Najlepsze głośniki samochodowe Hertz

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

Najlepszymi głośnikami samochodowymi okazały się modele Hertz DCX 130 i Hertz DSK 165. Pierwsze ze wspomnianych urządzeń zyskało przychylność konsumentów przede wszystkim ze względu na jakość odtwarzanego dźwięku. Osoby, które zamontowały sprzęt w swoim samochodzie zapewniają też, że jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. W efekcie nie musimy się obawiać, że już po kilku tygodniach użytkowania głośniki będą wymagały naprawy. Internauci twierdzą także, że montaż urządzenia jest prosty, a czas, jaki trzeba poświęcić na instalację nie jest zbyt długi. Dużym ułatwieniem jest również to, że w opakowaniu znajdziemy wszystkie, niezbędne akcesoria montażowe. Hertz DSK 165, czyli głośniki samochodowe, które znalazły się na drugim miejscu w rankingu, mają duża moc. Odtwarzany przez urządzenie dźwięk jest pozbawiony zakłóceń. To gwarantuje nam przyjemne brzmienie nawet przy ustawieniu dużej głośności. Solidnie wykonanie to kolejny atut sprzętu. Jeśli interesuje Cię, jakie jeszcze modele uwzględniliśmy w naszych zestawieniu, zapraszamy do przeczytania go.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest gotowy do zamontowania i użytku zaraz po zakupie. Moc głośnika to 80 W, dlatego generuje on dobrej jakości dźwięk. Dzięki stalowemu koszowi wewnętrzne mechanizmy są chronione przed uszkodzeniem. Ze względu na uniwersalne wymiary sprzęt sprawdzi się w większości samochodów.

Wady

Użytkownicy głośnika twierdzą, że mógłby mieć lepszą głębię dźwięku. Wielu brakuje mocnego basu pozwalającego słuchać mocnej, rockowej muzyki.

Podsumowanie

Prosty montaż w samochodzie to zaleta sprzętu, która przekonała wielu konsumentów do zakupu. Odtwarzany dźwięk jest bardzo wyraźny. Użyte do produkcji materiały są wytrzymałe, dlatego głośnik jest odporny na wiele typów uszkodzeń. Poza tym design modelu jest ładny.

Drugi wybór

Zalety

Zestaw składa się z 2 głośników wysokotonowych i 2 średniotonowych o sporej mocy. Dzięki temu sprzęt sprawdzi się podczas odtwarzania niemal każdego typu muzyki. Mocne basy pozwalają cieszyć się rockowymi utworami. Poza tym wbudowane w produkt mocowania są trwałe.

Wady

Część osób napotkała problemy w czasie instalacji głośnika w samochodzie. Instrukcja obsługi nie dla wszystkich jest odpowiednio napisana i nie wyjaśnia wszystkich aspektów.

Podsumowanie

Produkt ma bardzo duże możliwości, więc możesz cieszyć się ulubionymi piosenkami w najwyższej jakości. Design głośnika to jego duża zaleta. Dzięki niemu sprzęt nie tylko będzie odtwarzał muzykę, ale i dopasuje się do wnętrza pojazdu. Mocowania, które dołączono do zestawu są wytrzymałe.

Rozważ też

Zalety

Szerokie spektrum częstotliwości sprawia, że produkt dobrze radzi sobie z każdym typem tonów (niskim, średnim i wysokim). Sprzęt ma wbudowany magnes ferrytowy, który pozytywnie wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku i nadaje mu głębi.

Wady

Mimo sporej mocy nie dla wszystkich jakość dźwięku jest wystarczająco dobra, aczkolwiek wiele zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i jakiej muzyki słuchamy.

Podsumowanie

Jest to dobrze wykonany głośnik, który możesz podłączyć do radioodtwarzacza lub wzmacniacza. Brzmienie modelu jest bardzo dobre, gdyż przy odtwarzaniu nie słychać zniekształceń. Moc (90 W) pozytywnie wpływa na jakość dźwięków. Basy są mocne i czyste. Poza tym zainstalowanie produktu w samochodzie jest łatwe.

 

 

Głośniki samochodowe Hertz – Ranking

 

 

Hertz DCX 130

 

Hertz DCX 130, to głośniki samochodowe 2- drożne współosiowe o impedancji 4 Ohm i paśmie przenoszenia 65 do 21000 Hz. Wymiary głośnika średnio-niskotonowego (woofera) wynoszą 130 mm x 130 mm x 59 mm, a wymiary głośnika wysokotonowego to 15 mm x 15 mm.

Wysokiej klasy głośnik wysokotonowy z neodymowym magnesem, pozwala na odczuwanie najdrobniejszych szczegółów dźwięku. Instalacja tego modelu, dzięki płytkiemu montażowi (52 mm) jest bardzo prosta. Zestaw nadaje się do zamontowania go w fabrycznie przygotowanych miejscach pod głośniki (średnica otworu montażowego ma 116 mm), a dołączony zestaw wkrętów pozwala na natychmiastowy montaż po zakupie.

W konstrukcji głośników zastosowano magnes ferrytowy, natomiast membrana została wykonana z papieru powlekanego, a kosz ze stali. Maksymalna moc tego zestawu wynosi 80 W. Użytkownicy docenili design tego modelu, nowoczesny wygląd i wzornictwo nowej serii, które zostało dopasowane do współczesnego wnętrza samochodu.

Melomani uważają, że głośniki te nadają się do zamontowania ich w tylnej części samochodu, wtedy najlepiej brzmią. Użytkownicy też przekazują, że są to głośniki samochodowe Hertz w dobrej cenie.

DCX 130 to bardzo dobre głośniki samochodowe Hertz do 150 zł. Urządzenie ma moc równą 80 W. Produkt sprzedawany jest w zestawie z akcesoriami do montażu.

 

Zalety

Jakość dźwięku: Większość osób zapewnia, że jakość wydobywającego się z głośników dźwięku jest zadowalająca. W rezultacie słuchanie muzyki jest przyjemne. Komfort użytkowania zapewnia także odpowiednia moc sprzętu.

Wykonanie: Model zrobiono z wysokiej jakości tworzyw. Kosz w formacie DIN został pokryty lakierem proszkowym, który skutecznie zabezpiecza przed zarysowaniami. Cewkę zrobiono z dobrej gatunkowo miedzi.

Montaż: Po analizie opublikowanych w Internecie opinii na temat produktu można dojść do wniosku, że jest on łatwy w montażu. Sporą zaletą okazuje się to, że w pudełku znajdują się wszystkie akcesoria umożliwiające sprawną instalację sprzętu.

Przeznaczenie: Głębokość montażu to 52 mm. Głośniki będą więc odpowiednie do samochodów różnych marek.

Design: Produkt jest estetycznie wykonany, dlatego dobrze prezentuje się w każdym aucie. Daje to pewność, że głośniki będą wyglądać atrakcyjnie bez względu na stylistykę wnętrza auta.

 

Wady

Zniekształcenia: W nielicznych komentarzach można przeczytać, że zwiększając maksymalnie głośność dźwięku słychać drobne zakłócenia.

 

 

 

 

Hertz DSK 165

 

Kolejny model Hertz DSK 165 to dwudrożny głośnik o wielkości 160 mm i 165 mm (6,3″ i 6,5″). Impedancja tego zestawu wynosi 4 Ohm, a pasmo przenoszenia to 50 do 21000 Hz. Całość zawiera 2 głośniki wysokotonowe i 2 głośniki średniotonowe, o mocy znamionowej 80W.

Wysoka jakość wykonania i stylowy wygląd powoduje, że głośniki nie tylko doskonale spełniają rolę nagłośnienia samochodu, ale również wspaniale się prezentują w nowoczesnym wnętrzu samochodu. Do zestawu producent dołącza 2 zwrotnice, kable i wkręty do mocowania. Głębokość mocowania w tym wypadku wynosi 64 mm. Producent na swój zestaw udziela 24 miesięcznej gwarancji.

Jeśli chodzi o opinie użytkowników, to nie spotkaliśmy żadnej opinii negatywnej. Wszystkie z komentarzy przekazują, że zestaw ten ma olbrzymie możliwości, nawet z fabrycznym radiem z samochodu brzmi bardzo dobrze, a po zamontowaniu wzmacniacza i wymianie radia na lepszy sprzęt efekt jest porywający.

Brzmienie zarówno głośników średnio i niskotonowych, a także wysoko tonowych głośników jest doskonała i zadowoli ucho każdego miłośnika muzyki. Konsumenci jednoznacznie wskazali, że model ten to najlepsze głośniki samochodowe Hertz w 2024 roku.

Model Hertz DSK 165 ma moc 80 W. Produkt wyposażono w 2 głośniki wysokotonowe i 2 głośniki średniotonowe. Głębokość montażu to 61 mm.

 

Zalety

Jakość wykonania: Urządzenie zrobiono z wytrzymałych materiałów. W związku z tym nie ma ryzyka, że głośniki zbyt szybko się zniszczą i będziemy musieli wydawać pieniądze na zakup nowego sprzętu. Na powierzchni produktu nie pojawiają się zarysowania.

Bas: Wiele osób potwierdza, że brzmienie basu jest bardzo dobre. W rezultacie prezentowane głośniki są uznawane za jedne z lepszych modeli dostępnych w tym przedziale cenowym (ok. 250 zł).

Brak zakłóceń: Nawet ustawiając wysoki poziom głośności wydobywający się z urządzenia dźwięk jest pozbawiony zakłóceń. W związku z tym słuchanie ulubionej muzyki jest przyjemne.

Wygląd: Głośniki ładnie komponują się z resztą wyposażenia znajdującego się w samochodzie.

 

Wady

Montaż: Część osób wskazuje, że montaż sprzętu jest skomplikowany, dlatego osoba niedoświadczona może nie poradzić sobie z tą czynnością.

 

 

 

 

Hertz DCX 69

 

Ostatni model Hertz DCX 690, o doskonałym, klasycznym brzmieniu, to modele współosiowe o wymiarach wooferów 6 x 9 cala z serii Hertz Dieci 3. Według producenta głośniki te mogą pracować zasilane mocą radioodtwarzacza, lub być podłączone do wzmacniacza mocy.

Jest to zestaw dwudrożny, szerokopasmowy i współosiowy(coaxial), o mocy znamionowej 90 W i impedancji 4 Ohm. W zestawie znajdują się 2 głośniki o paśmie przenoszenia od 45 do 21000 Hz i rozmiarach 150 x 230 mm (6″ x 9″). Dzięki szerokiemu spektrum częstotliwości, model ten radzi sobie dobrze zarówno z wysokimi tonami, średnimi, a także niskimi.

Na wysoką jakość dźwięku składa się wysokiej jakości wykonanie oraz zastosowanie magnesu ferrytowego w głośniku. Montaż również tu nie przedstawia dużych problemów, gdyż głośnik ten da się zamocować w fabrycznie przygotowanych do takiego sprzętu miejscach.

Głębokość montażu wynosi 77 mm, a do łatwiejszego jego przeprowadzenia producent dołącza wkręty do mocowania, oraz maskownicę. Opinie klientów zaś przekazują nam, że zestaw ma bardzo mocne basy i doskonale spisuje się bez wzmacniacza.

Hertz DCX 69 to głośniki samochodowe o mocy 90 W. Głębokość montażu wynosi 77 mm. Produkt sprzedawany jest w zestawie z maskownicą i wkrętami do mocowania.

 

Zalety

Bez wzmacniacza: Aby korzystać z modelu, nie musimy inwestować we wzmacniacz. Niemniej jednak jego zakup sprawia, że jakość odtwarzanego dźwięku jest znacznie lepsza.

Montaż: Konsumenci doceniają to, że z uwagi na łatwy montaż, każdy może samodzielnie zainstalować urządzenie w swoim samochodzie. Nie trzeba więc korzystać z pomocy fachowców, za którą trzeba zapłacić.

Wykonanie: Osoby, które kupiły prezentowane głośniki samochodowe potwierdzają, że zostały one starannie wykonane. Obudowa produktu jest odporna na wgniecenia i zarysowania.

 

Wady

Bas: Niewielka grupa Internautów uważa, że brzmienie basu w tym sprzęcie nie jest najlepsze.

 

 

 

 

Jakie głośniki samochodowe Hertz wybrać?

 

Najlepsze głośniki samochodowe Hertz to temat naszego poradnika. Na jakie cechy zwracać uwagę, aby takie właśnie były? Postaramy się to wyjaśnić. Pierwszą sprawą, na jaką musisz zwrócić uwagę przed zakupem głośników, to przestrzeń, jaką dysponujesz w Twoim samochodzie, aby zamontować w niej głośniki. W drugiej kolejności przyglądasz się parametrom urządzeń.

Na rynku możemy spotkać głośniki dwustożkowe – są to najprostsze urządzenia – niepolecane dla koneserów muzyki. Kolejne to głośniki szerokopasmowe, zbudowane z jednego, dużego głośnika, który jest odpowiedzialny za niskie tony i wyposażonego w elementy odtwarzające tony wysokie. Jednak dla prawdziwych melomanów najlepsze będą modele dwu, trzy lub czterodrożne. Są to zestawy głośnikowe, które prawidłowo rozmieszczone w samochodzie przenoszą muzykę o najwyższych parametrach.

Na jakość dźwięku ma wpływ membrana głośnika, a dokładniej materiał, z jakiego została wykonana oraz jej wielkość. Najczęściej, w sprzęcie średniej klasy, spotykamy membrany wykonane z papieru. Membrana z polipropylenu wpływa na lepszą jakość przenoszenia niskich tonów, a aluminiowe to membrany montowane przede wszystkim w głośnikach basowych. Należy dodać, że im większa średnica membrany, tym lepsza jakość dźwięku, przy czym najczęściej stosowaną średnicą jest 16,5 cm.

Pasmo przenoszenia, to parametr, jaki powinien zwrócić naszą uwagę. Im jest ono szersze, tym lepsze odwzorowanie dźwięku. Jednak większość z nas ma zdolność słyszenia dźwięków w przedziale 16 Hz a 20 kHz. Zatem wartości dużo poniżej lub powyżej tracą racjonalność zakupu, a mogą wpływać na cenę.

Moc głośników jest bardzo istotna, w przypadku, kiedy chcielibyśmy dodatkowo zamontować wzmacniacz. Muszą one mieć moc o 1,5 razy większą od wzmacniacza. Zwracajmy też uwagę nie na moc szczytową, która urządzenie osiągnąć może tylko przez chwilę, a na moc znamionową oznaczoną, jako RMS.

Dla prawidłowego odtwarzania dźwięku również jest istotny sposób montażu głośników. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy przed montażem sprzętu założysz najpierw na drzwi maty wygłuszające, dzięki czemu całe drzwi staną się obudową dla głośnika, co przyczyni się do lepszej jakości dźwięku. Ponadto poleca się, aby z przodu zamontować najlepszej jakości głośniki. Dwa średniotonowe montowane w otworach fabrycznych, oraz dwa wysokotonowe, które można umieścić w pobliżu kokpitu lub bocznych lusterek. Natomiast dwa głośniki niskotonowe można umieścić na tylnej półce, bądź też dolnej części drzwi samochodu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ