Obudowy komputerowe ranking

Najlepsze obudowy komputerowe w 2017 roku

 

Gdy staniesz przed potrzebą zakupu obudowy do komputera, zaczynasz przeglądać strony z obudowami, porównujesz, czytasz i zastanawiasz się.  Dobra i tania obudowa komputera, to marzenie każdego użytkownika komputera. Jednak, jak wybrać tę najlepszą dla siebie? Aby Ci w tym pomóc przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych obudów komputerowych opisując ich cechy, a także opinie ich użytkowników. Zatem jeśli właśnie szukasz obudowy do komputera przeczytaj nasz ranking i znajdź najlepszą.

 

Nasze zalecenia

 

Zalman Z3 Plus

 

Ranking obudów komputera rozpoczynamy modelem Zalman Z3 Plus. Producent całą tę obudowę utrzymuje w czarnej kolorystyce, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Oświetlenie LED zaś uatrakcyjnia jej wygląd. Zwłaszcza, że jeden z boków jest zrobiony z przeźroczystego akrylu. Na górze znajduje się wgłębienie przeznaczone do postawienia urządzenia podłączonego do przedniego portu USB.

Przedni panel posiada dwa złącza USB 2.0, złącze USB 3.0 oraz wejście i wyjście Audio. Wszystkie krawędzie tego modelu zostały zaokrąglone, aby zapobiec zranieniom podczas wymiany podzespołów. Budowa wnętrza również została zaprojektowana pod kątem uzyskania lepszej aerodynamiki i lepszego opływu powietrza.

Dzięki instalacji zasilacza na dole, obudowa również zyskała lepsze parametry chłodzenia. Mamy tu możliwość instalacji 5 wentylatorów, z czego 4, o wielkości 120 mm, są w zestawie. Instalację podzespołów usprawnia beznarzędziowy system montażu napędów HDD. Model ten jest przystosowany do długich kart graficznych, do 360 mm.

Ponadto znajdziemy tu gumowane nóżki, które działają anty wibracyjnie, a także filtry przeciwkurczowe wewnątrz obudowy. Wymiary zewnętrze tego modelu wynoszą 192 x 465 x 430 mm. Klienci uważają, że za tak niską cenę obudowa jest wykonana świetnie. Jest ona ergonomiczna, a wewnątrz jest sporo miejsca.

 

 

 

Be Quiet Dark Base Pro 90o

 

Be Quiet Dark Base Pro 900, jest opisywany przez producenta: “doskonała elastyczność aranżacji oraz cisza”. Jest to obudowa spełniająca najwyższe standardy najbardziej wymagających użytkowników. Wymiary obudowy wynoszą 577 x 243 x 585 mm. Całość pozwala użytkownikowi na dowolną aranżację wnętrza. Tacka płyty głównej, zabezpieczona anywibracyjnie, jest wyjmowana i ma możliwość montażu po obu stronach obudowy.

Tacka HDD również umożliwia zmianę pozycji. Dzięki antywibracyjnym oddzieleniu HDD, wentylatorów i zasilacza, a także matom izolacyjnym na panelu przednim i bocznym, obudowa zyskuje bardzo wysokie parametry wygłuszenia i pracuje niemal bezgłośnie. Przyczynia się do tego również obieg powietrza wewnątrz obudowy biegnący przez specjalnie zaprojektowane otwory.

Model ten został wyposażony w trzy wentylatory 14 cm, ale w sumie ma zdolność obsłużenia do czterech wentylatorów PWM oraz czterech wentylatorów 3-pinowych. Mamy tu również zaprojektowane miejsce na radiatory chłodzenia wodnego do 420 mm na górze, przodzie, z tyłu i w dolnej części obudowy. Dodatkowo znajdziemy zatoki dla urządzeń dodatkowych. Wewnątrz jest ich siedem o standardzie 3,5’’, zewnątrz dwie 5,25’’.

Panel boczny jest wykonany z hartowanego szkła, co pozwala podziwiać dowolnie ustawiane oświetlenie LED. Znajdziemy tu również bezprzewodową ładowarkę Qi, którą możemy wykorzystać do ładowania smartfona. Użytkownicy określają, że ten model jest najlepszą obudową komputera, i praktycznie pozbawioną wad. Szczególne uznanie zyskała możliwość konfiguracji wnętrza, według własnych potrzeb, wielokolorowe podświetlenie LED, a także regulacja obrotów wentylatorów.

 

 

 

SilentiumPC Gladius M35W

 

Trzeci z modeli SilentiumPC Gladius M35W, ma wymiary: wysokość 502 mm, szerokość 486 mm, głębokość 200 mm, oraz wagę 6,51 kg. Jest to model o strukturze dwukomorowej, gdzie wszystkie elementy potrzebujące chłodzenia zostały umieszczone na torze przepływu powietrza, a inne, jak koszyki na dyski, czy kable, zostały przesunięte w okolice zasilacza i odgrodzone osłoną.

Dzięki takiej konstrukcji, podzespoły mają nie tylko lepsze chłodzenie, ale również wewnątrz panuje porządek. Obudowa w standardzie ma dwa wentylatory z serii SilentiumPC Sigma Pro 120 mm o maksymalnej prędkości 1200 obr/min, oraz możliwość dołożenia dodatkowych 3 wentylatorów o wymiarach 120/140 mm. A wbudowany kontroler pozwala na zarządzanie pięcioma wentylatorami w trzystopniowym zakresie.

Producent przewidział 2 miejsca 5,25’’ na napędy zewnętrzne i trzy zatoki wewnętrzne 2,5’, oraz dwie uniwersalne 2,5’’/3.5’’. Kształt obudowy pozwala również na montaż długich kart graficznych do 415 mm.

Ponadto mamy tu zamontowane dwa złącza USB 3.0, oraz dwa USB 2.0, a także wyjście słuchawkowe/głośnikowe, oraz wejście mikrofonowe. Użytkownikom natomiast przypadło do gustu duże okno z boku obudowy oraz skuteczne zarządzanie wentylatorami.

 

 

 

NZXT Source S340 Razer Edition CA-S340W- TH

 

Na czwartym miejscu umieściliśmy NZXT Source S340 Razer Edition CA-S340W- TH, obudowę w 90% wykonanej ze stali, dzięki czemu charakteryzuje się ona wyjątkową wytrzymałością. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 445 mm, długość 432 mm, oraz szerokość 200 mm.

W tym produkcie przewidziano 7 slotów. Znajdziemy tu 3 wewnętrzne kieszenie 2,5’’, oraz 3 o wymiarze 3,5’’. W standardzie obudowa posiada 2 zamontowane wentylatory, ale urządzenie jest przystosowane do zamontowania łącznie czterech wentylatorów. Producent przewidział również dwa złącza USB 3.0, oraz wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe stereo mini-jack.

Model ten ponadto jest przystosowany do beznarzędziowego montażu podzespołów. A specjalnie zaprojektowana listwa oddzielająca okablowanie od reszty obudowy utrzymuje porządek i nie zakłóca przepływu powietrza wewnątrz.

Użytkownikom natomiast podoba się skuteczne chłodzenie, dołączone siateczki anty kurzowe na przednim panelu, oraz to, że wszystkie śruby montażowe są umieszczone na zewnątrz. Atrakcyjny jest również design obudowy i podświetlenie LED, a także ładne, zielone elementy w czarnej obudowie.

 

 

 

Gembird Aphrodite CCC-GJ- 04 

 

Piąty i ostatni model w naszym zestawieniu to Gembird Aphrodite CCC-GJ- 04. Jest to obudowa koloru białego i typu midi-tower, ma wymiary 445 x 435 x 190 mm, a jej waga to 4 kg. Wewnątrz użytkownik znajdzie zamontowane 2 wentylatory przednie. Producent przewidział w tym modelu łącznie dziesięć miejsc montażowych: siedem wewnętrznych 3,5’’, oraz trzy zewnętrzne 5,25’’.

Na przednim panelu znajdziemy jeden port USB w standardzie 3.0, oraz jeden w standardzie 2.0, a także wyjście audio stereo z mikrofonem. Procesor w tym modelu nie może przekroczyć wysokości 174 mm, a karta graficzna nie powinna być dłuższa niż 390 mm.

Obudowa posiada również tak pożądaną ostatnimi czasy przezroczystą ściankę zewnętrzną, oraz zamontowane LED-y. Opinie o obudowach komputera Gembird Aphrodite CCC-GJ- 04 przekazują, że jakość tego modelu jest wysoka w korelacji z bardzo niska ceną.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...