Czajniki bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Według opinii konsumentów jednym z najlepszych czajników dostępnych na rynku jest Zelmer ZCK1274X. Skąd to wiemy? Poddaliśmy analizie dostępne w sklepach modele, uwzględniliśmy ich funkcje, moc oraz to, jakie mają oceny wydane przez użytkowników. Model ZCK1274X został umieszczony na pierwszym miejscu nie bez powodu. Sprzęt ten ma dużą moc, a także jest bardzo pojemny. W środku czajnika znajdziemy specjalny filtr, który nie przepuszcza żadnych osadów, więc mamy pewność, że pijemy czystą wodę. Poza tym produkt wyposażony został w zabezpieczenie, które nie pozwoli uruchomić nam go bez wody w środku. Na drugim miejscu konsumenci umieścili KitchenAid 5KEK1522ECA. Jest to urządzenie, które idealnie nadaje się do nowocześnie urządzonych kuchni. Jest to nowoczesny model, w którym zastosowano różne innowacyjne technologie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki czajnik bezprzewodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czajnik elektryczny to bardzo przydatny sprzęt, który nie tylko spełnia swoje podstawowe zadanie, ale także stanowi element dekoracyjny kuchni. Trudno zdecydować się na konkretny model w gąszczu dostępnych produktów, dlatego mamy nadzieję, że nasz przewodnik zakupowy znacznie ułatwi Ci podjęcie decyzji, co do urządzenia idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.

 

 

Materiał wykonania

Najlepszy czajnik bezprzewodowy nie tylko jest funkcjonalny, ale także lekki i łatwy do utrzymania w czystości. Kluczowe znaczenie ma tu obudowa urządzenia.

Nieprzerwanie od kilku lat największą popularnością cieszą się czajniki plastikowe. Stosunkowo dobrze reagują one na działanie czynników zewnętrznych, jak i na wysokie temperatury. Bardzo praktyczne są również te wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ są odporne na przebarwienia. Ich dodatkowym atutem jest utrzymywanie wysokiej temperatury przez długi czas. Niestety, czajniki wykonane z tego materiału często są źle zaizolowane, co może w efekcie prowadzić do poparzeń. Poza tym są dość ciężkie. Warto rozważyć również zakup szklanego czajnika, ponieważ wygląda on wyjątkowo atrakcyjnie. Minusem jednak będzie jego szybkie oddawanie ciepła oraz ryzyko stłuczenia, choćby w trakcie czyszczenia. Użytkownicy polecają modele ceramiczne, jako te, które są łatwe w czyszczeniu. Takie modele posiadają obudowę stosunkowo wolno się nagrzewającą oraz wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie. Jednak i one posiadają jedną dość kluczową wadę – są wyjątkowo drogie.

 

Pojemność

Zastanawiając się, jaki czajnik bezprzewodowy jest najlepszy dla naszego gospodarstwa domowego warto wziąć pod uwagę ilość osób, która będzie z niego korzystać w jednym momencie. Wówczas możemy rozważyć różne pojemności, które pozwolą nam na przygotowanie odpowiedniej ilości wrzątku w dość krótkim czasie. Możemy wybierać spośród pojemności od 0,4 l do 2,3 l. Przy 1 lub 2 osobach, wystarczająca będzie pierwsza z wymienionych pojemności. Jeśli liczba użytkowników przekracza 3 osoby, warto zastanowić się nad zakupem czajnika o pojemności od 1 l do 1,7 l. Jeśli z czajnika będzie korzystać więcej niż 5 osób najbardziej praktyczna zapewne okaże się pojemność od 1,7 l w górę. Pamiętajmy, że dla nas najbardziej istotna będzie minimalna ilość, jaka będzie mogła być przygotowana – często potrzebujemy tylko szklankę wody, a w czajnikach o największej pojemności, zwykle można zagotować od 0,5 l. wrzątku. Warto również zwrócić uwagę na to, w jaką grzałkę wyposażony jest czajnik. Urządzenia posiadające grzałkę spiralną zwykle wymagają przygotowania minimum 0,4 l. wrzątku. Na takiej grzałce zazwyczaj gromadzi się kamień ponieważ jest ona w całości odkryta. Jeśli czajnik jest wyposażony w grzałkę płytową można w nim zagotować około 250 ml, czyli szklankę. Grzałka jest odkryta tylko od góry lub w ogóle nie ma kontaktu z wodą, a jej dolna część umieszczona jest w płycie. Ryzyko jej spalenia jest niewielkie. Dość łatwo również usunąć z niej kamień.

 

Moc – duża czy mała?

Jeśli w czajniku zamontowana jest grzałka spiralna jego moc może wynosić od 200 W do 2200 W, jeśli zaś jest ona płytowa – od 600 W do 3100. Jeśli zależy nam na szybkim przygotowaniu wrzątku wybierzmy produkt o większej mocy, jednakże weźmy po uwagę, że zużywa on więcej prądu. Modele o mocy nieprzekraczającej 1500 W zagotują wodę w czasie przekraczającym 3- 4 minuty (mowa tu o pełnym dzbanku). Te o poborze mocy nie większym niż 2200 W – 2500 W, przygotują wrzątek nieco szybciej, bo w maksymalnie 3 minuty. W tych o najwyższym poborze mocy (przekraczającym 2500 W), woda zagotuje się najszybciej – poniżej 3 minut.

 

Zabezpieczenia – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Decydując się na zakup konkretnego modelu czajnika, sprawdźmy, czy posiada on bezpiecznik termiczny. Chroni on grzałkę przed przegrzaniem, gdy ta jest intensywnie eksploatowana. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy wiele osób w krótkich odstępach czasowych korzysta z urządzenia. Niektóre czajniki posiadają również zabezpieczenie chroniące przed uruchomieniem, gdy w środku nie będzie wody. Kolejnym, bardzo praktycznym rozwiązaniem jest automatyczne wyłączanie czajnika tuż po zdjęciu z podstawki. Dzięki temu, gdy ponownie odłożymy go na miejsce, nie dojdzie do ponownego włączenia.

 

Dodatkowe funkcje

Czajniki posiadają szereg funkcji, które znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie. Jedną z nich jest antypoślizgowa podstawka, która zapobiega przesuwaniu się urządzenia. Przydatna jest również funkcja termosu, która gwarantuje długie utrzymanie wysokiej temperatury. Dzięki programatorowi czasowemu możemy zaprogramować czas uruchomienia czajnika. Kolejną, atrakcyjną opcją jest regulacja temperatury – w końcu kawy i herbaty najlepiej nie zaparzać wrzątkiem. Lampki kontrolne, regulowany przewód, podświetlenie oraz termoizolowana obudowa również są często spotykane w nowoczesnych modelach.

 

Filtr poprawiający jakość wody

Warto zdecydować się na model, który filtruje wodę już przy jej nalewaniu do czajnika. Wówczas wewnątrz nie będzie osadzał się kamień. Co prawda filtr zwykle wykonany jest z nylonowej siatki, która zatrzymuje tylko największe kawałki kamienia, jednak może to wpłynąć na wydłużenie czasu użytkowania urządzenia. Droższe czajniki posiadają filtry wykonane ze stali szlachetnej. Zatrzymują one znacznie więcej zanieczyszczeń. Zamontowane w najdroższych sprzętach filtry węglowe pochłaniają wszelkie zanieczyszczenia, łącznie z kamieniem.

 

Łatwa obsługa

Czajnik będzie przez nas używany co najmniej kilka razy dziennie, warto więc zadbać, aby jego użytkowanie nie sprawiało nam większych kłopotów.  Im prostsza jest obsługa, tym lepiej. Zwłaszcza, gdy z urządzenia będą korzystać osoby w różnym wieku – intuicyjność użytkowania jest szczególnie istotna w przypadku osób starszych.

 

 

Głośność pracy

Czajnik będzie pracował cicho, jeśli zadbamy o jego regularne odkamienianie, ponieważ to właśnie kamień może być głównym winowajcą nazbyt głośnej pracy urządzenia. Testy porównawcze wykazały, że znacznie głośniej działają czajniki z płaską grzałką. Jeśli więc zależy Ci na jak najcichszej pracy urządzenia zdecyduj się na model posiadający spiralną grzałkę.

 

Design – dopasuj produkt do swoich wnętrz

Jaki czajnik bezprzewodowy wybrać, jeśli zależy nam na designie? Najbardziej atrakcyjnie prezentują się modele wykonane ze szkła. Niemniej jednak producenci potrafią stworzyć plastikowe produkty, które również wyglądają elegancko, a zarazem nowocześnie. Warto wziąć tu pod uwagę aspekt funkcjonalności urządzenia oraz ogólny wystrój pomieszczenia, w którym czajnik ma się znajdować. Jeśli zaś większość elementów jest wykonanych ze stali nierdzewnej możemy zdecydować się na metalową obudowę, która będzie stanowiła dodatek nieodbiegający stylem od reszty wnętrza.

 

Czajniki bezprzewodowe w dobrych cenach

Czajniki cechują się dość dużą rozbieżnością cenową. Możemy nabyć czajnik ze spiralną grzałką już za około 50 złotych, te nieco bardziej designerskie posiadające więcej funkcji oraz te z płytową grzałką mogą być nieco droższe i ich cena może sięgnąć nawet ponad 200 złotych.

 

 

Najlepsze czajniki bezprzewodowe w 2020 roku

 

Poniżej znajdziesz przygotowany przez nas ranking czajników bezprzewodowych. Umieściliśmy w nim 5 ciekawych produktów.

 

Nasze zalecenia

 

Zelmer ZCK1274X

 

Zelmer ZCK1274X to czajnik bezprzewodowy, który zebrał bardzo wiele pochlebnych komentarzy. Składa się na to kilka czynników – pierwszym z nich jest duża pojemność, która wynosi  aż 1,7 l. Kolejna to moc urządzenia – 2200 W pozwalająca nam przygotować cały czajnik wody w bardzo krótkim czasie.

Prezentowany model wykonany został ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo trwały materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo sprzęt wyposażony został w filtr, który zatrzymuje osady. Mamy więc pewność, że nalejemy do szklanki wyłącznie czystą wodę.

Po skończonej pracy możemy schować przewód czajnika do specjalnego schowka. Nie musimy się także martwić, że uruchomimy sprzęt bez wody w środku. Został on wyposażony w specjalne zabezpieczenie, które to uniemożliwia.

Konsumenci chwalą czajnik bezprzewodowy Zelmer ZCK1274X za jego nowoczesny wygląd, a także jakość wykonania. Pozytywnie oceniają również szybkie przygotowanie wody. Twierdzą jednocześnie, że jest to bardzo dobra propozycja dla nieco większej rodziny.

 

 

 

 

KitchenAid 5KEK1522ECA

 

KitchenAid 5KEK1522ECA to sprzęt, który został doceniony za wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest możliwość samodzielnego sterowania temperaturą. Mamy do wyboru temperatury od 50 st. C do 100 st. C. Możemy więc wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada. Na obudowie modelu znajdziemy wskaźnik temperatury – dlatego tak łatwo możemy ją kontrolować, odpowiednio zmniejszając ją lub zwiększając. Czajnik ten wyposażony został w dwie ścianki wykonane z metalu, co sprawia, że woda długo pozostaje ciepła.

Prezentowany model ma bardzo dużą moc wynoszącą 2400 W, a do tego w środku znajdziemy wiele elementów grzewczych. Wszystko to ma na celu jak najszybsze przygotowanie ciepłej wody. Już po kilku minutach możemy cieszyć się smakiem pysznej herbaty.

Do wyboru mamy wiele różnych wariantów kolorystycznych prezentowanego modelu. Z pewnością któryś z nich będzie pasował do Twojej kuchni. Należy również wspomnieć o stosunkowo dużej pojemności sprzętu, która wynosi 1,5 l.

KitchenAid 5KEK1522ECA to czajnik bezprzewodowy, który spełnił oczekiwania wielu użytkowników. Wszystko to za sprawą swojej funkcjonalności, a także nowoczesnej stylistyki.

 

 

 

 

Gotie GCS-100B 

 

Na naszej liście postanowiliśmy umieścić Gotie GCS-100B. Jest to czajnik bezprzewodowy o mocy 2000 W. Jego pojemność wynosi 1,7 l, co pozwala nam przygotować wodę na herbatę lub kawę dla kilku osób na raz. Sprzęt ten wyposażony został w obrotową podstawę. W efekcie jest to dobra opcja dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych.

Korpus czajnika ma kolor głębokiego brązu lub lekkiego beżu z metalowymi dodatkami. Dobrze będzie się prezentował w pomieszczeniach, w których dominują te właśnie kolory. Dzięki satynowej powłoce czajnik bardzo elegancko się prezentuje. Poza tym powłoka jest odporna na palcowanie, a więc nie musimy się martwić, że zostawimy na czajniku nieestetyczne ślady. Model ten wykonany został ze stali nierdzewnej, odpornej na zarysowania i działanie wysokich temperatur. Możemy być więc pewni, że ten dobry i tani czajnik bezprzewodowy nie uszkodzi się tak szybko.

Sprzęt został doceniony przez wielu użytkowników. Podoba się im wysoka jakość jego wykonania oraz elegancki wygląd produktu. Docenili oni również atrakcyjną cenę czajnika.

 

 

 

 

Kenwood ZJX650WH

 

Chcemy zaproponować Ci zakup Kenwood ZJX650WH – czajnika bezprzewodowego o pojemności 1,7 l i  mocy 2200 W. Produkt wyposażony został w wiele ciekawych funkcji, które ułatwią nam jego użytkowanie. Jedną z nich jest automatyczne wyłączanie. Wystarczy, że zdejmiemy sprzęt z podstawy lub jego czujniki wyczują odpowiednią ilość pary.

Korpus i płytę grzejną produktu wykonano ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to szybkie i równomierne przygotowanie wody oraz utrzymanie jej ciepła, kiedy zostawimy ją na kilka minut w czajniku. Sprzęt ten wyposażony został w specjalny filtr, który uniemożliwia drobinkom wapnia znajdującym się w nalewanej z kranu wody dostanie się do środka czajnika. Filtr możemy łatwo wyciągnąć i umyć pod bieżącą wodą.

Model nie zajmie dużo miejsca w naszej kuchni. Kiedy go nie używamy możemy zwinąć jego kabel i umieścić przewód w specjalnym schowku. Użytkownicy chwalą prezentowany model szczególnie za prostotę jego obsługi, a także za jego intuicyjną pracę.

 

 

 

 

Gorenje K 17 G 

 

Gorenje K 17 G to piękny, designerski, szklany czajnik bezprzewodowy. Zaletą zastosowania szkła jest brak zazwyczaj małego wskaźnika kontroli ilości wody. W tym wypadku od razu widzimy, ile wody znajduje się w środku czajnika, a do tego możemy ją kontrolować przez cały czas gotowania. Ze względu na przezroczystą obudowę jest to idealna opcja dla osób, które lubią subtelne dodatki. Sprzęt ten z pewnością nie zaburzy harmonii wystroju naszego wnętrza.

Grzałka prezentowanego produktu jest ukryta. Produkt ma funkcję, która chroni go przed przegrzaniem, a do tego sprzęt automatycznie wyłącza się po zagotowaniu wody. Włącznik czajnika jest podświetlany i tym samym bardzo widoczny, więc nie musimy szukać go na obudowie. Sprzęt ten wyposażony został również w wyciągany filtr, który możemy łatwo umyć. Pojemność urządzenia to 1,7 l, a jego moc wynosi 2200 W.

Opinie o czajnikach bezprzewodowych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Użytkownikom szczególnie podoba się szklana obudowa oraz prosta obsługa produktu.

 

 

 

 

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ala Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
ala
Guest
ala

ten czajnik gotie fajny, taki matowy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status