Ranking 5 najlepszych czajników elektrycznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Czajnik elektryczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli planujesz zakup czajnika elektrycznego, a nie masz czasu na żmudne poszukiwanie modelu wartego uwagi to dobrze trafiłeś. Zrobiliśmy to za Ciebie. Porównaliśmy szereg modeli i naszym zdaniem najlepszym obecnie modelem występującym na rynku jest czajnik Bosch TWK 8611. Jest to sprzęt o bardzo nowoczesnej linii biało antracytowy o pojemności 1,5 l i mocy 2400 W. Bardzo ciekawe jest to, że czajnik ten można ustawić na różne temperatury grzania wody od 70 do 100 °C. Ma on także funkcję podtrzymywania ustawionej temperatury wody. Model ten jest wyposażony w filtr antywapienny, a płyta grzejna ze stali szlachetnej jest wbudowana w dno. Mamy tu także ochronę przed przegrzaniem, automatyczne wyłączenie czajnika po osiągnięciu zadanej przez użytkownika temperatury, a także dwustronny wskaźnik poziomu wody wewnątrz naczynia. Gdyby jednak okazało się, że nie możesz znaleźć tego modelu wśród produktów dostępnych, to skorzystaj z drugiego produktu, który również polecamy. Jest nim Zelmer Crystal 332.2 Symbio.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model wyposażony jest w obrotową podstawę, dzięki której zdejmowanie i odkładanie czajnika jest łatwe i wygodne. Wyposażony jest on w możliwość ustawiania różnych temperatur oraz w tryb utrzymywania stałej ciepłoty wody. Filtr antywapienny chroni czajnik przed osadzaniem się kamienia na ściankach.

Wady

Konsumenci skarżą się na dźwięk, jaki wydaje czajnik przy włączaniu i po zakończeniu gotowania wody. Twierdzą oni, że jest denerwujący i całkowicie zbędny. Niestety nie można go wyłączyć.

Podsumowanie

Jest to elektryczny czajnik o ciekawym designie, który długo trzyma ciepło i pozwala na zagotowanie wody o różnych temperaturach. Mimo drażniącego sygnału zaczynającego i kończącego pracę, urządzenie cicho działa i bardzo szybko grzeje wodę.

Drugi wybór

Zalety

Czajnik posiada filtr, który zatrzymuje osady oraz zawiera dwustronną miarkę poziomu wody. Ma on płaską grzałkę, która umożliwia zagotowanie nawet małej ilości wody. Dzięki zabezpieczeniom przed włączeniem pustego czajnika nie musimy martwić się o jego przegrzanie.

Wady

Użytkownicy zauważają, że po otwarciu pokrywy czajnika, skroplona woda spływa częściowo na zewnątrz jego obudowy. Ponadto, urządzenie ma dość krótki kabel.

Podsumowanie

Urządzenie ma bardzo atrakcyjny design i jest niezwykle trwałe i bezawaryjne. Przy odpowiedniej eksploatacji może służyć domownikom przez parę ładnych lat. Pasuje ono zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Rozważ też

Zalety

Jest to elektryczny czajnik, wyposażony w filtr antywapienny oraz wskaźnik poziomu wody umieszczony pod uchwytem. Posiada on zabezpieczenie przed przegrzaniem, bezpiecznik termiczny oraz blokadę przed włączeniem bez wody. Obrotowa podstawa ułatwia zdejmowanie i odkładanie urządzenia.

Wady

Konsumenci zwracają uwagę na fakt, że podczas gotowania wody obudowa czajnika bardzo się nagrzewa. Ponadto urządzenie bardzo głośno pracuje.

Podsumowanie

Czajnik szybko gotuje wodę, ma ładny wygląd i dużą moc grzewczą. Wykonany jest ze stali szlachetnej, dlatego mimo że obudowa się nagrzewa, całość jest bardzo trwała i wytrzymała. Konsumenci zgodnie twierdzą, że bardzo ładnie prezentuje się w kuchni.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki czajnik elektryczny kupić?

 

Czajnik elektryczny to bardzo funkcjonalne urządzenie, znajdujące się w każdej kuchni, również profesjonalnej. Wiele osób uważa, że gotowanie wody na kuchence jest bardziej oszczędne. Jeśli jednak przeliczymy faktyczne zużycie energii czy gazu, okazuje się, że czajnik na prąd to bardzo dobry wybór. Zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujesz się na nowoczesny sprzęt, który zadba o Twoją kieszeń, a także czas. Aby ułatwić Ci zakup takiego urządzenia przygotowaliśmy poradnik o tym, jaki czajnik elektryczny wybrać.

 

 

Moc i rodzaje grzałek

W czajniku elektrycznym może być zamontowana grzałka spiralna lub grzałka płytowa (zwykle zakryta). W przypadku pierwszego typu urządzeń, zawsze musisz gotować taką ilość wody, aby zakryła ona cały element grzejny – zwykle jest to ok 0,4 l. Dlatego, jeśli chcesz gotować mniej wody, wybierz model z grzałką płytową. Jest to związane z tym, że gdy grzałki spiralne są odkryte, szybciej osadza się na nich kamień i wymagają regularnego odkamieniania. Dlatego też producenci odchodzą od produkcji tego typu sprzętu, stawiając na modele z grzałką płytową. Jednocześnie, ceny czajników z systemem grzejnym starszej generacji są niższe, co dla wielu osób jest dużą zachętą. Jeśli chodzi o grzałkę płytową – w wielu urządzeniach możesz zagotować nawet 100 ml wody, co jest ważne dla osób, które potrzebują niewielką ilość wody przygotowanej w krótkim czasie.

Moc czajnika z grzałką spiralną może wynosić od 200 W do 2200 W, a z płytową od 600 W do 3100 W. Im większa jest moc, tym szybciej gotuje się woda, ale musisz pamiętać też o większym zużyciu prądu. W przypadku modeli niskowatowych o mocy do 1500 W czas gotowania pełnego dzbanka wody wynosi powyżej 3-4 min. W urządzeniach średniowatowych do maksymalnie 2200 W – 2500 W woda gotuje się do 3-4 min. Z kolei w czajnikach powyżej 2500 W czas przygotowania to poniżej 3 min. Jeśli więc 30 sekund to dla Ciebie niewielka różnica, lepiej wybrać sprzęt o mocy ok. 2000 W niż o mocy 3100 W.

 

Obudowa urządzenia

Ważnym aspektem jest obudowa sprzętu, która jest narażona na działanie nie tylko czynników zewnętrznych, ale też wysokiej temperatury. Najpopularniejsze na rynku i zdecydowanie najtańsze są plastikowe czajniki elektryczne. Ich atutem jest obudowa dość odporna na nagrzewanie. Sprzęty ze stali nierdzewnej są trwałe oraz wysoce odporne na przebarwienia, a zagotowana w nich woda dłużej utrzymuje wysoką temperaturę. Niestety łatwo jest trafić na sprzęt, który ma złą izolację i w efekcie dochodzi do poparzenia. Poza tym, takie modele są bardzo ciężkie.

Urządzenia szklane są atrakcyjne, ale szkło szybko się nagrzewa i równie szybko oddaje ciepło. Co więcej, takie sprzęty są bardziej narażone na stłuczenia. Modele ceramiczne uważane są za najlepsze, jednak są dość drogie. Ich atutem jest to, że materiał jest łatwy w czyszczeniu, obudowa nie nagrzewa się tak szybko jak szkło i jednocześnie pięknie się prezentuje.

 

Rodzaje podstawy

Na rynku dostępne są czajniki z podstawą zwykłą i obrotową. Pierwszy typ stosowany jest głównie w modelach z grzałką spiralną i jest mniej funkcjonalny. Dlatego najlepszym wyborem będzie podstawa obrotowa, która pozwoli nam umieścić czajnik w dowolny sposób – bez specjalnego celowania.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dobry czajnik elektryczny musi posiadać funkcje gwarantujące nam bezpieczną eksploatację. Wśród takich rozwiązań powinien znaleźć się bezpiecznik termiczny chroniący przed przegrzaniem grzałki podczas wzmożonej eksploatacji. Gdy zapraszamy gości, często czajnik uruchamiany jest kilka razy i taka właśnie funkcja zabezpieczy nas przed przegrzaniem urządzenia. Bardzo ważne, zwłaszcza dla osób nieuważnych, jest zabezpieczenie przed włączeniem bez wody. Przydatnym rozwiązaniem będzie automatyczne wyłączenie czajnika po zdjęciu z podstawki, aby po odłożeniu z powrotem na podstawę, nie doszło do ponownego uruchomienia.

 

Filtry dla zdrowia i bezawaryjnej pracy

Filtry są ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale też dla trwałości urządzenia. Jeśli już przy nalewaniu woda będzie filtrowana, wtedy w czajniku nie będzie osadzać się kamień. Najczęściej montowane są filtry wykonane z siatki nylonowej. Nie jest to najtrwalszy materiał i niestety zatrzymuje wyłącznie duże kawałki kamienia. Z tego powodu, lepiej zdecydować się na droższy model z filtrem ze stali szlachetnej – zatrzyma więcej zanieczyszczeń. Coraz popularniejsze stają się filtry węglowe, wykorzystywane w najdroższych sprzętach. Dzięki swoim właściwościom pochłaniają nie tylko kamień, ale też wszelkie zanieczyszczenia.

 

Pojemność urządzenia

Pojemność czajnika, powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników oraz ilości osób w domu – inne są zapotrzebowania jednej osoby, a inne kilkuosobowej rodziny. Na rynku znajdziemy modele o pojemności od 0,4 l do 2,3 l. Pojawia się tutaj pytanie – jaki czajnik elektryczny jest najlepszy dla Twojej rodziny? Jeśli z czajnika mają korzystać 1-2 osoby, wybierz sprzęty małe o pojemności od 0,4 l do 1 l. W przypadku 3-5 użytkowników – od 1 l do 1,7 l, a powyżej 5 osób –większe niż 1,7 l. Dlaczego jest to takie ważne? Każdy sprzęt ma jakieś ograniczenia, a dla nas najważniejsze jest minimalna ilość wody, jaką można przygotować. W dużych modelach bardzo często możesz ugotować minimalnie 0,5 l.

Pamiętaj także, że każde urządzenie ma wskaźnik poziomu wody. Choć jest to standardowa funkcja, to warto sprawdzić sam sposób oznaczania – jeśli miarka znajduje się na obudowie, istnieje ryzyko, że z czasem się zetrze.

 

 

Dodatkowe funkcje

Wspominaliśmy już o funkcjach gwarantujących nam bezpieczną eksploatację, ale to nie wszystko, o czym warto pamiętać. Dobrze jeśli interesujący nas sprzęt posiada: Antypoślizgową podstawkę, Funkcję termosu służącą do podtrzymania temperatury wody przez długi czas, Lampkę kontrolną, Podświetlenie, Programator czasowy – to nowoczesne, ale bardzo funkcjonalne rozwiązanie pozwalające na zaprogramowanie czasu włączenia się czajnika, Regulację temperatury (herbaty i kawy nie lubią wrzątku), Regulowany przewód, Termoizolowaną obudowę, która zapobiega nagrzewaniu się w czasie pracy.

 

Poziom hałasu

Hałas, jaki wydaje nasz sprzęt, ma związek z kamieniem – im jest go więcej, tym głośniej działa czajnik. Dlatego tak ważne jest regularne odkamienianie urządzenia. Warto też podkreślić, że testy porównawcze wykazują, iż głośniej działają czajniki z płaską grzałką. Jeśli więc mieszkasz w akademiku i szukasz czajnika, który nie obudzi Twojego współlokatora, wybierz urządzenie z grzałką spiralną.

 

Czajniki elektryczne w dobrych cenach.

Najtańsze, plastikowe modele znajdziemy w sklepach już za 20 zł, stalowe za ok. 50 zł, a szklane za 100 zł. Najwięcej kosztują ją sprzęty ceramiczne, których cena zaczyna się od ok. 250 zł. Polecamy przede wszystkim produkty znanych marek, ceniony na rynku.

 

 

5 najlepszych czajników elektrycznych. Opinie w 2021 roku

 

Czajnik to sprzęt AGD, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Ostatnio na popularności zyskują czajniki elektryczne. Tylko jak dobrać najlepszy czajnik elektryczny do naszych potrzeb? Spróbujemy Ci podpowiedzieć w naszym rankingu.

 

1. Czajnik bezprzewodowy Bosch Styline TWK 8611P

 

1.Bosch TWK 8611Pierwszą naszą propozycją jest Bosch TWK 8611. Ten czajnik elektryczny ma moc 2400 W i maksymalną pojemność 1,5 L. To urządzenie składa się z czajnika i jego obrotowej podstawy. Urządzenie jest wyposażone w płaską grzałkę płytkową oraz dwustronny, zewnętrzny wskaźnik poziomu wody. Całość jest utrzymana w ładnym, białym kolorze z akcentami w kolorze antracyt. W podstawie, którą podłączamy do prądu, możemy ustawić temperaturę podgrzania wody.

Powoduje to, że ten model będzie idealny dla osób pijących trunki o innych temperaturach zaparzania, np. zioła czy zieloną herbatą. Tutaj również znajduje się wyłącznik całego urządzenia. Producent zaopatrzył czajnik również w szereg zabezpieczeń: przed włączeniem bez wody, przed przegrzaniem.

Czajnik przy włączaniu i wyłączaniu informuje nas o tym fakcie sygnałem dźwiękowym. Ciekawą funkcją, zwłaszcza dla osób pijących dużo herbaty, jest funkcja podtrzymywania ciepła.

Osoby, które zakupiły ten produkt są zadowolone z szybkości gotowania wody.  Opinie konsumentów również zachwalają ładny wygląd urządzenia i możliwość regulacji temperatury.

Czajnik elektryczny Bosch TWK 8611 ma moc równą 2400 W. Pojemność urządzenia wynosi 1,5 l. Model wykonano m.in. ze stali nierdzewnej.

Zalety
Filtr antywapniowy:

W zestawie znajduje się dobrej jakości filtr antywapniowy. Do jego wykonania wykorzystano stal szlachetną. Praca filtra jest uznawana za skuteczną - wewnątrz czajnika nie tworzy się trudny do usunięcia osad.

Regulacja temperatury:

Urządzenie ma opcję Temperature Control, która pozwala użytkownikowi ustawić temperaturę w zakresie od 70 st. C. do 100 st. C. W efekcie konsument może łatwo przygotować różnego rodzaju kawę czy herbatę.

Łatwe zwijanie kabla:

Możliwość łatwego zwijania kabla sprawia, że przechowywanie sprzętu nie jest kłopotliwe. Nie musimy się martwić także o to, że kabel będzie się plątał.

Utrzymanie temperatury wody:

Czajnik utrzymuje określoną temperaturę wody nawet do 30 minut. Dzięki temu możemy przygotować pyszny napój nawet kilka minut po zagotowaniu wody.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Ochrona przed przegrzaniem skutecznie chroni przed nagłą awarią urządzenia i zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania.

Wady
Zbyt ciężki:

Po przeczytaniu niektórych recenzji można dojść do wniosku, że model jest ciężki, przez co użytkowanie może okazać się niewygodne.

 

 

 

 

2. Zelmer Czajnik Crystal Symbio Line ZCK0277S/332.2

 

2.Zelmer Crystal 332.2 SymbioUrządzenie Zelmer Crystal 332.2 Symbio to jeden z najtańszych czajników w naszym zestawieniu. Jest to czajnik, w którym zagotujemy minimalnie 0,5 l wody a maksymalnie 1,7 litra. Natomiast moc czajnika wynosi 2000 W. W tym modelu została zastosowana płaska grzałka płytowa wykonana z płyty chromowo – niklowej, oraz dwustronny wskaźnik poziomu wody.

Zarówno zewnętrza powłoka, jak i podstawa jest zrobiona z tworzywa sztucznego. Czajnik został wyposażony w automatyczny wyłącznik, który wyłącza mechanizm grzejny w momencie zagotowania wody. Urządzenie posiada również bezpiecznik termiczny.

Chroni on czajnik przed przegrzaniem. Osoby, które cenią sobie możliwość doboru kolorystycznego ucieszy informacja, że produkt ten jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Podstawa czajnika jest obrotowa, można również w niej chować nadmiar kabla.

Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w filtr zatrzymujący osad. Czytając opinie pozostawione przez użytkowników produktu możemy stwierdzić, że jest to dobry i tani czajnik elektryczny. Komentarze mówią m.in., że czajnik ma dobrze ukształtowany wylew, wygodny wyjmowany filtr na kamień.

Zelmer Crystal 332.2 to bardzo dobry czajnik elektryczny do 100 zł. Moc urządzenia jest równa 2000 W, a jego pojemność wynosi 1,7 l.

Zalety
Grzałka:

Model został wyposażony w grzałkę o dużej mocy. Jest ona efektywna - nie trzeba czekać zbyt długo, aż woda się zagotuje. Możemy szybko ugościć odwiedzających nas znajomych.

Filtr antyosadowy:

Na końcu dzióbka czajnika, przez który nalewamy wodę, znajduje się filtr antyosadowy. Skutecznie zatrzymuje on różne zanieczyszczenia, dzięki czemu woda, która trafia do naszego kubka, jest czystsza i smaczniejsza. Filtr można zdemontować i umyć pod bieżącą wodą.

Wskaźnik:

Na obudowie modelu znajduje się wskaźnik poziomu wody. W rezultacie możemy łatwo określić, czy trzeba uzupełnić pojemnik, czy też znajdująca się w nim ciecz starczy na przygotowanie napoju.

Zabezpieczenie:

Czajnik nie włączy się, jeśli nie będzie uzupełniony wodą. To zabezpiecza przed jego uszkodzenia na skutek nieprawidłowego użytkowania.

Wady
Kształt:

Część konsumentów uważa, że dzióbek nie jest dobrze wyprofilowany, więc trzeba uważać w trakcie przygotowywania kawy czy herbaty, aby nie wylać gorącej wody na blat.

 

 

 

 

 

3. Bosch TWK7801 czajnik elektryczny inox 1,7 l

 

5.Bosch TWK 7801Następny w naszym zestawieniu jest czajnik Bosch TWK 7801. Za względu na wygląd tego urządzenia, może ono bardziej przypaść do gustu Panom, niż Paniom. Model utrzymany w kolorach stali i czarnym. Będzie on doskonałym dodatkiem do wnętrza w stylu nowoczesnym. Ma on pojemność 1,7 litra oraz moc 2200 W.

Całe urządzenie wykonane jest ze stali szlachetnej. Zastosowana tutaj została płaska grzałka płytkowa oraz wyjmowany filtr antyosadowy. Model ten posiada również wskaźnik poziomu wody umieszczony pod uchwytem, blokadę pokrywy, oraz podświetlany włącznik.

Dołączona do czajnika podstawa jest wykonana z plastiku i pozwala na obrócenie stojącego na niej czajnika o 360 stopni. Producent także zwrócił uwagę na bezpieczeństwo użytkowania produktu, dlatego wyposażył go w zabezpieczenie przed przegrzaniem, bezpiecznik termiczny, oraz zabezpieczenie przed włączeniem bez wody.

Model ten posiada również funkcję automatycznego wyłączenia po zagotowaniu wody. A użytkownicy przedstawiają ten czajnik jako model, który szybko gotuje wodę, ma ładny wygląd i dopasowaną moc grzewczą.

Czajnik elektryczny Bosch TWK 7801 ma pojemność równą 1,7 l. Moc urządzenia wynosi 2200 W. Model zrobiono ze stali nierdzewnej.

Zalety
Obrotowa podstawa:

Na komfort użytkowania prezentowanego czajnika elektrycznego wpływa bez wątpienia obrotowa podstawa. To dzięki niej możemy swobodnie manewrować urządzeniem.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Producent zadbał o to, aby użytkowanie sprzętu było w pełni bezpieczne. Model ma blokadę pokrywy, co daje pewność, że zamknięcie nie otworzy się w trakcie nalewania wody do filiżanki. Czajnik automatycznie wyłącza się po zagotowaniu wody i ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Stal nierdzewna:

Wykorzystana do produkcji Bosch TWK 7801 stal nierdzewna jest odporna na korozję i łatwa w pielęgnacji.

Wady
Wskaźnik poziomu wody:

Należy zwrócić uwagę na to, że wskaźnik poziomu wody nie jest do końca czytelny. W związku z tym osoby, które mają słaby wzrok, mogą mieć problem z odczytaniem prezentowanej wartości.

 

 

 

 

4. Czajnik elektryczny DeLonghi Icona Vintage KBOV 2001.BG 1.7l

 

6.De’Longhi KBOV2001.BGCzajnik De’Longhi KBOV2001.BG jest w stylu retro, dostępny też jest w czterech kolorach: czarnym, błękitnym, zielonkawym i beżowym. Dodatkowo urządzenie to jest częścią linii produktów, także możemy dokupić inne kuchenne urządzenia, jak toster czy ekspres do kawy, nie tylko w tym samym kolorze, ale i stylistyce. Czajnik został wykonany ze stali nierdzewnej pokrytej lakierem z połyskiem oraz chromowanymi elementami.

Jego moc wynosi 2000 W a pojemność 1,7 litra. Pomimo wyglądu retro, w urządzeniu zostały zastosowane nowoczesne technologie, jak wskaźnik poziomu wody, płaska grzałka płytowa czy automatyczne wyłączanie urządzenia po zagotowaniu wody lub po zdjęciu z podstawy.

Podstawa natomiast jest obrotowa i pozwala na obrót czajnika o 360 stopni, wyposażona ona została w nóżki antypoślizgowe oraz schowek na przewód zasilający. Producent również zadbał o komfort użytkownika poprzez instalację wyjmowanego filtra antywapiennego oraz wyposażenie urządzenia w zdejmowaną pokrywkę.

Dodatkowo czajnik posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody. Osoby, które zakupił ten produkt w swoich opiniach chwalą jego cichą pracę, szybkość działania oraz piękny wygląd w stylu retro.

De’Longhi KBOV2001.BG to czajnik elektryczny o mocy 2000 W i pojemności równej 1,7 l. Jest to model bezprzewodowy. Sprzęt ma kremowy kolor.

Zalety
Pojemność:

Spora pojemność sprawia, że w czajniku można zagotować wodę na kawę czy herbatę dla wielu osób. Produkt bez wątpienia przyda się podczas odwiedzin gości.

Zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody:

Model ma skuteczne zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody. Dlatego, nawet jeśli zapomnimy uzupełnić zbiornik i będziemy chcieli uruchomić sprzęt, nie dojdzie do jego uszkodzenia.

Design:

Z uwagi na to, że design urządzenia nieco nawiązuje do stylu vintage, De’Longhi KBOV2001.BG wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku modeli.

Wady
Głośność pracy:

Sprzęt jest stosunkowo głośny, co może okazać się męczące dla domowników (szczególnie rano).

Słaba odporność na uszkodzenia:

Do czyszczenia modelu należy używać miękkich gąbek, ponieważ jego powierzchnia jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

5. Czajnik Z Regulacją Temperatury 1.7L Camry CR 1242

 

7.Camry CR 1242Ranking czajników elektrycznych zakończymy produktem Camry CR 1242. Urządzenie ma moc 2600 W i pojemność 1,7 litra. Czajnik ten w kolorze srebrno – czarnym został wykonany ze szkła i stali szlachetnej. Rozbudowana podstawa urządzenia pozwala na obrót czajnika o 360 stopni. Dodatkowo model ten został wyposażony w funkcję regulowania temperatury grzania.

Odpowiednią dla siebie i przygotowywanego naparu temperaturę ustawiamy na podstawie czajnika, a informacje są wyświetlane na ekranie LCD. Zakres temperaturowy jest duży i wynosi od 55 do 100 stopni Celsiusza.  Natomiast, gdy woda osiągnie wybraną ciepłotę zostaniemy o tym poinformowani przez sygnał dźwiękowy.

Model ten został wyposażony w płaską grzałkę płytową, która dodatkowo jest otoczona światłami LED, które uruchamiają się podczas pracy czajnika. Produkt również posiada odpowiednie zabezpieczenia, m.in. przed przegrzaniem i automatyczne wyłączanie po zagotowaniu wody.

Opinie pozostawione na temat tego produktu przez jego użytkowników są przychylne. Konsumenci mówią w nich, że czajnik jest solidnie wykonany, a jego użytkowanie ułatwia sygnał dźwiękowy i wybór odpowiedniej temperatury.

Pojemność czajnika elektrycznego Camry CR 1242 wynosi 1,7 l. Moc urządzenia jest równa 2600 W. Temperaturę wody można regulować w zakresie od 55 st. C. do 100 st. C.

Zalety
Efektywność:

Zgodnie z wieloma opiniami konsumentów, czajnik pozwala szybko przygotować gorący napój.

Oryginalny design:

Model efektownie prezentuje się na blacie w kuchni. Wszystko dzięki temu, że ma on przezroczysty, dodatkowo podświetlany na niebiesko zbiornik. W rezultacie widzimy, jak woda się gotuje.

Wady
Wyłączanie:

Jeśli podniesiemy czajnik z podstawy i po chwili z powrotem go odłożymy, urządzenie będzie nadal działało. Trzeba nacisnąć odpowiedni przycisk, aby zatrzymać jego pracę.

Dźwięk przy ustawianiu:

Podczas wybierania ustawień generowany jest głośny i nieprzyjemny dźwięk pikania.

 

 

 

 

Jak odkamienić czajnik elektryczny?

 

Czajnik elektryczny jest wygodny, ale jak go czyścić, chronić przed kamieniem? W tej części chcemy się skupić na sposobach utrzymania tego urządzenia w czystości. Szczególnie skupimy się na metodach odkamieniania sprzętu. Poniżej znajdziesz kilka sugestii jak odkamienić czajnik domowymi metodami.

Środki do usuwania kamienia z czajnika elektrycznego

Na sklepowych półkach znajdziesz wiele środków chemicznych, które służą do odkamieniania czajnika. Większość z nich należy rozpuścić w wodzie, a następnie zagotować cały roztwór. Takie preparaty są bardzo skuteczne, jednak wiele osób obawia się ich stosować, w obawie, że ślad po nich pozostanie w czajniku i wpłynie na jakość wody. Z tego powodu, po skończonym odkamienianiu zaleca się kilkukrotne zagotowanie wody (tym razem bez środka do odkamieniania).

 

Jak odkamienić czajnik octem?

Czytając fora Internetowe, można dowiedzieć się, jaki czajnik elektryczny jest polecany. Warto też zapoznać się z opiniami Internautów na temat domowych sposobów na odkamienianie sprzętów kuchennych. Jednym z najpopularniejszych środków jest ocet. Substancja neutralizuje nieprzyjemne zapachy, a także pomaga w usuwaniu drobnoustrojów. Jednak najważniejszą właściwością roztworu jest efektywność w walce z osadem z kamienia, szczególnie na grzałce elektrycznej. Aby wyczyścić sprzęt, przygotuj szklankę octu oraz wody i wlej je do czajnika, a następnie zagotuj. Zdaniem wielu osób po takim zabiegu urządzenie będzie nie tylko czystsze, ale i poprawi się smak gotowanej wody.

 

Jak usunąć kamień z czajnika przy pomocy obierków po ziemniakach?

Wbrew temu, co można uważać, stosowanie obierków po ziemniakach, to bardzo popularna metoda odkamieniania czajników. Sposób ten jest w pełni naturalny i nie uszkodzi wnętrza urządzenia. W czajniku należy umieścić łupiny oraz wodę, a następnie całą mieszankę zagotować. Jeśli kamień będzie się utrzymywać, czynność należy powtórzyć z nowymi obierkami.

 

Jak odkamienić czajnik elektryczny sodą oczyszczoną?

Podstawowym środkiem czystości w domu jest soda oczyszczona. Pomaga ona neutralizować nieprzyjemne zapachy, ale też usuwa bakterie. Sody można też użyć do walki z kamieniem w czajniku. Do wnętrza naczynia wsyp 2 łyżki produktu, a następnie odstaw urządzenie na kilkadziesiąt minut. Metoda ta jest nie tylko efektywna, ale również bardzo szybka.

Jak odkamienić czajnik elektryczny kwaskiem cytrynowym?

Metoda odkamieniania z użyciem kwasku cytrynowego jest jedną z najpopularniejszych. Aby wyczyścić czajnik należy wypełnić go wodą aż do maksymalnej granicy, a następnie dodać 5 łyżeczek proszku. Tak przygotowany roztwór zamieszaj, a następnie zostaw w czajniku na całą noc. Nad ranem zagotuj wodę.

 

Alternatywna metoda: sok z cytryny

Alternatywną metodą do stosowania kwasku cytrynowego, jest wykorzystanie prawdziwej cytryny. Metoda ta wymaga wyciśnięcia soku z kilku owoców tak, by przygotować całą szklankę płynu. Cały roztwór należy wlać do czajnika i odstawić na około 2 godziny. Po upływie wyznaczonego czasu wylewamy roztwór. Jeśli zauważysz, że w naczyniu wciąż są resztki kamienia, możesz je wyszorować ćwiartką cytryny.

 

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Choć przytoczone domowe metody są bardzo skuteczne, pozostawiają w urządzeniu nieprzyjemny zapach. Chcąc się go pozbyć, wystarczy kilkukrotnie zagotować czystą ciecz. Powtarzaj czynność do momentu, gdy przegotowana woda nie będzie miała octowego lub cytrynowego posmaku. W podobny sposób pozbędziesz się osadów powstałych po czyszczeniu. Kilkukrotnie wlej do wnętrza wodą, zamieszaj ją i wylej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Haen Winter

 

Kolejny produkt, który chcieliśmy Państwu zaproponować to Haen Winter o zimowym wzorze. Nie jest to typowy czajnik elektryczny, gdyż jest on ceramiczny. Czajniki ceramiczne mają swoje walory, należy je jednak użytkować trochę inaczej niż zwykle spotykane, wykonane z plastiku. Imbryki ceramiczne mają tradycyjny wygląd, często u dołu posiadają charakterystyczny ‘brzuszek” i są bardzo ładnie ozdobione.

Ceramika nie przekazuje smaków, tak więc zaparzone herbaty i kawy wodą z ceramicznego czajnika będą miały smak tylko naparu. Pomimo tradycyjnego wyglądu czajnik ten posiada wbudowane nowoczesne rozwiązania tj. zabezpieczenie przed włączeniem bez wody, automatyczne wyłączenie po zagotowaniu wody.

Model ten ma również wbudowaną płaską grzałkę płytkową, a jej moc to 1200 W. Jednorazowo zagotujemy w nim 1,2 litra wody. Dołączona antypoślizgowa podstawa pozwala obracać czajnik 360 stopni, możemy też w jej spodzie schować nadmiar kabla.

Musimy jednak pamiętać, by nie mieszać wody o różnych temperaturach, gdyż czajnik  może pęknąć. Użytkownicy są zachwyceni ładnym wykonaniem imbryka. Opinie mówią również, że urządzenie jest małe i zgrabne.

 

 

Apollo CZR-05- GR

 

Apollo CZR-05- GR to propozycja dla osób spędzających dużo czasu w podróży. Ten turystyczny czajnik o kolorze limonkowo – białym ma pojemność 0,5 litra oraz maksymalną moc 1000 W. Urządzenie możemy już nabyć za 25 złotych. Biorąc pod uwagę jego rozmiary, najlepiej będzie służyć singlowi, lub maksymalnie dwóm osobom.

Nie tylko będzie przydatny na biwaku, jeśli często podróżujesz to możesz wziąć czajniczek ze sobą do hotelu. A ponieważ czajnik jest jednoelementowy, będzie łatwo go zapakować w torbę podróżną. Model ten jest wyposażony w płaską grzałkę płytkową, dwustronny wskaźnik poziomu wody oraz podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Obudowa czajnika została wykonana z plastiku i wyposażona w antypoślizgowe nóżki. Co czyni ten model prawdziwie turystycznym, to 2 kubki dołączane przez producenta do zestawu.

Opinie o tych czajnikach elektrycznych wśród klientów są pozytywne. Użytkownicy są zadowoleni ze szczelności urządzenia, ułatwia ona jego transport. Dodatkowo według konsumentów, którzy zakupili ten produkt, jest on lekki i poręczny.

 

 

Jaki czajnik elektryczny Philips wybrać?

 

Ważnym elementem wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdej kuchni jest czajnik. Dobrej jakości sprzęt pozwala nam na szybkie zagotowanie wody. Aby sprzęt dobrze się sprawował, niezbędny jest zakup wysokiej jakości urządzenia. Jeśli nie wiesz, jak znaleźć taki produkt, polecamy Ci lekturę naszego poradnika oraz zestawienia zawierającego najlepsze czajniki elektryczne Philips. Philips to znana, holenderska marka, która swoją działalność rozpoczęła ponad 100 lat temu. Przez ten czas sukcesywnie wprowadzała na rynek coraz to nowsze sprzęty. Dzięki temu, obecnie nazwa firmy utożsamiana jest z wysoką jakością oraz dużą trwałością produktów. Dużej rzeszy klientów Philips znany jest jako producent oraz dystrybutor podręcznej elektroniki, AGD oraz urządzeń do pielęgnacji twarzy i ciała.

Najlepszy czajnik elektryczny Philips w 2021 roku powinien mieć dużą moc, aby woda była przygotowywana w krótkim czasie. W przypadku sprzętów z grzałką spiralną wartość ta waha się między 200 W a 2200 W. Są to urządzenia, w których woda musi zakryć grzałkę, gdyż w przeciwnym razie urządzenie szybko pokryje się kamieniem. W przypadku produktów posiadających grzałkę płytową moc wynosi między 600 W a 3100 W. Pamiętaj, że im większa jest ta wartość, tym wydajniejsza jest praca czajnika, co pozwoli nam na szybsze zagotowanie wody. Sprzęty mające powyżej 2500 W potrzebują tylko 3 minut by przygotować wodę.

Ważnym aspektem jest również wykonanie obudowy, która powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Dzięki temu, sprzęt będzie nam służył przez długi czas. Bardzo popularnym urządzeniem są produkty wykonane z plastiku. Tego typu czajniki są odporne na działanie wysokich temperatur, a do tego dobrze się prezentują. Ciekawą alternatywą są modele wykonane ze stali nierdzewnej, gdyż pozwolą nam na długie przechowywanie ciepła. Zatem nawet po kilku minutach od zagotowania, woda wciąż będzie ciepła.

Koniecznie zwróć też uwagę na niezbędne zabezpieczenia, które uchronią urządzenie przed awarią. Niezbędnym elementem na wyposażeniu jest bezpiecznik termiczny, który zabezpieczy grzałkę przed przegrzaniem. Ważne jest też, aby czajnik nie mógł być uruchomiony, gdy w środku nie ma wody.

 

Czajniki elektryczne Philips – ranking

 

Philips HD 4646/00

 

Model Philips HD 4646/00 to bardzo dobry czajnik elektryczny, który dobrze sprawdzi się w niemal każdym domu. Pojemność tego produktu wynosi 1,5 l. Z kolei moc urządzenia to aż 2400 W, zatem mamy zapewnioną szybką i bardzo wydajną pracę. Jak zapewnia producent, zagotowanie zimnej wody zajmuje jedynie kilka minut.

Na uwagę zasługuje to, że sprzęt jest prosty w obsłudze. Dzięki temu osoby w każdym wieku nie będą miały problemu z szybkim zagotowaniem wody. Co więcej, produkt został wyposażony w funkcję automatycznego czyszczenia. Możliwe jest to dzięki obecności filtra antywapiennego. Zatem czajnik posłuży Ci przez długi czas. Pokrywka posiada duży otwór, który umożliwia łatwe napełnienie. Na obudowie, po obu stronach znajduje się też wskaźnik poziomu wody. W urządzeniu znajduje się płytowa grzałka. Dużym udogodnieniem jest specjalne zabezpieczenie przed włączeniem pustego czajnika.

Wiele osób, które zdecydowało się na zakup tego produktu zachwala wysoką jakość wykonania. Co więcej, duża moc jest gwarantem szybkiej pracy, co docenią duże rodziny.

 

 

Philips HD9384/20

 

Poszukując dobrego czajnika do naszego mieszkania, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w elegancki sprzęt, który dobrze dopasuje się do naszego wnętrza. Takim urządzeniem jest właśnie Philips HD9384/20, który ma atrakcyjny design.

Prezentowany model posiada pojemność 1,7 l, co w pełni wystarczy średniej wielkości rodzinie. Moc produktu wynosi 2400 W, więc zagotowanie wody nie będzie trwało dłużej niż 4 minuty. Innowacyjna technologia sprawia, że każdy użytkownik samodzielnie ustawi temperaturę dla poszczególnego napoju. Jest to możliwie dzięki umiejscowieniu 5 przycisków na obudowie, które opatrzone są różnymi temperaturami: 40 st. C, 80 st. C, 90 st. C, 95 st. C oraz 100 st. C. Sprawia to, że po przygotowaniu woda będzie miała odpowiednią temperaturę do zaparzenia kawy, herbaty, naparu ziołowego lub zalania makaronu. Dużym udogodnieniem jest też funkcja utrzymania ciepła przez kilka minut po zagotowaniu. Na obudowie znajduje się miarka, gdzie pokazana jest objętość jednej filiżanki, co pozwoli na przygotowanie napoju tylko dla 1 osoby.

Prosta obsługa oraz mnogość funkcji to główne zalety, które zostały docenione przez wielu użytkowników czajnika. Sprzęt jest bardzo wygodny w użytkowaniu, zatem sprawdzi się w każdym domu.

 

 

Philips HD4649/00

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości czajnika, to polecamy Ci zainwestowanie w Philips HD4649/00. Produkt jest bardzo wydajny oraz prosty w obsłudze, zatem sprawdzi się w każdym domu. Pojemność modelu wynosi 1,7 l, co zadowoli nawet dużą rodzinę. Moc urządzenia to 2400 W, zatem na przygotowanie wody nie będziesz musiał długo czekać.

Największą zaletą sprzętu jest jednak jego wysoka energooszczędność. Dzięki temu w czasie gotowania zużyte zostaje o 66% mniej energii niż w przypadku standardowych maszyn. Na obudowie z obu stron ulokowano miarkę, która ułatwi Ci odmierzanie ilości wody. Szczególnym udogodnieniem jest możliwość zagotowania wyłącznie 1 filiżanki wody. Specjalny wskaźnik poinformuje nas o tym, czy model jest włączony czy nie. Napełnianie i przykrywanie czajnika jest bardzo proste i nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

To właśnie prosta obsługa i duża funkcjonalność są głównymi cechami, które zostały docenione przez konsumentów. Zdaniem osób, które zakupiły ten elegancki czajnik elektryczny Philips w dobrej cenie to godny polecenia sprzęt, który powinien się znaleźć w każdym domu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaski
Kaski
1 year ago

a ja polecam sprawdzić czajnik profi cook – opcja i czajnika i termosu w jednym, dla mnie genialne.

Alicja
Alicja
1 year ago
Reply to  Kaski

oglądałam go w sklepie! to model 1148T, prawda? naprawdę fajnie trzyma ciepłą wodę???

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir