Piekarniki elektryczne ranking

 

Najlepsze piekarniki elektryczne w 2017 roku

 

Aby wybrać najlepszy piekarnik elektryczny trzeba przeglądnąć wiele modeli, porównać wiele produktów i ich funkcje. Jeśli właśnie szukasz tego sprzętu do swojego domu, przeczytaj nasz ranking, w którym przedstawimy kilka modeli i opiszemy ich prametry.

 

 

Samsung Dual Cook BQ1D6G114

 

1.Samsung Dual Cook BQ1D6G114Na początek postanowiliśmy przedstawić produkt o stosunkowo wysokiej cenie, bo koszt piekarnika Samsung Dual Cook BQ1D6G114 to wydatek prawie 2 tys. zł. Jest to sprzęt do zabudowy o wymiarach 59,5 x 59,5 x 57,2 cm o pojemności 65 litrów i klasie energetycznej A.

Piekarnik jest niezwykły w swojej funkcjonalności: równocześnie można w nim przygotowywać dwie różne potrawy, o dwóch różnych temperaturach pieczenia. System Dual Cook pozwoli na takie rozwiązanie, dzięki podzieleniu przestrzeni piekarnika na górny i dolny. Podobnie wyświetlacz Twin LED w dwóch wierszach wyświetli, dla każdej komory w innym wierszu, informacje o czasie pieczenia, temperaturze i innych wybranych ustawieniach.

Piekarnik jest wyposażony w sterowanie elektroniczne, a pokrętła sterowania znajdują się na froncie piekarnika. Do wyboru mamy 6 funkcji, w tym programy automatycznego pieczenia, czy funkcja „pizza”. Wnętrze komory grzewczej wykonane z emalii ceramicznej i zostało wyposażone w oświetlenie zawiera 2 półki blaszane i 2 półki siatkowe. Piekarnik ma również 2 grzałki z zakresem temperatur 40 – 250°C.

Dodatkowo wykorzystać także możemy grill, oraz funkcję termoobiegu. Producent tego modelu pomyślał również o bezpieczeństwie użytkowania, dlatego w piekarniku zamontowano chłodzenie obudowy, oraz tzw. „chłodne drzwi”, a także wyłącznik bezpieczeństwa i blokadę przed przypadkowym uruchomieniem. Klientom zaś najbardziej przypadła do gustu funkcja „separatora”, pozwalająca zmniejszyć powierzchnię grzania i ograniczenia zużycia energii.

Jeśli chcesz kupić ten produkt kliknij tutaj, by odwiedzić stronę Ceneo.pl

 

 

 

Bosch HBA43S360E

 

2.Bosch HBA43S360EBosch HBA43S360E to również piekarnik do zabudowy. Tu producent zadbał o czas swoich klientów, wyposażając urządzenie w funkcję szybkiego nagrzewu. Klienci podają, że do temperatury 180°C nagrzewa się w około 7-8 minut. Piekarnik posiada 8 różnych funkcji obsługiwanych sensorowo na froncie urządzenia. Ciekawymi opcjami również są „rozmrażanie” pozwalające na szybkie ogrzanie zamrożonej potrawy do temperatury pokojowej, oraz funkcja ‘Pizza” dedykowana specjalnie do przyrządzania tej potrawy.

Dzięki teleskopowym prowadnicom łatwo wysuniemy potrawę z wnętrza, a prowadnice utrzymają stabilnie ciężar potrawy tak długo, jak długo będziemy ją przyprawiać lub sprawdzać proces pieczenia. Wymiary tego modelu wynoszą 59,5 x 59,5 x 51,5 cm, a pojemność ma 61 litrów.

Wnętrze piekarnika zostało powleczone emalią GranitEmail, którą cechuje mała absorpcja tłuszczów pochodzących z pieczenia, dzięki czemu łatwiej piekarnik utrzymać w czystości. Porządek pomaga też utrzymać automatyczny system czyszczenia piekarnika ecoClean. Ponadto urządzenie posiada również blokadę przed niechcianym uruchomieniem, oraz bezpieczne, chłodne drzwi.

Dla klientów istotne okazało się, że dzięki termoobiegowi, można piec potrawy na 3 poziomach równocześnie. Również konsumenci oceniają, jako przydatne to, że piekarnik ma opuszczane grzałki, dzięki czemu dodatkowo można skierować gorącą temperaturę w zamierzone miejsce. Nie uszedł również uwadze użytkowników ładny design tego sprzętu.

Kliknij tutaj, by uzyskać więcej informacji, opinii i cen!

 

 

 

Adler AD6010

 

3.Adler AD6010Wysokiej jakości piekarnik elektryczny Adler AD6010, z rusztem i brytfanną do pieczenia, przez wielu jest określany jako dobry i tani piekarnik elektryczny. Jest to urządzenie wolnostojące o pojemności 45 litrów i wymiarach zewnętrznych  563.8 x 427 x 364.5 mm.

W zestawie tego modelu znajdziemy ruszt, rożen, brytfannę do pieczenia, oraz uchwyt do wyjmowania rusztu lub brytfanny. Zakres temperatur, w jakich urządzenie pracuje wynosi od 100 do 230°C. Grzanie możemy włączyć niezależnie z dołu, góry, lub obu stron na raz, a termoobieg sprawi, że temperatura zostanie równomiernie rozprowadzona.

Wszystkie 4 elementy grzejne piekarnika, o łącznej mocy 2000 W zostały wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są trwałe. Aby trzymać kontrolę, nad czasem pieczenia Twojej potrawy, do dyspozycji masz timer pozwalający odmierzać czas do 60 minut.

Według użytkowników urządzenie to jest doskonałą alternatywą dla piekarnika wbudowanego w kuchenkę gazową. A niezaprzeczalną zaletą jest to, że można w nim zmieścić blachę do ciasta o długości 40 cm.

Jeśli chcesz przeczytać opinie konsumentów na temat tego produktu, kliknij tutaj!

 

 

 

Electrolux EEB4231POX

 

4. Electrolux EEB4231POXFirma Elektrolux jest znana chyba każdemu. Urządzenia kuchenne tej firmy są wysoko oceniane. Opinie o piekarnikach elektrycznych firmy Elektolux również zachęcają do ich zakupu. Sprawdzimy, zatem czym nam zaimponuje piekarnik do zabudowy Electrolux EEB4231POX.

Model ten od razu może zaskoczyć dużą pojemnością 71 litrów i dziewięcioma poziomami na których możemy umieścić potrawy. Również blacha pasująca do wnętrza jest o 25% większa, jak zapewnia producent, niż w analogicznych urządzeniach. System UltraFanPlus z dużym wentylatorem zadba, aby na każdym z poziomów produkty piekły się równomiernie.

Najważniejsze funkcje piekarnika to konwencjonalne pieczenie, szybkie grillowanie, grillowanie turbo,  funkcja light i pizza. Na panelu przednim jest umieszczony interfejs z wyświetlaczem LED. Chowane pokrętła i przyciski zapewnią kontrolę nad procesem pieczenia. W dołączonym wyposażeniu znajdują się: 1 półka blaszana, 1 półka siatkowa, oraz brytfanna.

Utrzymanie czystości też nie powinno nastręczać trudności, ponieważ wnętrze piekarnika jest wyłożone emalią łatwo czyszczącą, a szklane drzwi bez problemu można wyjąć do umycia. Klienci uważają, że piekarnik ma ładny i nowoczesny wygląd i posiada wiele przydatnych funkcji. Z tego powodu jest wart zakupu.

Jeśli chcesz przeczytać opinie konsumentów na temat tego produktu, kliknij tutaj!

 

 

 

Severin TO 2058

 

5.Severin TO 2058Nasz ranking piekarników elektrycznych zakończymy produktem Severin TO 2058. Jest to wielofunkcyjny piekarnik wolnostojący o pojemności 42 litrów z termoobiegiem, obrotowym rożnem, rusztem i blachą do pieczenia. Panel sterujący zawiera 4-stopniowy przełącznik uruchamiający grzanie górne, dolne, oba razem z użyciem termoobiegu lub bez.

Ustawienia pozwalają na płynną regulację temperatury w zakresie od 60 do 230°C. Wbudowany timer nastawiany do 120 minut, automatycznie wyłączy grzanie, po upływie zamierzonego czasu, dodatkowo informując o tym dźwiękiem.

Model ten posiada bogate wyposażenie dodatkowe, na które składa się blacha do ciasta, brytfanna, ruszt o wymiarach 38,5 x 31,5 cm, pręt do rożna z zaciskami, uchwyt ułatwiający wyciąganie gorącego rusztu lub blachy, uchwyt ułatwiający wyciąganie gorącego rożna, oraz kamień do pizzy o średnicy 29cm. Wymiary zewnętrzne piekarnika, stanowiące według konsumentów jego zaletę, wynoszą: wysokość 36,5 cm, szerokość 52 cm, głębokość 43 cm.

Elementy grzejne zostały wykonane ze stali nierdzewnej i maja moc 1800 W. Termoizolacyjna obudowa gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, a estetyczne wykonanie i solidna budowa sprawiają, że klienci są zadowoleni z jego użytkowania.

Jeśli chcesz kupić ten produkt kliknij tutaj, by odwiedzić stronę Ceneo.pl

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...