Hydrofory ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.04.24

 

Jeżeli posiadasz studnię albo duży zbiornik na wodę i nie wiesz, jak doprowadzić ciecz do kranu lub do ogródka polecamy Ci inwestycję w hydrofor. Jednym z najlepszych produktów tego typu okazał się Wilo HWJ 50 L 20 3 M. Jest to urządzenie, które nie generuje żadnych szumów. Możemy zatem z niego korzystać o każdej porze dnia i nocy. Poza tym model ten został wykonany ze stali nierdzewnej. Nie musimy obawiać się więc, że po pewnym czasie poszczególne elementy pokryją się rdzą. Produkt charakteryzuje się niewielką awaryjnością. Jest to zasługa bardzo mocnego silnika, który został zabezpieczony termicznie. Na drugim miejscu według opinii konsumentów znajduje się Ibo AJ 50/60. Wysokie ciśnienie, jakie jest wytwarzane przez sprzęt umożliwia nam swobodne podlewanie warzyw w ogródku lub umycie samochodu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Obudowa tego produktu została wykonana w całości ze stali nierdzewnej. Możemy być zatem pewni, że posłuży nam on przez długi czas. Hydrofor nie wydaje żadnych szumów, więc jego praca nie będzie kłopotliwa.

Wady

Jest to małe, niezbyt wydajne urządzenie. Jeżeli jednak nie mamy zbyt dużych potrzeb, to nie powinno być to dla nas problemem.

Podsumowanie

Produkt ten idealnie nadaje się jako sprzęt do codziennego użytku w domu jednorodzinnym. Jest on bardzo cichy, a także solidnie wykonany. Jedyną wadą tego hydrofora jest jego stosunkowo mała wydajność, rekompensuje to jednak niska awaryjność.

Drugi wybór

Zalety

Jest to bardzo tani produkt. Został on solidnie wykonany. Jego ciśnienie wynosi aż 5 barów, więc strumień wody wydobywający się z węża będzie stosunkowo silny.

Wady

Jedyne, co może nam przeszkadzać w opisywanym hydroforze jest jego głośność pracy. Generuje on dość duże szumy, co może być niezbyt komfortowe, jeżeli ktoś ma bardzo wyczulony słuch.

Podsumowanie

Jeżeli mamy ogródek, w którym musimy regularnie podlewać warzywa lub sami myjemy samochód, to ten sprzęt jest dla nas. Charakteryzuje się on wysokim ciśnieniem oraz niską ceną. Urządzenie to jest jednak trochę głośne, ale gdy umieścimy je w pewnej odległości od domu, nie powinno nam przeszkadzać.

Rozważ też

Zalety

Hydrofor jest odpowiednią propozycją dla gospodarstw rolnych i zakładów przemysłowych. Wszystko przez jego wysoką moc oraz ciśnienie. Jest to także najwydajniejszy produkt na naszej liście.

Wady

Niektórzy konsumenci zauważają, że prezentowany sprzęt jest awaryjny. Niektóre jego elementy regularnie się psują, co oznacza, że wymaga on częstego serwisowania. Musimy być więc przygotowani na taką konieczność.

Podsumowanie

Jest to najwydajniejszy produkt na nasze liście, a więc idealnie sprawdzi się w większych budynkach typu zakład przemysłowy. Kupując go musimy jednak pamiętać o ewentualnych awariach.

 

 

Najlepsze hydrofory w 2024 roku

 

Po zapoznaniu się z naszym poradnikiem z pewnością wiesz, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy. Poniżej znajdziesz ranking hydroforów, który z całą pewnością przyda Ci się w trakcie zakupów.

 

Nasze zalecenia

 

Wilo HWJ 50 L 20 3 M

 

Wilo HWJ 50 L 20 3 M wykonany został ze stali nierdzewnej. Materiał ten gwarantuje nam, że produkt nie zardzewieje, nawet wtedy, kiedy nie będziemy używać go przez dłuższy czas. Nie musimy specjalnie zabezpieczać przed deszczem i innymi czynnikami. Ponadto hydraulika pompy została zaprojektowana w taki sposób, aby nie wydawała żadnych szumów. Możemy być więc pewni, że hałas z niej dochodzący nie będzie nikomu przeszkadzał.

Najmocniejszym elementem prezentowanego produktu jest jego silnik. Producent zapewnia, że charakteryzuje się bardzo długą żywotnością. Dodatkowo jest on zabezpieczony termicznie. Poza tym jest to idealny silnik do pracy ciągłej.

Opinie o hydroforach tej marki są zazwyczaj pochlebne. Konsumenci uważają, że sprzęty Wilo bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Klienci szczególnie zwracają uwagę na mocny silnik produktu oraz na jego solidne wykonanie.

Hydrofor Wilo HWJ 50 L 20 3 EM ma wymiary: szerokość – 42 cm, długość – 68,5 cm i wysokość – 73,5 cm. Silnik ma moc równą 0,75 kW.

 

Zalety

Wykonanie: Urządzenie zostało zrobione z dobrej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten wykazuje dużą odporność na korozję. To daje pewność, że hydrofor, nawet po kilka latach użytkowania, nie będzie wyglądał na zniszczony.

Ochrona przed przegrzaniem: Sprzęt ma skuteczną ochronę przed przegrzaniem. Dlatego też nie musimy się obawiać o to, że urządzenie ulegnie awarii i przez to stracimy dostęp do bieżącej wody.

Silnik przystosowany do pracy ciągłej: Zastosowany w hydroforze silnik jest wydajny, a co więcej został przystosowany do pracy ciągłej.

Komfort: Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat pracy urządzenia. Automatycznie utrzymuje on stałą wartość nastawionego ciśnienia, dzięki czemu podczas brania prysznica czy kąpieli mamy zapewniony komfort (stałe ciśnienie wody).

Głośność pracy: Wiele osób potwierdza, że sprzęt nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy.

 

Wady

Kabel zasilający: Nieliczna grupa Internautów uważa, że kabel zasilający urządzenie mógłby być nieco dłuższy.

 

 

 

 

Ibo AJ 50/60

 

Model Ibo AJ 50/60 cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Internautów. Wszystko za sprawą jego łatwej obsługi oraz mocnego silnika. Moc urządzenia wynosi aż 1,1 kW. Stąd też wydajność tego modelu to 60 l/min. Obudowa produktu wykonana została z żeliwa. Ten niezawodny materiał zapewnia nam ciągłą pracę przez kilka lat.

Urządzenie to polecane jest do domów jednorodzinnych lub do domków letniskowych. Produkt przystosowany został do tego, aby pobierać wodę z głębokości, co najmniej 8 m. Sprawdźmy więc, czy mamy potrzebne do jego instalacji warunki. Ten dobry i tani hydrofor wytwarza ciśnienie o mocy 5 bar. Oznacza to, że strumień wody wydobywający się z niego jest mocny. Model idealnie sprawdzi się więc do podlewania warzyw w ogródku albo do mycia samochodu na podwórku.

Ibo AJ 50/60 to jeden z najchętniej wybieranych hydroforów. Konsumenci cenią jego mocny silnik, solidnie wykonaną obudowę oraz prostą obsługę.

Ibo AJ 50/60 to bardzo dobry hydrofor do 400 zł. Wymiary produktu są następujące: szerokość – 36 cm, wysokość – 64 cm i głębokość – 55 cm. Model waży 22 kg. Jego moc wynosi 1,1 kW.

 

Zalety

Wydajność: Jak podaje producent, pompa gwarantuje wydajność do 60 l na minutę. Sprzęt więc bez wątpienia spełni oczekiwania wymagających konsumentów.

Zbiornik: Wykonany ze stali nierdzewnej zbiornik jest odporny na działanie wysokich temperatur. Na jego powierzchni nie pojawia się korozja. Daje to pewność, że będziemy mogli użytkować sprzęt przez długi czas.

Kompletny zestaw: Kupując Ibo AJ 50/60 otrzymujemy pompę wraz z osprzętem hydroforowym tj. wyłącznikiem ciśnieniowym, manometrem, pięciodrożnym wyjściem tłoczonym i kablem zasilającym z wtyczką. W związku z tym nie musimy dokupować żadnych, dodatkowych elementów.

Budowa: Zbiornik wsparty jest na 4 dobrze wyprofilowanych nóżkach. Są one solidnie wykonane, co gwarantuje stabilność. Dodatkową zaletą jest to, że sprzęt jest stosunkowo lekki w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku modelami.

 

Wady

Głośność pracy: Pojedyncze osoby twierdzą, że urządzenie generuje stosunkowo duży hałas.

 

 

 

 

Omnigena MH-1300

 

Ze względu na swoje parametry, hydrofor Omnigena MH-1300 nadaje się do użytku zarówno w domach rodzinnych, jak i gospodarstwach rolnych, a nawet zakładach przemysłowych. Wszystko za sprawą bardzo wysokiej wydajności produktu, która wynosi aż 100 l/min. Musimy również wspomnieć o wykonaniu tego urządzenia. Korpus oraz wał wyprodukowano ze stali nierdzewnej. Z kolei korpus ssący i konsola są wykonane z żeliwa. Materiały wykorzystane przez producenta gwarantują niską awaryjność.

Hydrofor posiada kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest działanie włącznika termicznego. Nie dopuszcza on do silnika wody, która ma zbyt wysoką temperaturę. Dodatkową zaletą tego produktu jest jego cicha praca. Obecność tego urządzenia nie będzie nam więc w żaden sposób przeszkadzać. Poza tym produkt cechuje się bardzo prostą obsługą, która nie powinna nikomu sprawić problemu.

Omnigena MH-1300 to hydrofor, który ze względu na niską wagę, łatwą obsługę oraz wysoką wydajność najczęściej wybierany jest do gospodarstw rolnych oraz domów rodzinnych. Konsumenci cenią sobie solidne wykonanie produktu.

Hydrofor Omnigena MH-1300 ma wymiary: szerokość – 45,5 cm, x wysokość – 47,5 cm i długość – 64,5 cm. Sprzęt waży 15 kg. Zbiornik ma pojemność równą 80 l.

 

Zalety

Wyłącznik termiczny: Prezentowany model wyposażono w wyłącznik termiczny. Stanowi on skuteczne zabezpieczenie przez zbyt wysoką temperaturą. Oznacza to, że sprzęt jest dobrze chroniony przed ewentualną awarią spowodowaną przegrzaniem.

Cicha praca: Pozytywne opinie Internautów potwierdzają, że urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy, dlatego jego użytkowanie jest komfortowe.

Stal nierdzewna: Wykorzystana do produkcji stal nierdzewna jest wytrzymała i odporna na korozję. Na powierzchni sprzętu nie pojawiają się ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

 

Wady

Obsługa: Po przeczytaniu niektórych opinii można dojść do wniosku, że na początku obsługa urządzenia wydaje się skomplikowana. Dołączona do zestawu instrukcja nie wyjaśnia w sposób wyczerpujący, jak należy używać sprzętu.

 

 

 

 

Nac BSE120-19-K

 

Nac BSE120-19-K ma moc 1,2 kW. Uznawany jest on za wystarczający, aby doprowadzić wodę do domu jednorodzinnego lub domku letniskowego. Produkt przystosowany jest do tego, aby był umieszczony w zbiorniku na wodę lub w studni. Stamtąd może doprowadzić wodę do domu lub ogródka, w zależności od naszych potrzeb. Maksymalne ciśnienie prezentowanego urządzenia to 3 bary. Wystarczy to, abyśmy mieli stały strumień wody o średnim ciśnieniu.

Obudowa tego produktu została wykonana prawie w całości z tworzywa sztucznego. Jest ona odporna na korozję. Nie jest ona jednak tak odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak obudowy ze stali nierdzewnej oraz żeliwa. Przekłada się to na wagę hydroforu. Jest to jedynie 12 kg. Nie będzie on tak bardzo kłopotliwy w przenoszeniu, jak cięższe modele. Maksymalna wysokość zasysania tego urządzenia to 8 metrów.

Nac BSE120-19-K to hydrofor do domowego stosowania. Klienci cenią sobie jego stosunkowo niską wagę, prostą obsługę oraz niezawodność.

Nac BSE120-19- K to hydrofor ze zbiornikiem o pojemności równej 19 l. Moc sprzętu wynosi 1200 W. Wydajność urządzenia to 60 l wody na minutę.

 

Zalety

Odporność na korozję: Do produkcji prezentowanego hydroforu wykorzystano dobrej jakości stal nierdzewną. Wykazuje ona dużą odporność na korozję, co przekłada się na długi czas użytkowania.

Kabel zasilający: W związku z tym, że kabel zasilający zrobiono z wytrzymałych materiałów nie ma ryzyka, że przewód ulegnie przetarciu, co mogłoby doprowadzić do zawarcia.

Przeznaczenie: Sprzęt jest funkcjonalny – można zamontować go zarówno w domu, jak i na działce.

 

Wady

Zbiornik: Z uwagi na to, że zbiornik pokryty został białą farbą widać na nim wszelkie zabrudzenia. Po pewnym czasie użytkowania kolor nieco szarzeje, przez co urządzenie nie wygląda tak, jak na początku.

Montaż: Pewna grupa Internautów uważa, że montaż sprzętu jest nieco skomplikowany.

 

 

 

 

Grundfos 4651BPBB

 

Jednym z największych atutów Grundfos 4651BPBB jest to, że po rozpakowaniu jest od razu przygotowany do działania. Został on już wcześniej okablowany i orurowany. W efekcie czego jego instalacja zajmie nam niecałe 5 minut. Jest to jeden z niewielu hydroforów, który pozostaje stabilny, w przypadku kiedy w cieczy pojawi się powietrze. Oszczędzi nam to niepotrzebnych usterek oraz nerwów.

Maksymalne ciśnienie tego produktu wynosi 6 bar – strumień wody lecący z węża będzie bardzo mocny. Jest to więc bardzo dobra opcja, jeżeli chcemy umyć samochód. Poza tym jest to hydrofor samozasysający. Oznacza to, że po instalacji nie potrzebuje on żadnej asysty z naszej strony. Pojemność zbiornika przedstawionego produktu wynosi 24l.

Grundfos 4651BPBB to solidnie wykonany hydrofor. Konsumenci szczególnie cenią sobie jego wysoką moc oraz stabilność pracy w każdym przypadku. Cenią sobie również prostotę obsługi.

Hydrofor Grundfos 4651BPBB ma zbiornik o pojemności równej 24 l. Moc urządzenia wynosi 850 W. Produkt waży 21 kg.

 

Zalety

Cicha praca: Za sprawą mechanicznie uszczelnianego wału i klatkowego silnika hydrofor nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Jeśli więc zamontujemy sprzęt w domu, nie musimy się obawiać, że będzie nam przeszkadzał w codziennych czynnościach.

Konstrukcja: Urządzenie ma dobrze przemyślaną konstrukcję. Hydrofor, nawet wprawiony w drgania, nie chwieje się na boki.

 

Wady

Plastikowe elementy: Część osób uważa, że nieliczne plastikowe elementy znajdujące się na hydroforze nie są wykonane z najlepszych gatunkowo tworzyw.

Zbiornik: Pewna grupa konsumentów wskazuje, że po pewnym czasie na powierzchni zbiornika zaczyna pojawiać się korozja. Niemniej jednak są to pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Jaki hydrofor kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Aby wybrać odpowiedni hydrofor musimy wziąć pod uwagę m.in.: wysokość naszego domu, liczbę mieszkających w nim osób, jak również odległość budynku od studni. Zdajemy sobie sprawę, że przez to wiele osób może mieć problem z dokonaniem właściwego wyboru. Jeśli Ty również zastanawiasz się, który model wśród wszystkich dostępnych na rynku jest odpowiedni, doskonale trafiłeś. W poniższym poradniku znajdziesz kilka cennych podpowiedzi, jaki hydrofor wybrać.

 

 

Czym jest produkt tego typu?

Hydrofor to zbiornik ciśnieniowy wypełniony częściowo wodą. Stanowi on jeden z podstawowych elementów zestawu hydroforowego. Taki produkt pozwala utrzymać ciśnienie w instalacji wodociągowej na stałym poziomie i tym samym skutecznie zapobiega zbyt intensywnej eksploatacji pompy.

O zakupie hydroforu powinny pomyśleć osoby, które czerpią wodę ze studni (np. na działce). Przyda on się również w przypadku, gdy ciśnienie w punkcie podłączenia wody do wodociągu jest na tyle niskie, że nie jest ona w stanie dopłynąć do wszystkich punktów, w których się ją pobiera (przykładowo w poszczególnych pomieszczeniach domu). Wówczas swobodne korzystanie z wanny czy pralki nie jest możliwe.

 

Pojemność – jaki hydrofor jest najlepszy?

Jeżeli zakupiony hydrofor ma być głównym zbiornikiem zaopatrującym nasz dom w wodę wówczas jego pojemność nie powinna być mniejsza niż 100 l. Wiele osób przekonuje, że w takiej sytuacji świetnie sprawdza się produkt mogący pomieścić do 150 l wody. W sklepach dostępne są także znacznie większe modele. Są one jednak przeznaczone do budynków z bardzo dużym zapotrzebowaniem na wodę.

Szacuje się, że 4-osobowa rodzina mieszkająca w niewielkim domu zużywa do 15 m3 wody na miesiąc (w zależności od trybu życia domowników oraz liczby i częstości użytkowania poszczególnych sprzętów, takich jak pralka czy zmywarka). W tym przypadku zakup produktu o pojemności większej niż 200 l jest nieuzasadniony, gdyż może to obniżyć sprawność działania całej instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Pojemność zbiornika ma wpływ na ciśnienie w rurach. Im większy produkt wybierzemy, tym rzadziej będzie musiała uruchamiać się pompa, czyli kolejny, ważny element zestawu hydroforowego. To z kolei wpływa na wydłużenie jej żywotności (i tym samym uniknięcie jej zbyt szybkiej wymiany, co może być stosunkowo drogie). Jednocześnie pamiętajmy, że rozmiar hydroforu musi być dostosowany do rozmiarów zamontowanej w domu instalacji oraz wymiarów pomieszczenia, w którym zbiornik ma się znaleźć.

 

Kształt i sposób montażu

Hydrofory najczęściej przypominają swoim kształtem walec z zaokrąglonymi krawędziami. Takie produkty różnią się między sobą sposobem montażu. Niektóre modele można ustawić w pozycji pionowej, a inne przymocować poziomo. Nasz wybór powinien zależeć od tego, gdzie planujemy umieścić zbiornik.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pomieszczenie, w którym umieszczony jest tradycyjny zestaw hydroforowy musi mieć wymiary nie mniejsze niż 2 m x 2,5 m (jego minimalna wysokość to 2,2 m). Wewnątrz powinno znaleźć się oświetlenie, a także wodoszczelna instalacja elektryczna. Nie wolno zapomnieć również o instalacji grzewczej, która zapewni minimalną temperaturę powietrza wynoszącą ok. +5 st. C.

 

Membrana i filtry

Aby mieć pewność, że wybrany hydrofor będzie dobrze pełnić swoją funkcję powinniśmy sprawdzić jakość wykonania poszczególnych części jego budowy. Ważna jest przede wszystkim membrana, często określana również mianem przepony. Ze względu na to, że to w niej znajduje się woda, nie może być ona zbyt delikatna. Polecamy zakup modelu wyposażonego w membranę wykonaną z wytrzymałej gumy. Nie jest ona tak podatna na uszkodzenia, w efekcie czego unikamy ryzyka obniżenia sprawności działania całej instalacji. Chociaż przeponę hydroforu w razie konieczności można wymienić, lepiej tego unikać. Ponieważ może to okazać się bardzo dużym wydatkiem.

Niezwykle istotne są również filtry (zwłaszcza, gdy woda z miejsca, z którego ją czerpiemy, jest zanieczyszczona). Pozwalają one zapobiec zatkaniu zaworów i pompy. Instalacja wodno-kanalizacyjna będzie więc drożna, a jej poszczególne elementy pozostaną sprawne przez długi czas.

 

Elektroniczne sterowanie

Na wybór właściwego produktu mogą mieć wpływ także inne czynniki, przykładowo dodatkowe funkcje. Często słyszy się, że najlepszy hydrofor wyposażony jest m.in. w elektroniczne sterowanie i system kontroli przepływu. Taki zbiornik może przez całą dobę samodzielnie kontrolować pracę instalacji i jednocześnie chronić poszczególne elementy zestawu hydroforowego przed awarią czy przegrzaniem (wynikającym np. z ich ciągłego działania podczas przerwy w dostawie wody).

 

 

Pompa

Żeby hydrofor mógł prawidłowo pracować ważne jest znalezienie odpowiedniej pompy. Takie produkty dzielimy na głębinowe i zasysające. Te pierwsze umieszcza się w studni, gdzie poziom wody wynosi mniej niż 7 m (z tego względu nie słyszymy wydawanych przez nie dźwięków). Modele zasysające przeznaczone są do montażu w miejscu, w którym lustro wody znajduje się na znacznie większej wysokości – przy stawie. Ich wadą jest to, że generowany przez nie hałas jest dobrze słyszalny.

 

Hydrofory w dobrych cenach

Za dobry hydrofor zapłacimy średnio od 100 zł do 1500 zł. Pamiętajmy, że o cenie produktów decyduje nie tylko marka, ale również pojemność. Im większego zbiornika potrzebujemy, tym więcej wydamy na zakup.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ