fbpx

Czajniki elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.10.19

 

Jeśli planujesz zakup czajnika elektrycznego, a nie masz czasu na żmudne poszukiwanie modelu wartego uwagi to dobrze trafiłeś. Zrobiliśmy to za Ciebie. Porównaliśmy szereg modeli i naszym zdaniem najlepszym obecnie modelem występującym na rynku jest czajnik Bosch TWK 8611. Jest to sprzęt o bardzo nowoczesnej linii biało antracytowy o pojemności 1,5 l i mocy 2400 W. Bardzo ciekawe jest to, że czajnik ten można ustawić na różne temperatury grzania wody od 70 do 100 °C. Ma on także funkcję podtrzymywania ustawionej temperatury wody. Model ten jest wyposażony w filtr antywapienny, a płyta grzejna ze stali szlachetnej jest wbudowana w dno. Mamy tu także ochronę przed przegrzaniem, automatyczne wyłączenie czajnika po osiągnięciu zadanej przez użytkownika temperatury, a także dwustronny wskaźnik poziomu wody wewnątrz naczynia. Gdyby jednak okazało się, że nie możesz znaleźć tego modelu wśród produktów dostępnych, to skorzystaj z drugiego produktu, który również polecamy. Jest nim Zelmer Crystal 332.2 Symbio.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki czajnik elektryczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czajnik elektryczny to bardzo funkcjonalne urządzenie, znajdujące się w każdej kuchni, również profesjonalnej. Wiele osób uważa, że gotowanie wody na kuchence jest bardziej oszczędne. Jeśli jednak przeliczymy faktyczne zużycie energii czy gazu, okazuje się, że czajnik na prąd to bardzo dobry wybór. Zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujesz się na nowoczesny sprzęt, który zadba o Twoją kieszeń, a także czas. Aby ułatwić Ci zakup takiego urządzenia przygotowaliśmy poradnik o tym, jaki czajnik elektryczny wybrać.

 

 

Moc i rodzaje grzałek

W czajniku elektrycznym może być zamontowana grzałka spiralna lub grzałka płytowa (zwykle zakryta). W przypadku pierwszego typu urządzeń, zawsze musisz gotować taką ilość wody, aby zakryła ona cały element grzejny – zwykle jest to ok 0,4 l. Dlatego, jeśli chcesz gotować mniej wody, wybierz model z grzałką płytową. Jest to związane z tym, że gdy grzałki spiralne są odkryte, szybciej osadza się na nich kamień i wymagają regularnego odkamieniania. Dlatego też producenci odchodzą od produkcji tego typu sprzętu, stawiając na modele z grzałką płytową. Jednocześnie, ceny czajników z systemem grzejnym starszej generacji są niższe, co dla wielu osób jest dużą zachętą. Jeśli chodzi o grzałkę płytową – w wielu urządzeniach możesz zagotować nawet 100 ml wody, co jest ważne dla osób, które potrzebują niewielką ilość wody przygotowanej w krótkim czasie.

Moc czajnika z grzałką spiralną może wynosić od 200 W do 2200 W, a z płytową od 600 W do 3100 W. Im większa jest moc, tym szybciej gotuje się woda, ale musisz pamiętać też o większym zużyciu prądu. W przypadku modeli niskowatowych o mocy do 1500 W czas gotowania pełnego dzbanka wody wynosi powyżej 3-4 min. W urządzeniach średniowatowych do maksymalnie 2200 W – 2500 W woda gotuje się do 3-4 min. Z kolei w czajnikach powyżej 2500 W czas przygotowania to poniżej 3 min. Jeśli więc 30 sekund to dla Ciebie niewielka różnica, lepiej wybrać sprzęt o mocy ok. 2000 W niż o mocy 3100 W.

 

Obudowa urządzenia

Ważnym aspektem jest obudowa sprzętu, która jest narażona na działanie nie tylko czynników zewnętrznych, ale też wysokiej temperatury. Najpopularniejsze na rynku i zdecydowanie najtańsze są plastikowe czajniki elektryczne. Ich atutem jest obudowa dość odporna na nagrzewanie. Sprzęty ze stali nierdzewnej są trwałe oraz wysoce odporne na przebarwienia, a zagotowana w nich woda dłużej utrzymuje wysoką temperaturę. Niestety łatwo jest trafić na sprzęt, który ma złą izolację i w efekcie dochodzi do poparzenia. Poza tym, takie modele są bardzo ciężkie.

Urządzenia szklane są atrakcyjne, ale szkło szybko się nagrzewa i równie szybko oddaje ciepło. Co więcej, takie sprzęty są bardziej narażone na stłuczenia. Modele ceramiczne uważane są za najlepsze, jednak są dość drogie. Ich atutem jest to, że materiał jest łatwy w czyszczeniu, obudowa nie nagrzewa się tak szybko jak szkło i jednocześnie pięknie się prezentuje.

 

Rodzaje podstawy

Na rynku dostępne są czajniki z podstawą zwykłą i obrotową. Pierwszy typ stosowany jest głównie w modelach z grzałką spiralną i jest mniej funkcjonalny. Dlatego najlepszym wyborem będzie podstawa obrotowa, która pozwoli nam umieścić czajnik w dowolny sposób – bez specjalnego celowania.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dobry czajnik elektryczny musi posiadać funkcje gwarantujące nam bezpieczną eksploatację. Wśród takich rozwiązań powinien znaleźć się bezpiecznik termiczny chroniący przed przegrzaniem grzałki podczas wzmożonej eksploatacji. Gdy zapraszamy gości, często czajnik uruchamiany jest kilka razy i taka właśnie funkcja zabezpieczy nas przed przegrzaniem urządzenia. Bardzo ważne, zwłaszcza dla osób nieuważnych, jest zabezpieczenie przed włączeniem bez wody. Przydatnym rozwiązaniem będzie automatyczne wyłączenie czajnika po zdjęciu z podstawki, aby po odłożeniu z powrotem na podstawę, nie doszło do ponownego uruchomienia.

 

Filtry dla zdrowia i bezawaryjnej pracy

Filtry są ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale też dla trwałości urządzenia. Jeśli już przy nalewaniu woda będzie filtrowana, wtedy w czajniku nie będzie osadzać się kamień. Najczęściej montowane są filtry wykonane z siatki nylonowej. Nie jest to najtrwalszy materiał i niestety zatrzymuje wyłącznie duże kawałki kamienia. Z tego powodu, lepiej zdecydować się na droższy model z filtrem ze stali szlachetnej – zatrzyma więcej zanieczyszczeń. Coraz popularniejsze stają się filtry węglowe, wykorzystywane w najdroższych sprzętach. Dzięki swoim właściwościom pochłaniają nie tylko kamień, ale też wszelkie zanieczyszczenia.

 

Pojemność urządzenia

Pojemność czajnika, powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników oraz ilości osób w domu – inne są zapotrzebowania jednej osoby, a inne kilkuosobowej rodziny. Na rynku znajdziemy modele o pojemności od 0,4 l do 2,3 l. Pojawia się tutaj pytanie – jaki czajnik elektryczny jest najlepszy dla Twojej rodziny? Jeśli z czajnika mają korzystać 1-2 osoby, wybierz sprzęty małe o pojemności od 0,4 l do 1 l. W przypadku 3-5 użytkowników – od 1 l do 1,7 l, a powyżej 5 osób –większe niż 1,7 l. Dlaczego jest to takie ważne? Każdy sprzęt ma jakieś ograniczenia, a dla nas najważniejsze jest minimalna ilość wody, jaką można przygotować. W dużych modelach bardzo często możesz ugotować minimalnie 0,5 l.

Pamiętaj także, że każde urządzenie ma wskaźnik poziomu wody. Choć jest to standardowa funkcja, to warto sprawdzić sam sposób oznaczania – jeśli miarka znajduje się na obudowie, istnieje ryzyko, że z czasem się zetrze.

 

 

Dodatkowe funkcje

Wspominaliśmy już o funkcjach gwarantujących nam bezpieczną eksploatację, ale to nie wszystko, o czym warto pamiętać. Dobrze jeśli interesujący nas sprzęt posiada: Antypoślizgową podstawkę, Funkcję termosu służącą do podtrzymania temperatury wody przez długi czas, Lampkę kontrolną, Podświetlenie, Programator czasowy – to nowoczesne, ale bardzo funkcjonalne rozwiązanie pozwalające na zaprogramowanie czasu włączenia się czajnika, Regulację temperatury (herbaty i kawy nie lubią wrzątku), Regulowany przewód, Termoizolowaną obudowę, która zapobiega nagrzewaniu się w czasie pracy.

 

Poziom hałasu

Hałas, jaki wydaje nasz sprzęt, ma związek z kamieniem – im jest go więcej, tym głośniej działa czajnik. Dlatego tak ważne jest regularne odkamienianie urządzenia. Warto też podkreślić, że testy porównawcze wykazują, iż głośniej działają czajniki z płaską grzałką. Jeśli więc mieszkasz w akademiku i szukasz czajnika, który nie obudzi Twojego współlokatora, wybierz urządzenie z grzałką spiralną.

 

Czajniki elektryczne w dobrych cenach.

Najtańsze, plastikowe modele znajdziemy w sklepach już za 20 zł, stalowe za ok. 50 zł, a szklane za 100 zł. Najwięcej kosztują ją sprzęty ceramiczne, których cena zaczyna się od ok. 250 zł. Polecamy przede wszystkim produkty znanych marek, ceniony na rynku.

 

 

Najlepsze czajniki elektryczne w 2019 roku

 

Czajnik to sprzęt AGD, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Ostatnio na popularności zyskują czajniki elektryczne. Tylko jak dobrać najlepszy czajnik elektryczny do naszych potrzeb? Spróbujemy Ci podpowiedzieć w naszym rankingu.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch TWK 8611

 

1.Bosch TWK 8611Pierwszą naszą propozycją jest Bosch TWK 8611. Ten czajnik elektryczny ma moc 2400 W i maksymalną pojemność 1,5 L. To urządzenie składa się z czajnika i jego obrotowej podstawy. Urządzenie jest wyposażone w płaską grzałkę płytkową oraz dwustronny, zewnętrzny wskaźnik poziomu wody. Całość jest utrzymana w ładnym, białym kolorze z akcentami w kolorze antracyt. W podstawie, którą podłączamy do prądu, możemy ustawić temperaturę podgrzania wody.

Powoduje to, że ten model będzie idealny dla osób pijących trunki o innych temperaturach zaparzania, np. zioła czy zieloną herbatą. Tutaj również znajduje się wyłącznik całego urządzenia. Producent zaopatrzył czajnik również w szereg zabezpieczeń: przed włączeniem bez wody, przed przegrzaniem.

Czajnik przy włączaniu i wyłączaniu informuje nas o tym fakcie sygnałem dźwiękowym. Ciekawą funkcją, zwłaszcza dla osób pijących dużo herbaty, jest funkcja podtrzymywania ciepła.

Osoby, które zakupiły ten produkt są zadowolone z szybkości gotowania wody.  Opinie konsumentów również zachwalają ładny wygląd urządzenia i możliwość regulacji temperatury.

Czajnik elektryczny Bosch TWK 8611 ma moc równą 2400 W. Pojemność urządzenia wynosi 1,5 l. Model wykonano m.in. ze stali nierdzewnej.

Zalety
Filtr antywapniowy:

W zestawie znajduje się dobrej jakości filtr antywapniowy. Do jego wykonania wykorzystano stal szlachetną. Praca filtra jest uznawana za skuteczną - wewnątrz czajnika nie tworzy się trudny do usunięcia osad.

Regulacja temperatury:

Urządzenie ma opcję Temperature Control, która pozwala użytkownikowi ustawić temperaturę w zakresie od 70 st. C. do 100 st. C. W efekcie konsument może łatwo przygotować różnego rodzaju kawę czy herbatę.

Łatwe zwijanie kabla:

Możliwość łatwego zwijania kabla sprawia, że przechowywanie sprzętu nie jest kłopotliwe. Nie musimy się martwić także o to, że kabel będzie się plątał.

Utrzymanie temperatury wody:

Czajnik utrzymuje określoną temperaturę wody nawet do 30 minut. Dzięki temu możemy przygotować pyszny napój nawet kilka minut po zagotowaniu wody.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Ochrona przed przegrzaniem skutecznie chroni przed nagłą awarią urządzenia i zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania.

Wady
Zbyt ciężki:

Po przeczytaniu niektórych recenzji można dojść do wniosku, że model jest ciężki, przez co użytkowanie może okazać się niewygodne.

 

 

 

 

Zelmer Crystal 332.2 Symbio

 

2.Zelmer Crystal 332.2 SymbioUrządzenie Zelmer Crystal 332.2 Symbio to jeden z najtańszych czajników w naszym zestawieniu. Jest to czajnik, w którym zagotujemy minimalnie 0,5 l wody a maksymalnie 1,7 litra. Natomiast moc czajnika wynosi 2000 W. W tym modelu została zastosowana płaska grzałka płytowa wykonana z płyty chromowo – niklowej, oraz dwustronny wskaźnik poziomu wody.

Zarówno zewnętrza powłoka, jak i podstawa jest zrobiona z tworzywa sztucznego. Czajnik został wyposażony w automatyczny wyłącznik, który wyłącza mechanizm grzejny w momencie zagotowania wody. Urządzenie posiada również bezpiecznik termiczny.

Chroni on czajnik przed przegrzaniem. Osoby, które cenią sobie możliwość doboru kolorystycznego ucieszy informacja, że produkt ten jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Podstawa czajnika jest obrotowa, można również w niej chować nadmiar kabla.

Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w filtr zatrzymujący osad. Czytając opinie pozostawione przez użytkowników produktu możemy stwierdzić, że jest to dobry i tani czajnik elektryczny. Komentarze mówią m.in., że czajnik ma dobrze ukształtowany wylew, wygodny wyjmowany filtr na kamień.

Zelmer Crystal 332.2 to bardzo dobry czajnik elektryczny do 100 zł. Moc urządzenia jest równa 2000 W, a jego pojemność wynosi 1,7 l.

Zalety
Grzałka:

Model został wyposażony w grzałkę o dużej mocy. Jest ona efektywna - nie trzeba czekać zbyt długo, aż woda się zagotuje. Możemy szybko ugościć odwiedzających nas znajomych.

Filtr antyosadowy:

Na końcu dzióbka czajnika, przez który nalewamy wodę, znajduje się filtr antyosadowy. Skutecznie zatrzymuje on różne zanieczyszczenia, dzięki czemu woda, która trafia do naszego kubka, jest czystsza i smaczniejsza. Filtr można zdemontować i umyć pod bieżącą wodą.

Wskaźnik:

Na obudowie modelu znajduje się wskaźnik poziomu wody. W rezultacie możemy łatwo określić, czy trzeba uzupełnić pojemnik, czy też znajdująca się w nim ciecz starczy na przygotowanie napoju.

Zabezpieczenie:

Czajnik nie włączy się, jeśli nie będzie uzupełniony wodą. To zabezpiecza przed jego uszkodzenia na skutek nieprawidłowego użytkowania.

Wady
Kształt:

Część konsumentów uważa, że dzióbek nie jest dobrze wyprofilowany, więc trzeba uważać w trakcie przygotowywania kawy czy herbaty, aby nie wylać gorącej wody na blat.

 

 

 

 

 

Bosch TWK 7801

 

5.Bosch TWK 7801Następny w naszym zestawieniu jest czajnik Bosch TWK 7801. Za względu na wygląd tego urządzenia, może ono bardziej przypaść do gustu Panom, niż Paniom. Model utrzymany w kolorach stali i czarnym. Będzie on doskonałym dodatkiem do wnętrza w stylu nowoczesnym. Ma on pojemność 1,7 litra oraz moc 2200 W.

Całe urządzenie wykonane jest ze stali szlachetnej. Zastosowana tutaj została płaska grzałka płytkowa oraz wyjmowany filtr antyosadowy. Model ten posiada również wskaźnik poziomu wody umieszczony pod uchwytem, blokadę pokrywy, oraz podświetlany włącznik.

Dołączona do czajnika podstawa jest wykonana z plastiku i pozwala na obrócenie stojącego na niej czajnika o 360 stopni. Producent także zwrócił uwagę na bezpieczeństwo użytkowania produktu, dlatego wyposażył go w zabezpieczenie przed przegrzaniem, bezpiecznik termiczny, oraz zabezpieczenie przed włączeniem bez wody.

Model ten posiada również funkcję automatycznego wyłączenia po zagotowaniu wody. A użytkownicy przedstawiają ten czajnik jako model, który szybko gotuje wodę, ma ładny wygląd i dopasowaną moc grzewczą.

Czajnik elektryczny Bosch TWK 7801 ma pojemność równą 1,7 l. Moc urządzenia wynosi 2200 W. Model zrobiono ze stali nierdzewnej.

Zalety
Obrotowa podstawa:

Na komfort użytkowania prezentowanego czajnika elektrycznego wpływa bez wątpienia obrotowa podstawa. To dzięki niej możemy swobodnie manewrować urządzeniem.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Producent zadbał o to, aby użytkowanie sprzętu było w pełni bezpieczne. Model ma blokadę pokrywy, co daje pewność, że zamknięcie nie otworzy się w trakcie nalewania wody do filiżanki. Czajnik automatycznie wyłącza się po zagotowaniu wody i ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Stal nierdzewna:

Wykorzystana do produkcji Bosch TWK 7801 stal nierdzewna jest odporna na korozję i łatwa w pielęgnacji.

Wady
Wskaźnik poziomu wody:

Należy zwrócić uwagę na to, że wskaźnik poziomu wody nie jest do końca czytelny. W związku z tym osoby, które mają słaby wzrok, mogą mieć problem z odczytaniem prezentowanej wartości.

 

 

 

 

De’Longhi KBOV2001.BG

 

6.De’Longhi KBOV2001.BGCzajnik De’Longhi KBOV2001.BG jest w stylu retro, dostępny też jest w czterech kolorach: czarnym, błękitnym, zielonkawym i beżowym. Dodatkowo urządzenie to jest częścią linii produktów, także możemy dokupić inne kuchenne urządzenia, jak toster czy ekspres do kawy, nie tylko w tym samym kolorze, ale i stylistyce. Czajnik został wykonany ze stali nierdzewnej pokrytej lakierem z połyskiem oraz chromowanymi elementami.

Jego moc wynosi 2000 W a pojemność 1,7 litra. Pomimo wyglądu retro, w urządzeniu zostały zastosowane nowoczesne technologie, jak wskaźnik poziomu wody, płaska grzałka płytowa czy automatyczne wyłączanie urządzenia po zagotowaniu wody lub po zdjęciu z podstawy.

Podstawa natomiast jest obrotowa i pozwala na obrót czajnika o 360 stopni, wyposażona ona została w nóżki antypoślizgowe oraz schowek na przewód zasilający. Producent również zadbał o komfort użytkownika poprzez instalację wyjmowanego filtra antywapiennego oraz wyposażenie urządzenia w zdejmowaną pokrywkę.

Dodatkowo czajnik posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody. Osoby, które zakupił ten produkt w swoich opiniach chwalą jego cichą pracę, szybkość działania oraz piękny wygląd w stylu retro.

De’Longhi KBOV2001.BG to czajnik elektryczny o mocy 2000 W i pojemności równej 1,7 l. Jest to model bezprzewodowy. Sprzęt ma kremowy kolor.

Zalety
Pojemność:

Spora pojemność sprawia, że w czajniku można zagotować wodę na kawę czy herbatę dla wielu osób. Produkt bez wątpienia przyda się podczas odwiedzin gości.

Zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody:

Model ma skuteczne zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody. Dlatego, nawet jeśli zapomnimy uzupełnić zbiornik i będziemy chcieli uruchomić sprzęt, nie dojdzie do jego uszkodzenia.

Design:

Z uwagi na to, że design urządzenia nieco nawiązuje do stylu vintage, De’Longhi KBOV2001.BG wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku modeli.

Wady
Głośność pracy:

Sprzęt jest stosunkowo głośny, co może okazać się męczące dla domowników (szczególnie rano).

Słaba odporność na uszkodzenia:

Do czyszczenia modelu należy używać miękkich gąbek, ponieważ jego powierzchnia jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Camry CR 1242

 

7.Camry CR 1242Ranking czajników elektrycznych zakończymy produktem Camry CR 1242. Urządzenie ma moc 2600 W i pojemność 1,7 litra. Czajnik ten w kolorze srebrno – czarnym został wykonany ze szkła i stali szlachetnej. Rozbudowana podstawa urządzenia pozwala na obrót czajnika o 360 stopni. Dodatkowo model ten został wyposażony w funkcję regulowania temperatury grzania.

Odpowiednią dla siebie i przygotowywanego naparu temperaturę ustawiamy na podstawie czajnika, a informacje są wyświetlane na ekranie LCD. Zakres temperaturowy jest duży i wynosi od 55 do 100 stopni Celsiusza.  Natomiast, gdy woda osiągnie wybraną ciepłotę zostaniemy o tym poinformowani przez sygnał dźwiękowy.

Model ten został wyposażony w płaską grzałkę płytową, która dodatkowo jest otoczona światłami LED, które uruchamiają się podczas pracy czajnika. Produkt również posiada odpowiednie zabezpieczenia, m.in. przed przegrzaniem i automatyczne wyłączanie po zagotowaniu wody.

Opinie pozostawione na temat tego produktu przez jego użytkowników są przychylne. Konsumenci mówią w nich, że czajnik jest solidnie wykonany, a jego użytkowanie ułatwia sygnał dźwiękowy i wybór odpowiedniej temperatury.

Pojemność czajnika elektrycznego Camry CR 1242 wynosi 1,7 l. Moc urządzenia jest równa 2600 W. Temperaturę wody można regulować w zakresie od 55 st. C. do 100 st. C.

Zalety
Efektywność:

Zgodnie z wieloma opiniami konsumentów, czajnik pozwala szybko przygotować gorący napój.

Oryginalny design:

Model efektownie prezentuje się na blacie w kuchni. Wszystko dzięki temu, że ma on przezroczysty, dodatkowo podświetlany na niebiesko zbiornik. W rezultacie widzimy, jak woda się gotuje.

Wady
Wyłączanie:

Jeśli podniesiemy czajnik z podstawy i po chwili z powrotem go odłożymy, urządzenie będzie nadal działało. Trzeba nacisnąć odpowiedni przycisk, aby zatrzymać jego pracę.

Dźwięk przy ustawianiu:

Podczas wybierania ustawień generowany jest głośny i nieprzyjemny dźwięk pikania.

 

 

 

 

Jak odkamienić czajnik elektryczny?

 

Czajnik elektryczny jest wygodny, ale jak go czyścić, chronić przed kamieniem? W tej części chcemy się skupić na sposobach utrzymania tego urządzenia w czystości. Szczególnie skupimy się na metodach odkamieniania sprzętu. Poniżej znajdziesz kilka sugestii jak odkamienić czajnik domowymi metodami.

Środki do usuwania kamienia z czajnika elektrycznego

Na sklepowych półkach znajdziesz wiele środków chemicznych, które służą do odkamieniania czajnika. Większość z nich należy rozpuścić w wodzie, a następnie zagotować cały roztwór. Takie preparaty są bardzo skuteczne, jednak wiele osób obawia się ich stosować, w obawie, że ślad po nich pozostanie w czajniku i wpłynie na jakość wody. Z tego powodu, po skończonym odkamienianiu zaleca się kilkukrotne zagotowanie wody (tym razem bez środka do odkamieniania).

 

Jak odkamienić czajnik octem?

Czytając fora Internetowe, można dowiedzieć się, jaki czajnik elektryczny jest polecany. Warto też zapoznać się z opiniami Internautów na temat domowych sposobów na odkamienianie sprzętów kuchennych. Jednym z najpopularniejszych środków jest ocet. Substancja neutralizuje nieprzyjemne zapachy, a także pomaga w usuwaniu drobnoustrojów. Jednak najważniejszą właściwością roztworu jest efektywność w walce z osadem z kamienia, szczególnie na grzałce elektrycznej. Aby wyczyścić sprzęt, przygotuj szklankę octu oraz wody i wlej je do czajnika, a następnie zagotuj. Zdaniem wielu osób po takim zabiegu urządzenie będzie nie tylko czystsze, ale i poprawi się smak gotowanej wody.

 

Jak usunąć kamień z czajnika przy pomocy obierków po ziemniakach?

Wbrew temu, co można uważać, stosowanie obierków po ziemniakach, to bardzo popularna metoda odkamieniania czajników. Sposób ten jest w pełni naturalny i nie uszkodzi wnętrza urządzenia. W czajniku należy umieścić łupiny oraz wodę, a następnie całą mieszankę zagotować. Jeśli kamień będzie się utrzymywać, czynność należy powtórzyć z nowymi obierkami.

 

Jak odkamienić czajnik elektryczny sodą oczyszczoną?

Podstawowym środkiem czystości w domu jest soda oczyszczona. Pomaga ona neutralizować nieprzyjemne zapachy, ale też usuwa bakterie. Sody można też użyć do walki z kamieniem w czajniku. Do wnętrza naczynia wsyp 2 łyżki produktu, a następnie odstaw urządzenie na kilkadziesiąt minut. Metoda ta jest nie tylko efektywna, ale również bardzo szybka.

Jak odkamienić czajnik elektryczny kwaskiem cytrynowym?

Metoda odkamieniania z użyciem kwasku cytrynowego jest jedną z najpopularniejszych. Aby wyczyścić czajnik należy wypełnić go wodą aż do maksymalnej granicy, a następnie dodać 5 łyżeczek proszku. Tak przygotowany roztwór zamieszaj, a następnie zostaw w czajniku na całą noc. Nad ranem zagotuj wodę.

 

Alternatywna metoda: sok z cytryny

Alternatywną metodą do stosowania kwasku cytrynowego, jest wykorzystanie prawdziwej cytryny. Metoda ta wymaga wyciśnięcia soku z kilku owoców tak, by przygotować całą szklankę płynu. Cały roztwór należy wlać do czajnika i odstawić na około 2 godziny. Po upływie wyznaczonego czasu wylewamy roztwór. Jeśli zauważysz, że w naczyniu wciąż są resztki kamienia, możesz je wyszorować ćwiartką cytryny.

 

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Choć przytoczone domowe metody są bardzo skuteczne, pozostawiają w urządzeniu nieprzyjemny zapach. Chcąc się go pozbyć, wystarczy kilkukrotnie zagotować czystą ciecz. Powtarzaj czynność do momentu, gdy przegotowana woda nie będzie miała octowego lub cytrynowego posmaku. W podobny sposób pozbędziesz się osadów powstałych po czyszczeniu. Kilkukrotnie wlej do wnętrza wodą, zamieszaj ją i wylej.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Haen Winter

 

3.Haen WinterKolejny produkt, który chcieliśmy Państwu zaproponować to Haen Winter o zimowym wzorze. Nie jest to typowy czajnik elektryczny, gdyż jest on ceramiczny. Czajniki ceramiczne mają swoje walory, należy je jednak użytkować trochę inaczej niż zwykle spotykane, wykonane z plastiku. Imbryki ceramiczne mają tradycyjny wygląd, często u dołu posiadają charakterystyczny ‘brzuszek” i są bardzo ładnie ozdobione.

Ceramika nie przekazuje smaków, tak więc zaparzone herbaty i kawy wodą z ceramicznego czajnika będą miały smak tylko naparu. Pomimo tradycyjnego wyglądu czajnik ten posiada wbudowane nowoczesne rozwiązania tj. zabezpieczenie przed włączeniem bez wody, automatyczne wyłączenie po zagotowaniu wody.

Model ten ma również wbudowaną płaską grzałkę płytkową, a jej moc to 1200 W. Jednorazowo zagotujemy w nim 1,2 litra wody. Dołączona antypoślizgowa podstawa pozwala obracać czajnik 360 stopni, możemy też w jej spodzie schować nadmiar kabla.

Musimy jednak pamiętać, by nie mieszać wody o różnych temperaturach, gdyż czajnik  może pęknąć. Użytkownicy są zachwyceni ładnym wykonaniem imbryka. Opinie mówią również, że urządzenie jest małe i zgrabne.

 

 

Apollo CZR-05- GR

 

4.Apollo czr-05-grApollo CZR-05- GR to propozycja dla osób spędzających dużo czasu w podróży. Ten turystyczny czajnik o kolorze limonkowo – białym ma pojemność 0,5 litra oraz maksymalną moc 1000 W. Urządzenie możemy już nabyć za 25 złotych. Biorąc pod uwagę jego rozmiary, najlepiej będzie służyć singlowi, lub maksymalnie dwóm osobom.

Nie tylko będzie przydatny na biwaku, jeśli często podróżujesz to możesz wziąć czajniczek ze sobą do hotelu. A ponieważ czajnik jest jednoelementowy, będzie łatwo go zapakować w torbę podróżną. Model ten jest wyposażony w płaską grzałkę płytkową, dwustronny wskaźnik poziomu wody oraz podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Obudowa czajnika została wykonana z plastiku i wyposażona w antypoślizgowe nóżki. Co czyni ten model prawdziwie turystycznym, to 2 kubki dołączane przez producenta do zestawu.

Opinie o tych czajnikach elektrycznych wśród klientów są pozytywne. Użytkownicy są zadowoleni ze szczelności urządzenia, ułatwia ona jego transport. Dodatkowo według konsumentów, którzy zakupili ten produkt, jest on lekki i poręczny.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4.57 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status