Ranking 11 najlepszych grzejników elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.04.24

 

Grzejnik elektryczny – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli jesteś na etapie poszukiwań efektywnie działającego grzejnika elektrycznego, powinieneś zapoznać się z rankingiem, który przygotowaliśmy. Znalazły się w nim opisy kilku modeli docenionych za szybkie podnoszenie temperatury w pomieszczeniu, elegancki wygląd oraz solidność. Jednym z nich jest Excellent Meteor 500×1110 – kaloryfer do łazienki, który jest dostępny w trzech ciekawych wersjach kolorystycznych. Możesz go wykorzystywać jako suszarkę na ręczniki czy pranie i to nie tylko zimą, ale przez cały rok. Grzejnik drabinkowy elektryczny wykonano ze stali niskowęglowej, nie jest on podatny na zarysowania i inne uszkodzenia. Jest za to efektowną dekoracją pomieszczenia, więc nie powinieneś żałować zakupu. Jeżeli potrzebujesz przenośnego sprzętu, zwróć uwagę na model Black&Decker Grzejnik Olejowy BXRA1500E. To urządzenie z regulowanym termostatem, zabezpieczeniem przed przegrzaniem oraz dwoma zakresami mocy. Grzejnik elektryczny waży 8,1 kg i zaopatrzono go w kółka transportowe.

11 najlepszych grzejników elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Wybierz dobry kaloryfer, aby w chłodne dni cieszyć się przyjemnym ciepłem w domu. Poznaj nasz ranking grzejników elektrycznych, zawierający modele, które zyskał uznanie wielu kupujących.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To model o prostym, a jednocześnie efektownym designie, który pozytywnie wpływa na wystrój łazienki. Można na nim swobodnie wieszać wilgotne ręczniki czy pranie. Grzejnik jest sprzedawany w trzech wersjach kolorystycznych do wyboru.

Wady

Niektórzy konsumenci zauważyli, że kaloryfer stosunkowo szybko staje się chłodny, przez co temperatura w łazience nagle się obniża. Może to być problemem zimą.

Podsumowanie

Grzejnik jest wykonany ze stali niskowęglowej. Dostępne kolory to: czarny mat, biały oraz szary metalik. Model waży 14,5 kg, a jego wymiary to: 111 cm x 50 cm. Po podłączeniu grzałki elektrycznej grzejnik może przez cały rok pełnić funkcję suszarki na ręczniki.

Drugi wybór

Zalety

To grzejnik elektryczny potrafiący ogrzać bądź dogrzać takie pomieszczenia jak biura czy mieszkania. Jego moc wynosi 1500W i został on zaopatrzony w szereg zabezpieczeń. Czarna obudowa ma 9 żeberek oraz sterowanie umieszczone na obudowie.

Wady

Grzejnikiem można tylko i wyłącznie zarządzać ustawieniami umieszczonymi na obudowie. Nie został on wyposażony w nowoczesne technologie jak WiFi czy Bluetooth, zatem nie obsłużymy go za pomocą własnego smartfona.

Podsumowanie

Ten ośmiokilowy grzejnik olejowy został zaopatrzony w wygodny uchwyt oraz kółka transportowe. Mamy tu regulowany termostat oraz dwa ustawienia mocy ogrzewania. Lampka kontrolna informuje o pracy urządzenia, a funkcje bezpieczeństwa utrzymują kontrolę pracy.

Rozważ też

Zalety

Termowentylator FHD501 oferuje świetną moc grzewczą (2000 W) przy niewielkich rozmiarach. Do tego funkcja oscylacji oraz elektroniczny termostat sprawiają, że pomieszczenie do 22m2 jest skutecznie nagrzewane oraz można w nim utrzymać temperaturę przez dłuższy czas.

Wady

Produkt nie sprawdza się dobrze w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, przez co nagrzewanie takich przestrzeni oraz utrzymywanie w nich wyznaczonej temperatury jest znacznie utrudnione.

Podsumowanie

To niewielki termowentylator posiadający wymiary 15,9 x 25,4 x 14,5 cm. Jego waga wynosi 1,6 kg. Urządzenie skutecznie ogrzewa pomieszczenia do 22 m2 oraz jest wyposażone w elektroniczny termostat i funkcję oscylacji.

 

Grzejnik elektryczny łazienkowy

 

1. Grzejnik łazienkowy Excellent Meteor 500×1110

 

Excellent Meteor 500×1110 to model, który bez wątpienia spodoba się osobom szukającym grzejnika do łazienki. Ponieważ jest on dostępny w trzech różnych kolorach (białym, czarnym mat i szarym metalik), można go bardzo łatwo dopasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Grzejnik elektryczny na ścianę ma budowę drabinkową, dlatego można go wykorzystywać do suszenia prania lub wilgotnych po kąpieli ręczników. Materiałem wykonania modelu jest stal niskowęglowa, niepodatna na uszkodzenia mechaniczne. Grzejnik zachowuje elegancki wygląd na długo. Jego wymiary są równe: wysokość – 111 cm i szerokość – 50 cm.

Konsumenci, którzy kupili prezentowany model przekonują, że dokonali słusznego wyboru. Test grzejników elektrycznych pokazuje, że ten model nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale też szybko podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Po podłączeniu grzałki elektrycznej może być przez cały rok używany jako suszarka na ręczniki. Co więcej, poziome profile nie są zbyt blisko siebie, w efekcie czego ścieranie z nich kurzu nie stanowi żadnego problemu. Jeśli zastanawiasz się, jaki jaki grzejnik do pokoju 20m2 kupić, Excellent Meteor 500×1110 będzie świetnym wyborem. Poniżej znajdziecie jego najbardziej wyraźne zalety.

 

Zalety

Estetyka: Grzejnik został zaprojektowany w prosty i dobrze prezentujący się sposób, przez co dopasuje się do dowolnej łazienki.

Możliwość wieszania: Budowa drabinkowa umożliwia skuteczne suszenie lub wieszanie ręczników i prania.

Dostępne kolory: Dobry i tani grzejnik elektryczny Excellent Meteor 500×1110 występuje w kolorach: czarny mat, biały i szary metalik.

Wytrzymałość: Stal niskowęglowa sprawia, że te najlepsze grzejniki elektryczne Excellent Meteor 500×1110 są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Utrata temperatury: Klienci zgłaszają, że grzejnik, po wyłączeniu źródła ciepła szybko  stygnie, co może okazać się problematyczne zimą.

 

 

 

 

Grzejnik elektryczny energooszczędny

 

2. Black&Decker Grzejnik Olejowy BXRA1500E

 

Gdy celem twojego zakupu jest grzejnik elektryczny energooszczędny proponujemy żebyś zainteresował się modelem Black&Decker grzejnik olejowy BXRA1500E. To model o szerokości 500 mm, długości 160 mm i wysokości 550 mm. Moc grzewcza 1500 W może być regulowana w dwóch zakresach, a dodatkowo grzejnik jest zaopatrzony w regulowany termostat mechaniczny.

Jest to olejowy elektryczny grzejnik konwektorowy, który sprawdzi się jako dodatkowe ogrzewanie mieszkaniach i biurach. Ponadto model ten został zaopatrzony w zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz posiada automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa. U podstawy zostały zamontowane kółka transportowe, które ułatwiają przestawianie grzejnika z miejsca na miejsce co mogłoby być trudne bez kółek ponieważ waży on 8,1 kg.

Black&Decker Grzejnik Olejowy BXRA1500E to grzejnik konwektorowy z 9 elementami grzewczymi.

 

Zalety

Ustawienia temperatury: Grzejnik ma możliwość ustawień dwóch różnych mocy, co przekłada się na generowane ciepło, ma też zainstalowany mechaniczny termostat pozwalający na ustawienie odpowiednie do wymagań.

Lampka kontrolna: Na obudowie została umieszczona lampka kontrolna LED, która wskazuje kiedy urządzenie jest włączone i nagrzewa się.

Wyłącznik bezpieczeństwa: W przypadku przewrócenia grzejnika natychmiast uruchomi się automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa odcinający zasilanie.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Ważnym elementem jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, tym samym przed uszkodzeniem elementów grzejnika przez wysoką temperaturę. Eksploatując to urządzenie mamy pewność że przegrzanie nie nastąpi.

Eleganckie matowe wykończenie: Grzejnik został pomalowany czarną farbą z matowym wykończeniem. Jest to rodzaj wykończenia pasujący do wielu wnętrz.

 

Wady

WiFi: Grzejnik nie został zaopatrzony w takie technologie jak WiFi czy Bluetooth, zatem regulować go można tylko na obudowie i nie ma możliwości obsługi przez smartfona.

 

 

 

 

Mini grzejnik elektryczny

 

3. Termowentylator Blaupunkt FHD501

 

Blaupunkt FHD501 to sprawdzony termowentylator, który zachowuje świetny stosunek jakości do ceny. Jego niewielkie wymiary (15,9 x 25,4 x 14,5 cm) sprawiają, że można bezproblemowo umieścić go nawet w najmniejszych pokojach. Przy tym produkt odznacza się naprawdę wysoką siłą grzewczą.

Moc 2000 W tego urządzenia sprawia bowiem, że jest ono w stanie bez problemu ogrzać pomieszczenie mające nawet 22 metry kwadratowe. Dodatkową przydatną funkcją jest oscylacja, która rozprowadza nagromadzone ciepłe powietrze w efektywny sposób.

Nie można też zapomnieć o elektrycznym termostacie. Dzięki niemu użytkownicy mogą utrzymać temperaturę na określonym poziomie przez dłuższy czas. Termowentylator Blaupunkt FHD501 nie bez powodu stał się częstym wyborem wśród klientów. Zobaczmy, które cechy tego produktu są najbardziej przydatne.

 

Zalety

Niewielkie rozmiary: Ten mini grzejnik elektryczny posiada zaledwie wymiary 15,9 x 25,4 x 14,5 cm, dzięki czemu nie zajmie dużo miejsca w jakimkolwiek pomieszczeniu.

Siła grzania: Moc 2000 W zastosowana w tym termowentylatorze sprawia, że ogrzeje on powierzchnię do 22 metrów kwadratowych.

Funkcja oscylacji: Dzięki temu rozwiązaniu rozprowadzanie ciepłego powietrza odbywa się w znacznie skuteczniejszy sposób.

Elektroniczny termostat: Użytkownicy mogą pozwolić sobie na bezproblemowe utrzymywanie w danym pomieszczeniu określonej temperatury.

 

Wady

Wilgotne pomieszczenia: Grzejnik elektryczny pokojowy Blaupunkt FHD501 nie radzi sobie dobrze z ogrzewaniem pokoi z podwyższoną wilgocią.

 

 

 

 

Grzejnik elektryczny olejowy

 

4. Grzejnik Olejowy Teesa 800W 7 żeberek

 

Osobom chcącym kupić energooszczędny grzejnik elektryczny polecamy model Teesa 800W 7 żeberek. Jest on niewielki, jego wymiary to: Wysokość – 38 cm, szerokość – 13 cm i głębokość – 32 cm. Mimo to sprzęt szybko podnosi temperaturę w pomieszczeniu. W razie potrzeby można go bez problemu przenieść w inne miejsce, ma wygodny uchwyt i jest lekki (waży 2,7 kg).

Urządzenie jest wyposażone w regulowany termostat, a także funkcję automatycznej kontroli temperatury. Z tego względu nie trzeba się obawiać, że w pokoju będzie nieprzyjemnie chłodno lub za gorąco. O pracy grzejnika informuje lampka umieszczona na przednim panelu.

Kupującym przypadł do gustu prezentowany grzejnik, ponieważ szybko ogrzewa pomieszczenie i nawet po wyłączeniu optymalna temperatura długo utrzymuje się we wnętrzu. To model o mocy 800 W, który estetycznie wygląda i jest odporny na uszkodzenia. Ponadto zapewnia on bezpieczeństwo użytkowania, został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Grzejnik olejowy Teesa 800W posiada 7 żeberek, które zapewniają dobrą skuteczność nagrzewania. Z jakich względów zakup tego produktu jest dobrym rozwiązaniem?

 

Zalety

Kontrola temperatury: Funkcja automatycznego nadzorowania sprawia, że grzejnik dobrze trzyma wybraną temperaturę.

Odporność na przegrzanie: W grzejniku zastosowano specjalne zabezpieczenie, które doprowadza do samoistnego wyłączenia przy zagrożeniu przegrzaniem.

Regulacja termostatu: Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą utrzymywać wybraną temperaturę przez długi czas.

 

Wady

Odporność materiałów: Materiały nie są bardzo wytrzymałe i przykładowo przy upuszczeniu grzejnika mogą stosunkowo szybko ulec uszkodzeniu.

Poziomy mocy: Dwa niezbyt silne poziomy nagrzewania zastosowane w tym grzejniku sprawdzą się tylko do małych pomieszczeń.

 

 

 

 

Grzejnik elektryczny ścienny

 

5. Grzejnik konwektorowy ścienny Thermoval T17 1000W

 

Kaloryfer Thermoval T17 może być używany w każdym pomieszczeniu, również w toalecie czy kuchni, czyli miejscach o podwyższonej wilgotności. Kiedy zamontujesz ten grzejnik elektryczny do łazienki, możesz mieć pewność, że podczas kąpieli będzie Ci ciepło i się nie przeziębisz. Urządzenie działa poprzez konwekcję powietrza i jego mieszanie, co jest nazywane tzw. efektem kominowym. Użytkownicy zauważyli, że sprzęt szybko się nagrzewa i można go łatwo ustawić, aby nagrzał się do wybranej temperatury.

Model jest zrobiony z blachy stalowej, która jest tłoczona, więc jest bardzo wytrzymała. Obudowa nie niszczy się pod wpływem wilgoci – nie rdzewieje, nie pęcznieje. Metal pokryto lakierem, który jest antykorozyjny i nie niszczy się pod wpływem wysokich temperatur. Urządzenie ma termostat oraz termometr, które pracują razem i dlatego można ustawić 8 różnych temperatur. 

Ten ścienny grzejnik elektryczny można łatwo się włącza wygodnym przełącznikiem i można go również postawić na nóżkach. Wymiary modelu są równe: 47,5 cm x 10 cm x 52 cm, a jego moc to 1000 W. Urządzenie ma lamele na wylotach powietrza, dzięki czemu powietrze powoli jest rozprowadzan po pokoju. Sprzęt ma funkcję antyzamarzeniową. Thermoval T17 1000W jest jednym ze zdecydowanie najlepszych grzejników ściennych na naszej liście. Użytkownicy cenią go za szereg różnych zalet.

 

Zalety

Działanie przeciwwilgociowe: Grzejnik można z powodzeniem wykorzystywać w kuchni, toalecie oraz łazience dzięki jego odporności na wilgoć.

Szybkie nagrzewanie: Konwekcja oraz mieszanie powietrza sprawia, że grzejnik szybko osiąga ustawioną temperaturę.

Trwałość: Produkt został wykonany z tłoczonej blachy stalowej, która została dodatkowo pokryta odpornym na wysokie temperatury lakierem antykorozyjnym.

Poziomy temperatur: W trakcie korzystania z grzejnika można ustawić temperaturę na jednym z aż 8 różnych poziomów.

 

Wady

Mocowanie nóżek: Według użytkowników nóżki, na których stoi grzejnik, nie są wytrzymałe.

 

 

 

 

Grzejnik elektryczny konwektorowy

 

6. Atlantic F-119 Mobile 2500W Konwektor Elektryczny

 

W okresie jesienno-zimowym przyda się dodatkowe źródło ciepła w postaci konwektora elektrycznego Atlantic F-119 Mobile. Sprzęt dobrze sprawdza się w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni 31 m². Wygodne nóżki ułatwiają ustawienie grzejnika. Moc sprzętu to 2500 W, a jego wymiary wynoszą 90,2 cm x 45,1 cm x 9,9 cm. Produkt pracuje wydajnie i cicho, zapewnia dużo ciepła, nawet gdy na zewnątrz jest niska temperatura. 

Grzejnik Atlantic szybko się nagrzewa, już po kilku minutach zapewnia komfortowe ciepło. Obsługa sprzętu jest prosta, model ma 3-stopniowy przełącznik, który umożliwia wybór jednego z dostępnych trybów: Komfort, eko i antyzamarzanie. Produkt jest bezpieczny, specjalna blokada termostatu chroni przed dziećmi. Grzejnik dobrze sprawdza się zarówno w mieszkaniach, jak i w biurach. Elegancki design sprawia, że produkt pasuje do każdego wnętrza.

Opinie konsumentów na temat konwektora elektrycznego Atlantic są pozytywne. Użytkownikom podoba się wydajność pracy grzejnika oraz jego estetyczny wygląd. Sprzęt sprawdza się w małych mieszkaniach i biurach, zapewniając komfort podczas zimowych dni. Atlantic F-119 to konwektor elektryczny, który sprawdzi się do ogrzewania dużych powierzchni. Za co jeszcze użytkownicy cenią ten produkt?

 

Zalety

Duże powierzchnie: Grzejnik jest w stanie skutecznie ogrzewać pomieszczenie mające nawet 31 m².

Ustawienie grzejnika: Ze względu na dołączenie do zestawu wygodnych nóżek, Atlantic F-119 można bardzo łatwo ustawić w preferowanej pozycji.

2500 W mocy: Tak duża moc grzewcza gwarantuje, że temperatura w pomieszczeniu szybko zostanie zwiększona do docelowej wartości.

3-stopniowy przełącznik: W trakcie korzystania z tego grzejnika użytkownicy mogą ustawić trzy osobne tryby działania: antyzamarzanie, eko oraz komfort.

 

Wady

Ochrona dla dzieci: Grzejnik elektryczny Atlantic nie jest wyposażony w blokadę rodzicielską.

 

 

 

 

Grzejnik elektryczny z termostatem

 

7. Grzejnik elektryczny z termostatem Warmtec EGW-15C

 

Modelem, który jest bardzo elegancki, nowoczesny, a przy tym praktyczny, jest Warmtec EGW-15C. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca, ponieważ jest płaskie, a jego wymiary to 65 cm x 47 cm x 7,5 cm. Na przednim panelu zastosowano czarne szkło hartowane, które bardzo ładnie się prezentuje i odbija światło. Model ma ekran LCD, który działa dotykowo i bardzo szybko reaguje. 

Ten grzejnik elektryczny z termostatem umożliwia utrzymanie stałej, wybranej temperatury w pomieszczeniu. Funkcja otwartego okna sprawia, że model wyczuwa niską temperaturę i zmniejsza intensywność pracy, aby ograniczyć zużycie prądu. W urządzeniu zastosowano blokadę rodzicielską, aby maluch podczas zabawy nie zmienił ustawień. Model nie niszczy się pod wpływem niskich temperatur, więc nie trzeba się obawiać, że się zepsuje, gdy zimą wyjedziemy z domu. Grzejnik ma także zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Urządzenie można podłączyć do Wi-Fi, co bardzo ułatwia sterowanie. Istnieje możliwość zarządzania sprzętem przez Internet. Pracę urządzenia można zaprogramować na kolejny tydzień, dzięki czemu np. nie trzeba wyłączać go za każdym razem przed wyjściem do pracy. Istnieje możliwość wyboru mocy sprzętu na poziomie: 1000 W, 1500 W lub 2000 W, które są bardzo wydajne. Użytkownicy cenią ten grzejnik elektryczny wifi za uniwersalny design, pasujący do każdego pomieszczenia. Opinie o grzejnikach elektrycznych Warmtec EGW-15C są bardzo pozytywne. Dlaczego użytkownicy tak często wybierają ten model?

 

Zalety

Płaska budowa: Ze względu na płaską konstrukcję oraz niewielkie rozmiary, grzejnik nie będzie zajmował dużo miejsca w pomieszczeniu.

Termostat: Funkcja pozwala na utrzymywanie wybranej temperatury w pomieszczeniu na stałym poziomie przez długi czas.

Funkcja otwartego okna: Dzięki temu rozwiązaniu grzejnik elektryczny Warmtec EGW-15C jest w stanie wykrywać niską temperaturę oraz ograniczać zużycie energii elektrycznej.

 

Wady

Funkcjonowanie aplikacji: W trakcie korzystania z aplikacji Tuya, którą załączono do tego modelu grzejnika, dochodzi do problemów z wyświetlaniem oraz przede wszystkim odświeżaniem panującej obecnie temperatury w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Mały grzejnik elektryczny

 

8. Esperanza Termowentylator Gobi EHH001

 

Sprzęt Esperanza Gobi EHH001 ma moc równą 2000 W. Może on być używany w domu jako dodatkowe źródło ciepła, a także w innych miejscach. Urządzenie przydaje się m.in. na kempingu, w domku letniskowym i na działce. Jego wymiary to: 22 cm x 26 cm x 14 cm. Niemal okrągły grzejnik elektryczny waży ok. 0,85 kg.

Urządzenie jest wyposażone w spiralny element grzejny, zapewniający efektywną pracę. Co ciekawe, ma ono 3-stopniową regulację nawiewu: chłodny, ciepły oraz gorący. To oznacza, że sposób działania sprzętu łatwo dopasujemy do swoich potrzeb. Nie trzeba się obawiać, że ulegnie on awarii na skutek wielogodzinnej pracy, gdyż ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Jedną z największych zalet grzejnika jest wygodne przenoszenie. Ma on kompaktowe wymiary i jest lekki. Sprzęt wyposażono w termostat, więc po podniesieniu temperatury do określonego poziomu sam się wyłącza i uruchamia ponownie, gdy zrobi się chłodno. To praktyczny model, który łatwo się obsługuje za pomocą dwóch pokręteł. Gobi EHH001 jest urządzeniem, które skutecznie nagrzewa pomieszczenia. Które cechy sprawiają, że szczególnie warto postawić na ten termowentylator?

 

Zalety

Spiralny element grzejny: Ten element zastosowany w konstrukcji termowentylatora Gobi gwarantuje pracę w efektywny sposób.

Regulacja nawiewu: W tym modelu grzejnika znajdziemy trzy różne stopnie nawiewania: gorący, ciepły oraz chłodny.

Mały rozmiar: Ze względu na swoje kompaktowe wymiary (22 cm x 26 cm x 14 cm), produkt można bardzo łatwo przenosić oraz nie zajmuje wiele miejsca w pomieszczeniu.

 

Wady

Niewielka wytrzymałość: Zdaniem klientów termowentylator Gobi EHH001 jest stworzony z materiałów, które nie zapewniają wysokiego poziomu wytrzymałości.

 

 

 

 

Grzejnik elektryczny Atlantic

 

9. Grzejnik Elektryczny Atlantic F120 1000 W 4610×4650

 

Atlantic F120 cieszy się sporą popularnością wśród osób, które potrzebują skutecznego grzejnika elektrycznego do zarówno małych, jak i średnich pomieszczeń. Główną zaletę tego produktu stanowią jego zdolności oszczędzania prądu, gdyż poziom przekształcania energii elektrycznej w cieplną wynosi aż 99%.

Jest to bardzo dobry wynik w porównaniu z tym, co oferuje większość konkurencyjnych modeli. Co więcej, użytkownicy mogą pozwolić sobie na wybranie jednego z siedmiu programów w termostacie, a następnie dopasowanie go w zgodzie z indywidualnym zapotrzebowaniem.

Grzejnik został wyposażony w panel grzejny składający się z aluminiowego dyfuzora oraz ergonomicznej płyty czołowej, co przekłada się na świetną skuteczność nagrzewania i utrzymywania temperatury wybranej przez użytkownika. Grzejnik Elektryczny Atlantic F120 jest godnym polecenia produktem, z którego korzysta już wiele osób. Co sprawia, że grzejnik zasługuje na miejsce w naszym rankingu?

 

Zalety

Energooszczędność: W przypadku tego grzejnika elektrycznego zużycie prądu jest znacząco zmniejszone ze względu na poziom przekształcania energii elektrycznej w cieplną na poziomie 99%.

Indywidualne ustawienia: Użytkownik może dostosować jeden z siedmiu programów dostępnych w termostacie w zgodzie z osobistymi preferencjami.

Panel grzejny: Ten element grzejnika składa się ze specjalnego aluminiowego dyfuzora oraz ergonomicznego kształtu płyty czołowej, co przekłada się na świetne możliwości grzewcze.

 

Wady

Trwałość: Według klientów produkt nie jest długotrwały, a wykorzystane do jego stworzenia materiały potrafią ulec uszkodzeniu już po kilku miesiącach.

 

 

 

 

Grzejnik drabinkowy elektryczny

 

10. Grzejnik Elektryczny łazienkowy, Drabinka 500w

 

Grzejnik elektryczny przeznaczony jest głównie do montażu w pomieszczeniach łazienkowych. Rzadziej montowany jest na korytarzach, w kuchniach i innych pomieszczeniach znajdujących się w budynkach mieszkalnych. Przy jego pomocy możesz cieszyć się ciepłem przez cały rok, a w szczególności w zimniejszych okresach jesieni oraz zimy. Produkt wykonano w klasycznym stylu, dlatego nie powinieneś mieć większego problemu z dopasowaniem go do wybranego przez Ciebie pomieszczenia.

Produkt wyróżnia się zastosowaniem bardzo nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią w znacznym stopniu życie mieszkańców naszego domu. Model wyposażono w elektroniczny termostat temperatury, programator, a także w takie funkcje, jak antyzamarzanie oraz suszenie ręczników.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanego produktu. Według nich grzejnik bardzo dobrze spełnia swoją funkcję przez długi okres czasu. Możemy zawdzięczać to dużej wytrzymałości modelu. Do jego wykonania wykorzystano wysokiej jakości aluminium. Materiał ten odporny jest na uszkodzenia mechaniczne.

Łazienkowy grzejnik elektryczny, drabinka to model o mocy 500 W. Jego wymiary wynoszą: Wysokość – 98 cm, szerokość – 55 cm, głębokość 8 cm, a waga – 6 kg.

 

Zalety

Wytrzymała konstrukcja: Model wykonano z aluminium. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu nie musimy się obawiać, że nasz grzejnik w krótkim czasie ulegnie zniszczeniu.

Elektroniczne sterowanie: Prezentowany przez nas grzejnik jest bardzo funkcjonalny. Producent wyposażył go w elektroniczny termostat temperatury, programator, funkcję antyzamarzania oraz funkcję suszenia ręczników.

Energooszczędność oraz bezawaryjność: W produkcie nie jest stosowany płyn. Dzięki temu mamy zagwarantowaną bezawaryjną pracę. Dodatkowo technologia szybko grzejąca pozytywnie wpływa na energooszczędność.

 

Wady

Obsługa produktu: Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z grzejnikami elektrycznymi początkowo mają problemy z opanowaniem obsługi.

Montaż: Grzejnik jest skomplikowany w montażu. Do prawidłowego zamontowania produktu często potrzebna jest pomoc specjalisty.

 

 

 

 

11. Kerasan Retro naścienny elektryczny złoty 74019

 

Łazienkowy grzejnik elektryczny Kerasan Retro można bezpiecznie używać w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności i mieć pewność, że podczas kąpieli będzie nam ciepło. Model jest przeznaczony do montażu na ścianie i ma elektryczne podłączenie. Kaloryfer jest niewielki, dlatego jest odpowiedni do małej łazienki. Przyłącze znajduje się na dole modelu, zarówno po prawej, jak i po lewej stronie, a odległość między nimi jest równa 45 cm.

Jeżeli chcesz mieć w domu dobry grzejnik elektryczny, pobierający niewielką ilość prądu i płacić niższe rachunki, to zainwestuj w Kerasan Retro. Kaloryfer ma trzy owalne drążki, na których można zawiesić ręczniki, umożliwiając szybkie ich wysuszenie. Grzejnik jest łatwy w utrzymaniu czystości – producent poleca do czyszczenia sodę oczyszczoną i ocet i przecieranie metalu miękką ściereczką. Kaloryfer ładnie się błyszczy nawet po wielu latach użytkowania.

Wymiary modelu są równe: wysokość – 61 cm, szerokość – 45 cm i głębokość – 13 cm, więc nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Grzejnik ma kolor chromu i złote wykończenie, dlatego atrakcyjnie się prezentuje. Kaloryfer jest wykonany z wytrzymałego metalu, długo utrzymującego ciepło. Kupujący twierdzą, że model bardzo im się podoba, ponieważ umożliwia szybkie wysuszenie ręczników i skutecznie ogrzewa pomieszczenie. Nie da się ukryć, że, Kerasan Retro naścienny elektryczny złoty 74019 cieszy się dobrymi opiniami. Które zalety tego produktu są najważniejsze?

 

Zalety

Izolacja przeciwwilgociowa: Kerasan Retro może bez problemu być wykorzystywany w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgoci, np. w łazience.

Wieszak: Ze względu na swoją specyficzną konstrukcję grzejnik może pełnić rolę wieszaka na ubrania lub ręczniki.

Utrzymywanie ciepła: Wytrzymałe materiały wykorzystane do stworzenia tego grzejnika zapewniają zachowanie wysokiej temperatury przez długi czas.

 

Wady

Estetyka: Wygląd grzejnika elektrycznego Kerasan Retro nie dopasuje się do każdej łazienki.

Warianty ogrzewania: Grzejnik posiada zaledwie jeden tryb ogrzewania, którego nie można modyfikować.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grzejnik elektryczny kupić?

 

Wśród grzejników bardzo dużą popularnością cieszą się modele elektryczne. Są one uważane za efektywne i praktyczne, dlatego coraz częściej spotyka się je w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w blokach. Jednak nie wszystkie elektryczne kaloryfery równie szybko ogrzewają pomieszczenie i są wystarczająco solidne. O tym, jak znaleźć odpowiedni model, doradzamy w poradniku.

Grzejnik olejowy

Grzejniki elektryczne to w większości sprzęty przenośne, wymagające podłączenia do gniazdka. Znajdują one zastosowanie jako dodatkowe źródło ciepła, kiedy system centralnego ogrzewania nie działa wystarczająco efektywnie. Elektryczne kaloryfery przydają się też poza sezonem grzewczym, gdy w domu robi się nieprzyjemnie chłodno na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Grzejniki olejowe to najczęściej wybierane modele przenośne. Ich działanie jest oparte na radiacji i podgrzewaniu oleju, który jest czynnikiem grzewczym. Nawet po wyłączeniu urządzenia ciepło w pokoju utrzymuje się przez kilka godzin. Wadą modeli olejowych jest stosunkowo wolne nagrzewanie. Część posiadaczy tego typu sprzętów narzeka też na ich duże gabaryty i ciężar. Niemniej jednak dobrze sprawdzają się one w domach zamieszkiwanych przez alergików, ponieważ nie przyczyniają się do roznoszenia pyłków i kurzu po pomieszczeniu.

 

Grzejnik konwektorowy

Innym typem elektrycznego grzejnika jest model konwektorowy, który jest wyposażony w nagrzewającą się płytę lub grzałkę. Jego działanie oparte jest na konwekcji. Zimne powietrze jest zasysane przez sprzęt, ogrzewane we wnętrzu, a następnie ulatnia się z powrotem do pomieszczenia. W ten sposób dochodzi do jego cyrkulacji. Do zalet grzejników konwektorowych zalicza się: krótki czas nagrzewania, niską cenę oraz kompaktowe wymiary. Po wyłączeniu sprzętu w pokoju szybko robi się chłodno, dlatego w okresie zimy grzejnik musi pracować przez dłuższy czas. Poza tym cyrkulacja powietrza przyczynia się do ciągłego wzbijania kurzu, pyłków i roztoczy, więc alergicy mogą odczuwać nieprzyjemne dolegliwości. Model konwektorowy jest polecany do mniejszych pomieszczeń. W tej grupie znajdziemy nie tylko kaloryfery przenośne, ale i ścienne, montowane głównie w łazienkach.

 

Termowentylator

Termowentylator to inaczej farelka. Sprzęt ten zasysa chłodne powietrze z jednej strony i wyrzuca z drugiej. Jest ono ogrzewane za sprawą umieszczonej w środku spirali. Ciepło bardzo szybko rozchodzi się po całym pokoju, więc nie musimy długo czekać, aby poczuć przyjemne ciepło. Farelki są małe i lekkie, dlatego można je swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Kupując termowentylator, musimy mieć na uwadze, że pracuje mniej efektywnie niż sprzęt olejowy czy konwektorowy.

 

Grzejnik na podczerwień

Grzejniki działające na podczerwień określa się mianem halogenów. Nie ogrzewają one powietrza, tylko przedmioty znajdujące się w pobliżu, a także ludzi i zwierzęta. Zasięg modeli na podczerwień to maksymalnie 10 m.

 

Grzejnik ceramiczny

Grzejnik ceramiczny ma aluminiową obudowę, w której umieszczony jest ceramiczny rdzeń. W nim zatopione są elementy grzewcze, które nagrzewają się i oddają ciepło do otoczenia. Mimo że modele ceramiczne po wyłączeniu nie wychładzają się szybko, to nie cieszą się popularnością. Wynika to głównie z tego, żę grzejnik elektryczny akumulacyjny  ma stosunkowo duże zużycie energii elektrycznej.

Grzejnik wodny z grzałką elektryczną

Do grzejników elektrycznych zalicza się również modele wodne, wyposażone w grzałkę. Instaluje się je na ścianie i podłącza do instalacji c.o. Ten praktyczny grzejnik wodno elektryczny może ogrzewać dom przez cały rok, a więc także poza sezonem grzewczym. Znajduje on zastosowanie w różnych pomieszczeniach, zwłaszcza w łazience.

 

Moc grzewcza – jaki grzejnik elektryczny wybrać?

O skuteczności działania kaloryfera świadczy jego moc. Jeśli ma on być używany w bardzo małym pomieszczeniu, nie musimy inwestować w mocny sprzęt, bo trudno nam będzie wykorzystać jego wszystkie możliwości. Moc grzejników elektrycznych obejmuje zakres od 100 W do ok. 3000 W. Jak znaleźć odpowiedni model, działający wystarczająco efektywnie? Przyjmuje się, że na 1 metr kwadratowy powierzchni przypada 85 W mocy (przy założeniu, że wysokość pokoju to 2,8 m, a budynek jest dobrze ocieplony). Wynika z tego, że do pomieszczenia o powierzchni 15 m2 potrzebujemy 1300 W grzejnika.

Nie powinniśmy mieć dużego problemu z doborem właściwego kaloryfera pod względem mocy, gdyż większość producentów informuje, do jak dużego wnętrza nadaje się konkretny model. To pozwala nam pozbyć się wątpliwości, czy sprzęt na pewno spełni nasze oczekiwania.

 

Energooszczędność

Z pewnością większość z nas chce kupić kaloryfer, który nie tylko efektywnie ogrzewa wnętrze, ale też nie wpływa znacząco na wysokość rachunków za prąd. Najlepszy grzejnik elektryczny jest energooszczędny, czyli nie pobiera zbyt dużo energii elektrycznej. Jeśli wiemy, że kaloryfer będzie używany codziennie przez kilka godzin, powinniśmy zdecydować się na model olejowy, który długo po wyłączeniu będzie emitować ciepło. Chcąc dodatkowo zmniejszyć pobór prądu, możemy poszukać grzejnika wyposażonego w termostat. Po ustawieniu optymalnej według nas temperatury kaloryfer wyłączy się automatycznie po jej osiągnięciu.

 

Wymiary

Grzejnik nie może znacząco ograniczać wolnej przestrzeni w pokoju, dotyczy to w szczególności modeli przenośnych. Sprawdzając całkowite wymiary kaloryfera, możemy się upewnić, że nie będzie zbyt duży. Im mniejszy model wybierzemy, tym łatwiej będzie nam go przenosić z miejsca na miejsce. Chcąc kupić grzejnik montowany na ścianie, powinniśmy zmierzyć wyznaczoną do montażu przestrzeń.

 

Dodatkowe funkcje

Elektryczne grzejniki nierzadko mają dodatkowe funkcje, zwiększające komfort użytkowania. Jedną z nich jest możliwość obsługi przy pomocy panelu sterowania z wyświetlaczem. To może ułatwiać precyzyjne ustawienie temperatury. Według wielu osób równie przydatny jest timer, pozwalający na zaprogramowanie kaloryfera, żeby sam wyłączył się o określonej godzinie. Czasami to właśnie sprawdzenie dodatkowych funkcji ułatwia podjęcie decyzji, jaki jest najlepszy grzejnik elektryczny. Nowoczesne modele są wyposażone w technologie pozwalające na bezprzewodowe łączenie się z Internetem i sterowanie przy pomocy smartfona.

Zabezpieczenia

Kaloryfer powinien mieć przede wszystkim zabezpieczenie przed przegrzaniem. Inaczej na skutek osiągnięcia wysokiej temperatury grzejnik ulegnie awarii, a jego naprawa może nie być możliwa. Jeśli sprzęt ma być używany w łazience lub innym pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności, upewnijmy się, że jest do tego przystosowany (świadczy o tym podwyższony stopień ochrony, czyli IP24).

 

Grzejniki elektryczne w dobrych cenach

Gdzie kupić grzejnik elektryczny? Można sie udać do sklepu Castorama, Leroy Merlin, OBI czy Media Expert. W sieci, sklep Allegro oferuje różnego rodzaju grzejniki elektryczne. Bardzo małe grzejniki elektryczne, o mocy kilkudziesięciu Watów, kosztują mniej niż 100 zł. Jednak są one przystosowane do ogrzewania pomieszczeń o niewielkim metrażu. Za kaloryfer, który pozwala na efektywne ogrzanie znacznie większego pokoju, zapłacimy przeważnie od 200 zł do 600 zł. Niektóre marki oferują również droższe grzejniki, kosztujące kilka tysięcy złotych. Ich cechą wyróżniającą jest oryginalny design.

 

 

FAQ

 

P1: Ile prądu zużywa grzejnik elektryczny?

Aby obliczyć, ile prądu pobiera grzejnik, musimy posłużyć się jednostką zużycia energii elektrycznej, którą jest kilowatogodzina (kWh). Mówi ona o ilości energii, jaką urządzenie o mocy 1000 watów (czyli 1 kW) zużywa przez jedną godzinę. Przyjmując, że 1 kWh kosztuje 0,60 zł, a moc naszego grzejnika to 2000 W, to włączając go na 1 godzinę zużyje 2 kWh. Mnożąc 2 kWh przez 0,60 zł otrzymujemy kwotę 1,20 zł. Z grzejnika zazwyczaj nie korzystamy cały czas. Zakładając, że przez 4 miesiące grzewcze w roku dogrzewamy nasze mieszkanie przez 6 godzin dziennie, całkowite zużycie w tym okresie wyniesie 1140 kWh. Miesięcznie będzie nas to kosztowało około 216 zł, a w całym okresie grzewczym – 864 zł. 

P2: Jak działa grzejnik elektryczny?

Grzejniki elektryczne mogą oddawać ciepło poprzez konwekcję lub radiację. Ogrzewanie konwekcyjne polega na ogrzaniu powietrza wewnątrz urządzenia, które następnie unosi się do góry i powoduje cyrkulację w całym pokoju. Wadą takiego rozwiązania jest to, że z powietrzem unoszą się pyłki i kurz, stanowiące problem dla alergików. Ogrzewanie radiacyjne polega na oddawaniu ciepła na całej powierzchni grzejnika. Radiator wytwarza wiązkę promieni, które ogrzewają znajdujące się obok przedmioty. Rozwiązanie to poleca się do wysokich pomieszczeń. W tym przypadku musimy się jednak liczyć z wyższą ceną grzejnika. Często spotykanym rodzajem grzejników elektrycznych są wersje olejowe. W ich wnętrzu znajduje się olej, który nagrzewa się po podłączeniu zasilania, a następnie oddaje ciepło do otoczenia.

 

P3: Jak używać grzejnika elektrycznego?

W każdym domu czy mieszkaniu znajduje się przyłącze elektryczne, niezależnie od zaplanowanego rodzaju ogrzewania. Instalacja grzejników nie wymaga zatem nakładów inwestycyjnych, ponieważ nie ponosimy kosztów związanych z budową kotłowni, instalacji grzewczych czy wentylacyjnych. Oprócz bezproblemowego montażu warto też pamiętać, że grzejniki na prąd nie wymagają właściwie żadnej obsługi. Większość urządzeń dostępnych dziś na rynku jest wyposażona w termostaty. Dzięki nim po włączeniu ogrzewania żądana temperatura w pomieszczeniu cały czas się utrzymuje. Jedyną wymaganą czynnością jest czyszczenie grzejnika z kurzu. Jest to niezbędne do jego prawidłowego działania. 

 

P4: Jak zainstalować grzejnik elektryczny?

Grzejnik elektryczny może być przymocowany do ściany, ale do wyboru mamy również modele wolnostojące, wyposażone w kółka lub stopki. Jeśli chcemy zawiesić urządzenie w pokoju, niezbędne będą podstawowe narzędzia oraz kołki montażowe. Każdy grzejnik jest wyposażony w uchwyty składające się z dwóch rozpór, które przymocowujemy do ściany za pomocą kołków i mocnych śrub. Jeśli grzejnik chcemy przymocować do drewna, tynku lub innego materiału, polecamy kupić odpowiednie materiały mocujące w specjalistycznych sklepach. Po zawieszeniu urządzenia na uchwytach wystarczy podłączyć go do zasilania i ustawić termostat. 

P5: Czy grzejnik elektryczny jest przyjazny dla środowiska?

Ogrzewanie elektryczne jest bardzo przyjazne dla środowiska i ma w tym aspekcie dużą przewagę nad kotłami węglowymi czy gazowymi. Tego typu sposób pozyskiwania ciepła nie wytwarza pyłów i gazów cieplarnianych, co w dużym stopniu przyczynia się do walki ze szkodliwym smogiem. Elektryczne grzejniki są bardzo popularne na całym świecie, szczególnie w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Chinach. Wykluczenie procesu spalania podczas ogrzewania w dużym stopniu zwiększa jakość powietrza w budynku. Dzięki temu w pomieszczeniach panuje zdecydowanie mniejszy zaduch, a powietrze jest zdrowsze dla domowników.

 

Który grzejnik elektryczny wybrać – konwektorowy czy olejowy?

 

Zastosowanie grzejnika elektrycznego to najprostszy sposób na ogrzanie pomieszczenia. Z naszego artykułu dowiedziałeś się, jakie grzejniki elektryczne są polecane. Jeśli wciąż wahasz się nad wyborem pomiędzy modelem konwektorowym lub olejowym, zachęcamy do lektury tej części. 

Co warto wiedzieć o grzejniku olejowym?

Grzejnik olejowy wyglądem przypomina zwykły kaloryfer, jednak w środku zamiast wody znajduje się olej. Umieszczone wewnątrz elektryczne grzałki nagrzewają substancję, która oddaje ciepło do obudowy. Dzięki temu wysoka temperatura rozchodzi się po całym pomieszczeniu. 

Niewątpliwą zaletą takich przyrządów jest ich efektywna praca. Olej pozostaje ciepły przez długi czas, nawet po odłączeniu zasilania. Pozytywne są również niskie koszty eksploatacyjne oraz to, że działanie grzejnika jest przyjazne dla alergików. Z drugiej jednak strony urządzenie dość długo się nagrzewa. Zanim ciepło zacznie się rozchodzić po pokoju musi upłynąć kilkanaście minut. Grzejnik jest także ciężki, co może stanowić problem przy jego przenoszeniu. Ułatwienie mogą stanowić kółka, pomocne przy transporcie. 

 

Czym cechuje się grzejnik konwektorowy?

Działanie grzejników konwektorowych opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na zjawisku konwekcji. Jest to proces przekazywania ciepła i w praktyce oznacza, że dolna część grzejnika pobiera zimne powietrze z otoczenia, ogrzewa je w środku i wypuszcza na zewnątrz. Cały proces cyrkulacji powietrza trwa dopóki grzejnik jest podłączony do zasilania. 

Na korzyść modelów konwektorowych przemawia przede wszystkim ich atrakcyjna cena. Sprzęt szybko się nagrzewa, a dzięki niewielkiej wadze można go łatwo przenosić lub nawet zawiesić na ścianie. Dodatkową zaletą jest możliwość regulowania temperatury w modelach ze zintegrowanym termostatem. Należy jednak pamiętać, że urządzenie działa tylko wtedy, gdy jest podłączone do prądu. Po odłączeniu zasilania bardzo szybko się wychładza. Nie jest to również dobre rozwiązanie dla alergików, gdyż cyrkulacja powietrza łączy się z rozprzestrzenianiem roztoczy i pyłków, które powodują uczulenia. 

 

Który model wybrać?

To, na jaki model się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od miejsca użycia grzejnika. W małym pomieszczeniu o powierzchni do 20 m kw. w zupełności wystarczy typ olejowy. Jeśli pokój ma większe wymiary, lepiej zdecydować się na bardziej wydajny model konwektorowy. W przypadku, gdy potrzebujesz mobilnego grzejnika, który zabierzesz na przykład do domku letniskowego, wersja konwektorowa także sprawdzi się lepiej, bo jest lekki i poręczny, dzięki czemu łatwiej go przewozić. Urządzenie szybko się rozgrzewa i błyskawicznie rozprowadza ciepło po pomieszczeniu. Dlatego, jeśli zależy Ci na czasie, wersja konwektorowa sprawdzi się idealnie. 

Alergikom polecamy wybór grzejnika olejowego. Typ konwektorowy przyciąga roztocza i pyłki, które mogą wywołać objawy uczulenia. Grzejnik olejowy sprawdzi się także lepiej wtedy, gdy konieczne jest jego długotrwałe użycie, gdyż ciecz powoli się ochładza. Jest to także bardziej energooszczędne rozwiązanie. Prąd intensywnie jest pobierany w początkowej fazie, gdy olej się rozgrzewa, potem termostat włącza zasilanie, gdy olej zaczyna stygnąć, zatem następują przerwy w pobieraniu energii. W przypadku modelu konwektorowego prąd jest pobierany cały czas. 

Jak dobrać moc grzejnika?

Przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy pomieszczenia powinna być zabezpieczona moc od 100 do 200 W. W praktyce oznacza to, że lokal o powierzchni 40 metrów należy ogrzewać grzejnikiem o minimalnej mocy 4 kW. Ponieważ moc jednego grzejnika nie przekracza 2 kW, konieczny będzie zakup dwóch modeli olejowych lub konwektorowych do ogrzania tego pomieszczenia. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ