Listwy antyprzepięciowe ranking

Najlepsze listwy antyprzepięciowe w 2017 roku

 

Jest to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu, bowiem w każdym domu znajdziemy urządzenie elektryczne, czy elektroniczne, które jest szczególnie cenne dla domowników. Mowa o listwie przepięciowej, która nie jednemu użytkownikowi uratowała przed przepaleniem komputer, telewizor, czy lodówkę.  Dobra i tania listwa antyprzepięciowa zapobiegnie uszkodzeniu Twoich urządzeń w przypadku nagłych skoków napięcia w sieci elektrycznej. Sprawdź, która z nich sprawdzi się u Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Evern Premium W/LZ03-PRE015/0000

 

Miejsce numer dwa w rankingu listew antyprzepięciowych zajmuje listwa Evern Premium W/LZ03-PRE015/0000. Listwa ta zawiera 7 gniazd, w tym 5 gniazd zawierających bolec uziemiający. Skrajne 2 gniazda są na płaskie wtyczki bez bolców uziemiających. Długość przewodu zasilającego wynosi 1,5 m.

Listwa chroni urządzenia przed przepięciami z zakłóceniami pochodzącymi z sieci elektrycznej. Napięciowy poziom ochrony Up wynosi <= 1.2 kV. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego samogasnącego. Znajdują się w niej także prowadnice do przeprowadzenia kabla w dwóch kierunkach. Listwa została wyposażona w automatyczny bezpiecznik 10A/250V.

A wyłącznik, jaki został zastosowany jest jednobiegunowy, podświetlany, z zabezpieczeniem przed przypadkowym wyłączeniem. W modelu tym przewidziano możliwość zamontowania listwy na ścianie, lub w szafie rack. Mamy tu pełną ochronę termiczną warystorów (półprzewodnikowych podzespołów elektronicznych).

Klienci opiniujący ten produkt przekazują, że jest to bardzo dobra listwa, wyłącznik chodzi płynnie i nie zacina się. Szczególnie jednak klientom przypadło do gustu to, że listwa posiada zabezpieczenia warystorowe oraz ubezpieczenie na podłączony sprzęt w wysokości 1500 Euro. Zaletą jest również automatyczny bezpiecznik i funkcjonalny wyłącznik.  

 

 

 

 

HSK DATA ACAR ECO PLUS ZASHSKLIS0050

 

Kolejny model to HSK DATA ACAR ECO PLUS ZASHSKLIS0050. Jest to listwa zawierająca sześć gniazd z bolcem uziemiającym. Trzy z nich to gniazda włączone do systemu oszczędzania energii (slave) z przesłonami dla ochrony przed porażeniem. Natomiast dwa gniazda umożliwiają podłączenie odbiorników, które potrzebują zasilania ciągłego, a także jedno gniazdo sieciowe to gniazdo master.

Listwa jest wyposażona w przedłużacz o długości kabla 1,5 m. Listwa została wyposażona w automatyczny bezpiecznik zwłoczny, a także w sygnalizację LED ochrony przepięciowej, oraz wyłącznik. Na dowód niezawodności tego urządzenia, producent gwarantuje ubezpieczenie podłączonego sprzętu do tej listwy przepięciowej do kwoty 15000 zł.

Wzdłuż listwy zostały przymocowane uchwyty systemu porządkowania przewodów, dzięki czemu unikniesz plątaniny kabli pod biurkiem. Listwa ta ma również możliwość zamontowania jej na ścianie. Dla użytkowników ważne jest to, że sprzęt spełnia swoje zadanie, jako urządzenie energooszczędne.

Wykonane jest solidnie i ma przyjemny design. A najważniejsze jest to, że produkt ten oferuje programowanie czasu załączania poszczególnych urządzeń, który synchronizuje sam użytkownik, według własnych potrzeb.

 

 

 

 

Gembird EG-PMS2-LAN

 

Czy najlepsza listwa antyprzepięciowa to taka, którą można sterować za pomocą smartfona? Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie „tak” to właśnie mamy produkt dla Ciebie. Gembird EG-PMS2- LAN to co prawda najdroższy model w naszym zestawie, ale też jest on najbardziej zaawansowany technicznie z opisywanych. Jest to sprzęt przeznaczony do zarządzania systemami bezpieczeństwa, urządzeniami takimi jak sauny, albo do zasilania akwariów i terrariów, i posiada zabezpieczenie przepięciowe.

Za pomocą tego urządzenia użytkownik może konfigurować zdarzenie cykliczne oraz jednorazowe z dokładnością ustawienia czasu do 1 sekundy. Zarządzana listwa zasilająca umożliwia obsługę 4 gniazd za pośrednictwem sieci lub poprzez telefon smartfon.

Do prawidłowego działania wymagana jest sieć lokalna z wolnym złączem RJ45, przewody internetowe, oraz komputer z jednym z systemów operacyjnych: OS Windows 2000/XP/Vista/7/8. W wyposażeniu użytkownik otrzyma listwę zasilającą EG-PMS2-LAN, instrukcję obsługi, kabel RJ45 x2, oraz oprogramowanie na CD. Wymiary tego modelu wynoszą 378 x 98 x 55 mm, a jego waga to 1 kg.

Długość przewodu zasilającego wynosi 1,8 m. Maksymalny prąd obciążenia obsługiwany przez ten model wynosi 10A, natomiast maksymalny pobór mocy to 2,5 W. Użytkownicy chwalą szczególnie możliwość programowania pracy urządzenia i dokładność tych ustawień.

 

 

 

 

Acar F5

 

Najtańsza propozycja w naszym zestawieniu to listwa Acar F5. Wymiary tego urządzenia wynoszą: wysokość 5,4 cm, szerokość 5,5 cm i długość 33 cm, waga to 0.4 kg. Ta listwa zasilająca przepięciowa zawiera pięć gniazdek z bolcami uziemiającymi, oraz 1,5 m kabla zasilającego.

Na listwie zamontowano jeden zwłoczny bezpiecznik automatyczny 10A/250V, a także wyłącznik zasilania z lampką kontrolną. Tworzywo, z jakiego jest wykonana ta listwa przepięciowa to samogasnące tworzywo sztuczne. Producent określił, w przypadku zaistnienia przepięcia w sieci, czas reakcji układu ochronnego wynosi 25 nanosekund. Użytkownicy opisują tę listwę zasilającą przepięciową, jako urządzenie o dobrej funkcjonalności.

Szczególnie klientom podoba się możliwość prowadzenia przewodu w cztery różne strony chowając go w zagłębienia w dolnej części listwy. W związku z tym opinie o listwach antyprzepięciowych Acar F5 są pochlebne i chwalą dobre wykonanie sprzętu, a także jej funkcjonalność.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Belkin BSV604CA2M

 

Ostatni produkt na naszej liście to Belkin BSV604CA2M. Zapewnia on ochronę przepięciową urządzeniom do niego podpiętym. Jest to listwa przepięciowa z gniazdami ułożonymi w dwóch rzędach. Mamy tu sześć gniazd sieciowych typu francuskiego wyposażonych w bolce z uziemieniem.

Orientacyjna waga tego modelu wynosi 939 gram. Listwa posiada 650J absorpcji energii. Posiada również wyłącznik odcinający zasilanie do całej listwy. Dla wygody użytkownika listwa posiada dwa porty USB o wspólnym natężeniu 2,4 A. Porty idealnie się nadają do ładowania tabletów, laptopów, czy smartfonów.

Dołączony przewód elektryczny ma długość 2 m. Ponadto tworzywo sztuczne, z jakiego jest wykonany ten model listwy przepięciowej jest odporne na mechaniczne uszkodzenia, a także o przyjemnym, nieagresywny designie.

Użytkownicy przekazują, że doskonale nadaje się, na przykład, do instalacji telewizora, gdzie zwykle potrzeba kilka gniazdek do podłączenia urządzeń satelitarnych, takich jak dekoder, modem, czy nagrywarka.  

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...