Wzmacniacze wifi ranking

Najlepsze wzmacniacze wifi w 2017 roku

 

Jeśli w swoim domu masz wybrane rejony, w których możesz korzystać z bezprzewodowego Internetu oznacza to, że zasięg Twojej sieci pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście istnieją urządzenia, które mogą pomóc Ci ten problem rozwiązać w łatwy sposób. Oczywiście są to wzmacniacze Wi-Fi. Takie sprzęty pozwolą cieszyć się szybkim przesyłem w każdym kącie w domu, czy pracy. Dodatkowo, dzięki zainstalowanym zabezpieczeniom nie spowodują, że nasza sieć Wi-Fi będzie słabiej chroniona. Jeśli cierpisz na słaby sygnał sieci bezprzewodowej to koniecznie przeczytaj nasze zestawienie najlepszych wzmacniaczy Wi-Fi na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

TP-Link RE200

 

Nasza pierwsza propozycja to TP-LINK RE200. Ten dwuzakresowy wzmacniacz Wi-Fi obsługuje standardy sieciowe:  IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n oraz IEEE 802.11ac. Jak podaje producent, urządzenie będzie współpracować ze wszystkimi routerami Wi-Fi skutecznie zwiększając zasięg naszej sieci bezprzewodowej. Opisywany model ma wbudowane 3 anteny 20 dBi.

Takie parametry umożliwiają korzystanie ze stabilnego połączenia bezprzewodowego do prędkości 750 Mb/s każdego rodzaju urządzeniom, np. smartfonom, laptopom czy tabletom. Ponieważ mamy możliwość połączenia wzmacniacza kablem Ethernet zyskuje on na funkcjonalności.

W takim przypadku użytkownik może wykorzystać sprzęt jako kartę sieciową. Dodatkowo TP-LINK RE200 został wyposażony w szereg zabezpieczeń, takich jak WEP, WPA Enterprise, WPA-2 Personal i WPA2-PSK. Urządzenie jest kompaktowe i jego wymiary wynoszą: wysokość 75,2 mm, szerokość 110 mm oraz głębokość 65,8 mm.

Osoby, które zakupiły ten produkt często określają go jako najlepszy wzmacniacz Wi-Fi. W swoich opiniach przekazują, że jest on bardzo łatwy w konfiguracji, funkcjonalny i oferuje dobry zasięg. Jako dodatkową zaletę wskazują ładny wygląd urządzenia.

 

 

 

 

D-link DAP-1520

 

D-link DAP-1520 to wzmacniacz Wi-Fi, który oferuje kompatybilność ze standardami sieciowymi: IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11h oraz IEEE 802.11ac. Sprzęt został wyposażony w wewnętrzną antenę. Taka konstrukcja urządzenia pozwala na bezproblemową, bezprzewodową transmisję danych do prędkości wynoszącej 750 Mb/s.

Dodatkowo producent wskazuje, że model ten został wyposażony we wsparcie aplikacji QRS dla urządzeń iOS takich jak iPhone, iPad czy iPod Touch. Urządzenie posiada również wsparcie dla urządzeń z systemem Android i Web UI. Nie musimy się także obawiać o bezpieczeństwo naszej sieci.

W tym wzmacniaczu Wi-Fi znajdziemy szereg zabezpieczeń, które ochronią nas przed niechcianymi użytkownikami. Są to WPA, WPA2 oraz WPS i 64/128-bit WEP. Wymiary tego modelu wyglądają następująco: wysokość 92 mm, szerokość 58 mm i głębokość 34,2 mm.

Natomiast waga tego wzmacniacza Wi-Fi wynosi 104 g. Osoby, które zakupiły ten produkt wskazują, że łatwo się on konfiguruje. Jako zalety tego modelu podają również wysoką jakość wykonania i ładny wygląd oraz małe rozmiary.

 

 

 

 

Tp-Link TL-WA854RE

 

Ranking wzmacniaczy Wi-Fi kontynuujemy produktem TP-Link TL-WA854RE. To urządzenie jest kompatybilne ze standardami sieciowymi IEEE 802.11b, IEEE 802.11g oraz IEEE 802.11n.

Umożliwia ono bezprzewodową transmisję danych do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Jak podaje producent, instalacja urządzenia jest bardzo prosta, a wbudowane diody pokazujące siłę sygnału mają dodatkowo wspomóc proces instalacji. Dzięki nim użytkownik będzie w stanie w łatwy sposób oszacować najlepszą lokalizację urządzenia w naszym domu, lub biurze.

Producent również wyposażył wzmacniacz w szereg zabezpieczeń, które pozwolą nam bez obaw korzystać z Internetu. Są nimi 64/128/152 bitowe WEP, WPA-PSK i WPA2-PSK. Wymiary tego wzmacniacza Wi-Fi to 110,0 mm × 65,8 mm × 75,2 mm. Opisywany model został wyposażony w przycisk Range Extender, który pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej.

Można go również wykorzystać do szybkiego nawiązywania połączenia z Wi-Fi przez inne sprzęty bezprzewodowe. Użytkownicy podają, że jest to dobry wzmacniacz Wi-Fi, który dobrze spełnia swoją funkcję. Dodatkowo w swoich opiniach jako zaletę przedstawiają ładny wygląd urządzenia.

 

 

 

 

Edimax EW-7438RPN

 

Nasza kolejna propozycja to Edimax EW-7438RPN. Ten model charakteryzuje się standardami sieci bezprzewodowej IEEE 802.11g, IEEE 802.11b i IEEE 802.11n. Ma on także wbudowane dwie anteny wewnętrzne. Taka konstrukcja pozwala na bezproblemowy przesył danych do prędkości 300 Mb/s. Producent wbudował w tym wzmacniaczu szereg zabezpieczeń, które skutecznie ochronią użytkowników sieci.

Wśród zastosowanych zabezpieczeń znajdziemy WEP, WPA-PSK oraz WPA2-PSK. Dodatkowo opisywany model może pracować w 3 trybach pracy. Są to tryb expander Wi-Fi, mostu bezprzewodowego (Wi-Fi bridge) oraz jako punkt dostępu. Producent przekazuje, że sprzęt jest bardzo łatwy w instalacji.

Dodatkowo tę instalację powinna ułatwić dioda LED wskazująca siłę sygnału sieci bezprzewodowej, która wskaże nam najlepsze miejsce do ustawienia sprzętu. Ten wzmacniacz Wi-Fi ma bardzo kompaktową budowę, jego wymiary wynoszą: wysokość 76 mm, szerokość 47 mm i głębokość 41 mm. Natomiast jego waga to 90 g.

Opinie o wzmacniaczach Wi-Fi Edimax EW-7438RPN przedstawiają to urządzenie, jako kompaktowy produkt o nieskomplikowanej konfiguracji. Użytkownicy w swoich komentarzach wskakują również na ładny wygląd sprzętu.

 

 

 

 

Asus RP-N12 

 

Ostatni z produktów, które chcieliśmy Państwu przedstawić to dobry i tani wzmacniacz Wi-Fi Asus RP-N12. Model ten możemy zakupić już za niecałe 100 zł. Urządzenie to obsługuje standardy sieciowe IEEE 802.11g, IEEE 802.11b oraz IEEE 802.11n. Zostało ono także wyposażone w dwie anteny zewnętrzne.

Ten wzmacniacz Wi-Fi może pracować w trzech trybach: jako wzmacniacz sygnału, jako bezprzewodowy punkt dostępowy (w tym przypadku mamy możliwość stworzyć własny hotspot Wi-Fi), lub jako mostek do mediów. W tym ostatnim przypadku urządzenie podłączamy do dowolnego urządzenia poprzez wtyczkę Ethernet zapewniając mu tym samym dostęp do sieci Wi-Fi. Producent wyposażył ten model w szereg zabezpieczeń.

Są to: WPA-PSK, WPA2-PSK i WPS oraz 64/128-bit WEP. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a jego instalację ułatwia specjalna dioda, która wskaże najbardziej korzystne miejsce do jego montażu. Wymiary wzmacniacza Wi-Fi wynoszą: wysokość 34 mm, szerokość 55 mm i głębokość 81 mm.

Jego waga wynosi 110 g. Użytkownicy przekazują, że ten wzmacniacz Wi-Fi bardzo dobrze funkcjonuje i spełnia swoje zadanie. Dodatkowo ładnie się prezentuje.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...