Zasilacze komputerowe ranking

Najlepsze zasilacze komputerowe w 2017 roku

 

Możesz się nie znać na komputerach, ale zapewne wiesz, że jak padnie zasilacz, to już nic się nie da zrobić. Komputer nie będzie działał aż do zakupu i instalacji nowego elementu. Jeśli Ciebie spotkał taki problem, albo Twój zasilacz już charczy ze starości, to jest to miejsce dla Ciebie. Poniżej opiszemy pięć czołowych modeli na polskim rynku, którymi warto się zainteresować w przypadku potrzeby zakupu takiego urządzenia. Ranking zasilaczy komputerowych zawiera opis cech każdego z nich, a także opinie klientów, którzy są posiadaczami danego modelu.

 

Nasze zalecenia

 

Corsair RMX Series RM550X

 

Pierwszy z opisywanych modeli, to modularny zasilacz Corsair RMX Series RM550X o mocy 500 Watt i żywotności określonej przez producenta na 100000 godzin. Wymiary tego sprzętu wynoszą: szerokość 150 mm, wysokość 86 mm, oraz długość 160 mm.

Zasilacz jest zgodny ze standardem ATX12V 2.3 i uzyskuje 89% wydajności przy 230 V. Producent zastosował w zasilaczu japońskie kondensatory, które mają mu zapewnić długą i niezawodną pracę. Jest tu również wentylator 135 mm z automatyczną regulacją prędkości.

Dzięki zastosowanym licznym zabezpieczeniom przeciw zwarciom i przeciążeniom, przed prądami udarowymi i zbyt niskim napięciem oraz nadnapięciem, zasilacz zapewni długą bezawaryjną pracę. Natomiast liczne złącza: ATX, EPS, 4 złącza PCI-E, 3 złącza Molex, oraz 6 SATA, zapewnią szybką i sprawną komunikację ze wszystkimi urządzeniami.

Dla użytkowników ważna jest jego budowa modularna, długie kable i cicha praca. Część osób ceni certyfikat gold, oraz to, że podczas pracy nie spada napięcie.

 

 

 

Thermaltake Smart SPS-530MPCBEU


Drugi model to urządzenie Thermaltake Smart SPS-530MPCBEU, kompatybilne z najnowszymi technologiami PC, przeznaczone do obudów komputerowych.  Dzięki bardzo stabilnej, silnej pojedynczej linii 12 V, gdzie natężenie prądu wynosi 41A, sprawności 80+ Bronze, ten
najlepszy zasilacz komputerowy radzi sobie z najnowszą generacją platform z procesorami wielordzeniowymi.

Moc szczytowa tego urządzenia wynosi 630 W. Model ten, mimo wyposażenia go w wentylator 140 mm, jest cichy. Dzieje się tak, dlatego, że wentylator jest umieszczony na łożyskach kulkowych i zamontowany na gumowych podkładkach.

Specjalnie zaprojektowany kontroler, dostosowuje prędkości obrotową do temperatury zasilacza. Ponadto model ten posiada szereg wbudowanych zabezpieczeń. Są to zabezpieczenie nadnapięciowe, przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe, przed prądami udarowymi, oraz zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem.

Ponadto urządzenie zostało wyposażone w dużą ilość złączy różnego typu, w tym dwa złącza PCI-E, jedno ATX, sześć złączy SATA, a także cztery złącza Molex. Wymiary tego modelu wynoszą 15 cm szerokość, 8,6 cm wysokość i 14 cm długość. Moc zasilacza to 530 W. Użytkownicy przekazują opinię, że zasilacz ma bardzo dobrą cenę w porównaniu do jego jakości, pracuje stabilnie i cicho i ma modułowe okablowanie.

 

 

 

Silentiumpc Vero M1 SPC117

 

Silentiumpc Vero M1 SPC117, to zasilacz z przeznaczeniem dla nowoczesnych zestawów komputerowych z pojedynczą kartą graficzną. Posiada jedną, bardzo mocną linię 12 V, a także oficjalny certyfikat Ecova 80 PLUS® Standard 230V EU. Realna moc urządzenia to 600 W i dzięki temu charakteryzuje się ono stabilną pracą przy pełnym obciążeniu.

Również przy pełnym obciążeniu zasilacz pracuje cicho, ze względu na zaawansowany system sterowania obrotami wentylatora. Modularne okablowanie (E-PLUG) o odpowiedniej długości kabli i właściwym oplocie pozwalają użytkownikowi na decyzję o ilości używanych złącz, a także utrzymaniu porządku w obudowie.

Intuicyjny system uniemożliwia złe podłączenie. Tu również mamy zestaw pięciu zabezpieczeń gwarantujący bezpieczeństwo. Są to, podobnie jak w poprzednio opisywanym modelu, zabezpieczenie nadnapięciowe, przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe, przed prądami udarowymi, oraz zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem.

Producent zaznacza, że do konstrukcji użyto wyłącznie tajwańskich kondensatorów, które znane są z dobrej jakości. Ponadto model ten posiada szereg złącz dla nowoczesnych komputerów, w tym 2 złącza PCI-E. Użytkownikom podoba się semi –modularny system i płaskie, oplecione kable. Ponadto zwracają uwagę na cichą pracę i dobrą jakość wykonania.

 

 

 

Antec VP-CP 0-761345- 06485-9

 

Na czwartym miejscu postanowiliśmy umieścić zasilacz Antec VP-CP 0-761345- 06485-9, który ma moc 500 W i jest przeznaczony do obudów komputerowych. Jest to dobry i tani zasilacz komputerowy. Model ten może być używany z obecną i następną generacją platform z wielordzeniowymi procesorami, a to dlatego, że obsługuje najnowsze specyfikacje ATX 12V, o mocy 408W.

Do urządzenia jest podłączony wentylator 120 mm z automatyczną regulacją obrotów, dzięki czemu pracuje on niemal bezgłośnie. Złącza, w jakie zasilacz jest wyposażony to złącze zasilania ATX 24-pin i EPS, 2 złącza PCI-E, 4 złącza SATA, a także 3 złącza Molex o 1 FDD.  Sprzęt posiada również wysokiej jakości kondensatory i szereg zabezpieczeń nadnapięciowych, przeciwzwarciowych i przeciążeniowych oraz przed prądami udarowymi i zbyt niskim napięciem.

Masa kompletnego zasilacza wynosi 1,45 kg, a jego wymiary to wysokość 86 mm, długość 150 mm i szerokość 140 mm. W zestawie użytkownik otrzymuje kabel zasilający. Opinie o zasilaczach komputerowych Antec VP-CP 0-761345- 06485-9 mówią, że jest to dobry zasilacz na dobrych komponentach. Ma wystarczającą moc i przyjazną cenę.

 

 

 

Modecom Volcano 750 Gold 

 

Ranking zasilaczy komputerowych kończymy modelem Modecom Volcano 750 Gold. Zasilacz ten ma potwierdzoną oficjalną certyfikacją bardzo wysoką sprawność wynoszącą ponad 90% przy obciążeniu na 50% mocy. Odpowiednie rezerwy mocy zapewnia 650 W mocy ciągłej. Jest to również najbardziej stabilna technologia skonfigurowana dla zasilacza 80 plus gold.

Producent zastosował tu dużej pojemności kondensator tajwańskiej firmy TEAPO, jak również tranzystory tajwańskie rodem z firmy SINOPOWER. Znajdziemy tu również modularne okablowanie z zastosowaniem długich, płaskich kabli, które nie tylko ograniczą ich plątaninę, a także usprawnią przepływ powietrza. Zasilacz został wyposażony również w dużą ilość złącz: 4 wtyczki zasilające 4-pin HDD/ODD, 4 złącza PCI-E, 4 złącza Molex oraz 8 SATA.

Model ten posiada cicho pracujący wentylator 120 mm. Wymiary zewnętrzne tego sprzętu wynoszą: szerokość 190 mm, głębokość 150 mm, oraz wysokość 87 mm. Klienci, którzy zakupili ten zasilacz uważają, że model spełnia wszystkie ich oczekiwania. Jest stabilny, jego głośność pracy nie jest uciążliwa i ma zadowalającą moc.  

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...