie wpływa na jego obsługę. Dużym atutem jest opcja SWING, czyli 4-kierunkowy nawiew. Przenoszenie tego klimatyzatora jest wygodne, gdyż ma wbudowane kółka, a poza tym jest lekki i poręczny.

Zdaniem specjalistów popularność modelu ma związek z kompaktowymi gabarytami. Klimatyzator nie zajmuje zbyt dużo miejsca w mieszkaniu i po skończonej pracy możesz go schować. Poza tym stosunek kosztów zakupu do możliwości sprzętu jest atrakcyjny.

 

 

 

 

LG Standard Plus P12EN

 

Jeśli poszukujesz eleganckiego klimatyzatora do domu lub biura, to polecamy Ci model LG Standard Plus P12EN. Jest to funkcjonalny sprzęt z wydajnym silnikiem BLDC. Moc chłodzenia to 3,5 kW, a grzania – 3,8 kW. Z kolei klasa energetyczna klimatyzatora to A+, więc nie narazi Cię na zbyt duże koszty utrzymania. Wymiary jednostki wewnętrznej to: 88,5 cm x 28,5 cm x 21 cm, a zewnętrznej: 7,17 cm x 48,3 cm x 23 cm.

Wymieniając zalety sprzętu konsumenci najczęściej podkreślają jego cichą pracę, która utrzymuje się na poziomie 19 dB. Innym atutem urządzenia jest opcja aktywnego zużycia energii. Polega ona na manualnym dostosowaniu pracy klimatyzatora do naszych preferencji. W modelu znajdują się ukośne łopatki wentylacyjne, które wykonano z wytrzymałego materiału, więc sprzęt będzie Ci służyć przez długi czas. W produkcie zamontowano nowoczesny filtr antywirusowy, dlatego z zakupu urządzenia na pewno zadowoleni będą alergicy.

Niemal wszystkie recenzje tego klimatyzatora są pozytywne. Konsumentów do zakupu przekonała cicha praca oraz tryb nocny. Po wybraniu tej opcji praca silnika zwalnia, a temperatura wywiewanego powietrza lekko się podnosi. Dzięki temu nie przeziębisz się w nocy.

 

 

 

 

LG G12Wl Artcool Stylist 

 

Polecamy zainwestowanie w model LG G12Wl Artcool Stylist, czyli eleganckie urządzenie w nowoczesnym stylu. Produkt ten należy zamontować na ścianie w pokoju. Tym, co wyróżnia urządzenie jest podświetlenie LED. Konsument może dopasować je do temperatury wywiewanego powietrza.

Sprzęt ma 3-stronny nawiew, dlatego przyjemny chłód szybko rozprzestrzenia się w pomieszczeniu. Dużym atutem jest opcja automatycznego oczyszczenia powietrza. Dzięki niej pozbędziesz się pleśni i bakterii, ale też przykrych zapachów z pomieszczenia. To produkt w klasie energetycznej A, co zapewnia niski pobór energii. Klimatyzator ma też funkcje grzania i osuszania, które sprawdzają się zimą. Z ich pomocą pozbędziesz się nadmiaru wilgoci z pokoju. Zakres pracy chłodzenia waha się od 10 st. C do 48 st. C, a grzania – od 15 st. C do 24 st. C.

Prezentowany model został wykonany z wytrzymałych materiałów, co zostało docenione przez wielu specjalistów, ale i konsumentów. Nie jest to najtańsze urządzenia na rynku, jednak warto wydać nieco wyższą kwotę, by cieszyć się wydajną pracą klimatyzatora przez wiele lat.

 

 

 

 

Gree Change GWH12KF

 

Model Gree Change GWH12KF to elegancki, dobry i tani klimatyzator do domu, który zainstalujesz na ścianie w pokoju. Urządzenie ma funkcję grzania, więc możesz z niego korzystać przez cały rok. Dużym atutem sprzętu jest jonizator pasmowy, przy pomocy którego usuniesz z pomieszczenia dużą ilość zanieczyszczeń.

Klimatyzator nie tylko wytwarza kojące, chłodne powietrze w czasie letniego upału, ale i oczyszcza pomieszczenie z nieprzyjemnego dymu papierosowego. W czasie pracy model neutralizuje też znaczną część bakterii krążących w powietrzu, dlatego polecany jest alergikom. Jedną z największych zalet produktu jest cicha praca, więc nie będzie Ci przeszkadzał w ciągu dnia. Poza tym klimatyzator ma szeroki kąt nawiewu, co gwarantuje dotarcie chłodnego powietrza do wszystkich zakamarków w pomieszczeniu. Do sprzętu dołączony jest bezprzewodowy pilot, który ułatwia obsługę.

Tym, co przekonało konsumentów do zakupu urządzenia jest kilka trybów pracy w nocy. Po wybraniu jednego z nich urządzenie zmniejsza ilość generowanego powietrza oraz zwiększa jego temperaturę. Dzięki temu odczujesz komfort podczas snu, a jednocześnie się nie przeziębisz.

 

 

 

 

Samsung AR12HSFSAWKNZE Classic

 

Prezentujemy klimatyzator Samsung AR12HSFSAWKNZE Classic, który sprawdza się zarówno w domach, jak i biurach. Urządzenie należy zamontować pod sufitem na ścianie. Klasa energetyczna produktu to A+, więc urządzenie nie generuje zbyt dużych kosztów, a do tego jego negatywny wpływ na środowisko jest niewielki.

Urządzenie sprawdza się zarówno jako klimatyzator, jak i sprzęt do ogrzewania pokoju zimą. Dużym atutem produktu jest cicha praca utrzymująca się na poziomie 19 dB. Dzięki temu model nie będzie Ci przeszkadzał w codziennych czynnościach. Projektując klimatyzator producent znacznie powiększył średnicę wentylatora. W konsekwencji chłodne powietrze dociera nawet do najbardziej oddalonych miejsc w pomieszczeniu. Przy zakupie otrzymasz pilot bezprzewodowy, choć jest też opcja sterowania urządzeniem przy pomocy telefonu. Zdecydowanie ułatwia to zaprogramowanie pracy sprzętu na konkretny dzień lub godzinę.

Wielu konsumentów zwróciło uwagę na elegancki design modelu. Wygląd urządzenia dobrze dopasuje się do nowoczesnego wnętrza. Opinie o klimatyzatorach do domu Samsung są bardzo pochlebne. Przedstawiony sprzęt doceniono głównie za prostą obsługę i dużą powierzchnię nawiewu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status