Blendery ranking

 

Klientów szukających dobrego blendera ręcznego zapraszamy na naszą stronę, bowiem po analizie zakupów robionych przez klientów w tym segmencie rynku, a także opinii wystawianych przez klientów dotyczących już zakupionych i używanych modeli wyłoniliśmy dwa najlepsze blendery ostatnich miesięcy. Pierwszym jest Philips HR 1677 i na tym modelu skupimy się, opisując jego funkcje. Drugim urządzeniem plasującym się niemal równie wysoko jest Bosch MSM88190.  Sprzęt Philips HR 1677 jest zasilany sieciowo i ma moc 800 W. Użytkownik może regulować płynnie prędkość obrotów, według własnych potrzeb. Model ma wygodny do trzymania, ergonomiczny kształt i wszystkie elementy poza silniczkiem można z powodzeniem myć w zmywarce. Funkcje jakimi sprzęt ten dysponuje to ubijanie piany, miksowanie, mieszanie, a także siekanie. Dołączone akcesoria sprawiają, że urządzenie to pełni funkcję malaksera, i w przypadku mieszania niezbyt dużej ilości składników może całkowicie go zastąpić. Zestaw składa się z kubka o pojemności 1 litra, tarczy do szatkowania i końcówek do ubijania. Nóż tnący jest pokryty warstwą tytanową, co wpływa na jego długą żywotność.

 

 

Jaki blender kupić?

 

Choć historia blendera nie jest długa, to trudno znaleźć w kuchni bardziej przydatne urządzenie. W 1922 roku, mieszkający w Stanach Zjednoczonych Polak Stefan Popławski wymyślił urządzenie do przygotowywania mlecznych koktajli. W 1932 roku opatentował je. Składało się ono z pojemnika, na dnie którego były umieszczone noże napędzane silnikiem elektrycznym.

Do dziś blender kielichowy jest kopią urządzenia Popławskiego. Obecnie mamy do wybory dwa rodzaje blendera: ręczny i kielichowy. Oba służą do rozdrabniania jedzenia. Za pomocą tego urządzenia zmiksujemy zupę, przygotujemy koktajl, zmielimy orzechy, zmiksujemy twaróg, czy posiekamy cebulkę. W zasadzie można użyć go to wszelkich prac kuchennych, jakie nam podpowie wyobraźnia kulinarna. Blender ręczny zajmuje mniej miejsca i z zasady jest to urządzenie, które trzyma się w dłoni podczas obróbki żywności.

Może być wyposażony tylko w nożyk, lub posiadać różne wymienne końcówki. Natomiast blender kielichowy, to urządzenie zawierające naczynie, na dnie którego mamy końcówki tnące, mieszające, czy miksujące, i do niego wkładamy produkty do obróbki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że po włączeniu pracuje bez udziału operatora. Sprawdźmy, na jakie cechy należy zwracać uwagę przy zakupie takiego urządzenia. Jaki blender wybrać, aby służył długo i bezawaryjnie.

Philips HR 1677-90

 

Urządzenie ręczne czy stacjonarne?

To jest podstawowe pytanie, bo też i sposób użytkowania obu tych rodzajów urządzeń różni się. Oba modele można kupić z wieloma końcówkami spełniającymi różne kuchenne zadania. Blender ręczny zajmuje znakomicie mniej miejsca, niż kielichowy. Ma też wyjątkową zaletę – można go używać bezpośrednio w naczyniu obecnie wykorzystywanym do przygotowania potrawy. Np. zupę miksujemy w garnku, w którym się gotuje, koktajl przygotujemy w dzbanku, w którym będzie przechowywany, etc.

Dzięki takiemu rozwiązaniu do mycia, obok noży czy mieszadeł, pozostaje jeden element. Kupując blender ręczny, warto się do niego „przymierzyć” i sprawdzić jak się trzyma w dłoni, czy jest poręczny, czy nie za ciężki, czy się z dłoni nie wyślizguje. Natomiast urządzenie stacjonarne, choć zwykle droższe, to również ma większe możliwości. Może posiadać kilka misek (kielichów) w zależności od przeznaczenia, kilka końcówek mieszających i tnących. Taki model po włączeniu pracuje samodzielnie i nie wymaga naszej uwagi do skończenia pracy. Zatem w tym czasie możemy wykonywać inne czynności. Często też blendery stacjonarne mają większą moc, dzięki czemu nadają się do rozdrabniania twardszych substancji. Bardzo ważna też rzecz – sprawdzić czy w naszej kuchni znajdzie się wystarczająco dużo miejsca do przechowania blendera kielichowego.

 

 

Tabela porównawcza

 

 

 

Moc i obroty blendera

Nie łatwo jest odpowiedzieć na pytanie: jaki jest najlepszy blender? Czy zawsze powinniśmy się kierować zasadą, że im większa moc blendera tym lepiej? Blender ręczny przeważnie ma mniejszą moc, zaczynającą się od 170 W i sięgającą nawet do 900 W. Urządzenia stacjonarne posiadają moc od ok. 600 W do nawet 1500 W. Przed zakupem urządzenia należy się zastanowić, jakie będzie jego przeznaczenie. Jeśli kupujemy je, aby przecierać zupki dla niemowlęcia wystarczy nam moc 300 – 400 W.

Jeśli natomiast mamy zamiar z tego urządzenia korzystać przy wszelkich kuchennych czynnościach, jak np. wyrabianie ciasta, kruszenie lodu, rozdrabnianie migdałów, bezwzględnie powinniśmy się zastanowić nad większą mocą. Warto też pamiętać, że im większa moc blendera, tym wyższa jego cena.  Wiadomo też, że urządzenia te, aby skutecznie rozdrabniać pokarm, muszą być wyposażone w silniki wysokoobrotowe.

Na ogół jest to ok. 20 tys. obrotów na minutę. Jednak blendery kielichowe z zasady są wyposażone w mechanizm regulacji prędkości. Blendery ręczne coraz częściej również taką regulacje posiadają, zwykle znajduje się ona w rączce, a w nowszych urządzeniach prędkość można regulować stopniem nacisku na przycisk.

 

 

Urządzenie plastikowe, czy metalowe

Na ogół rączka blendera jest wykonana z tworzywa sztucznego, lub połączenia metalu i plastiku. Ale blendery kielichowe możemy znaleźć o bardzo różnym designie. Mogą być wykonane z plastiku, lub metalu, albo być połączeniem tych dwóch materiałów. Generalnie urządzenia zbudowane z bardziej wytrzymałych materiałów, jakimi są różne metale, są z zasady urządzeniami droższymi.

Ale też i mają wiele zalet. Taka konstrukcja jest zawsze bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, elementy się nie odkształcają i nie odbarwiają, a ich mycie nie sprawia problemu. Ale też w przypadku blendera ręcznego, który ma solidny metalowy kielich, należy się zastanowić, czy nie będzie on za ciężki i czy damy go radę utrzymać tak długo, jak wymaga pełne zmiksowanie potrawy. Z kolei plastikowe kielichy mogą nie być odporne na bardzo gorące potrawy, mogą matowieć pod wpływem temperatury, odkształcać się i zabarwiać kolorem miksowanych warzyw.

2.Bosch MSM88190

 

Akumulatorowy czy przewodowy

O ile blendery kielichowe możemy kupić jedynie jako przewodowe, zasilane z gniazdka, o tyle blendery ręczne mogą być również bezprzewodowe – akumulatorowe. Brak plączącego się przewodu można uznać za duży atrybut, jednak należy przyglądnąć się również wadom takiego rozwiązania. Blender akumulatorowy na ogół nie ma większej mocy niż 200W, a także tryb pracy, w zależności od modelu może być do kilkudziesięciu minut na jednym ładowaniu. Jeśli takie opcje są dla nas wystarczające, to należy jedynie sprawdzić, czy takie urządzenie z dodatkowym akumulatorem w rączce nie będzie dla nas za ciężkie podczas pracy i czy znajdziemy dogodne miejsce do jego ładowania.

 

 

Końcówki blendujące

Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem każdego blendera jest jego nóż. W większości wypadków jest to nóż dwuskrzydłowy. W niektórych, droższych modelach można spotkać nóż czteroskrzydłowy, lub dwa noże. Od jakiegoś czasu producenci oferują możliwość wymiany noża w blenderach ręcznych. Otrzymujemy wtedy kilka różnych końcówek, każda dedykowana do innej czynności.

Możemy znaleźć noże tnące w dwóch kierunkach, zarówno w pionie, jak i w poziomie, co nie tylko przyspiesza proces rozdrabniania, ale też zwiększa ilość produktów, które mogą być rozdrabniane za pomocą blendera. Producenci prześcigają się w ilości i rodzajach końcówek do blenderów, czyniąc z tego urządzenia wielozadaniowy robot kuchenny. Ale też bądźmy czujni, bo nie wszystkie końcówki są praktyczne, a część z nich nie spełnia funkcji im przypisanej. Część producentów w imię wszechstronności ich urządzenia produkują końcówki nieprzydatne. Najważniejszymi elementami dodatkowymi do blenderów stacjonarnych będą pojemnik do mini malaksera, w którym przygotujemy sałatkę czy koktajl.

Kielichy takie są zazwyczaj o pojemności o 1,5 litra. Kolejną przystawką jest szatkownica. Kroi ona warzywa i owoce w plastry, nadaje się także do rozdrabniania orzechów. Trzepaczka to przydatna końcówka do przygotowania deserów. Przystawka do puree szybko i sprawnie rozdrobni nam ziemniaki, groch, fasolę i inne. Natomiast tarcza do frytek przyda się amatorom tej potrawy. Warto więc się zapoznać ze wszystkimi opcjami wyposażenia dostępnych nam urządzeń do kupienia, aby wybrać blender w dobrej cenie i z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym.

 

 

Najlepsze blendery w 2017 roku

 

Każdy kto spędza choć trochę czasu w kuchni, wie jak bardzo blender może ułatwić i przyspieszyć gotowanie oraz przygotowywanie dań i napojów. Jaki blender zatem kupić? Żeby ułatwić Ci wybór,  zestawiliśmy wszystkie najlepsze blendery  w jeden użyteczny ranking.

 

Nasze zalecenia

 

Philips HR 1677/90

 

1.Philips HR 1677-90Blender  ręczny Philips  to świetna opcja dla wymagającej gospodyni, która lubi ułatwiać sobie pracę w kuchni.  Urządzenie posiada wysoką moc silnika (800W), która poradzi sobie ze zmiksowaniem prawie każdego składnika. Opracowana  technologia  ProMix pozwoliła na funkcjonalne zaprojektowanie kształtu główki blendera ręcznego, który dzięki swojej trójkątnej formie pozwala na lepszy przepływ miksowanych składników.

W konsekwencji przygotowywane przez nas zupy i koktajle są jeszcze gładsze i bardziej aksamitne. Pojemnik o pojemności 1,5 l. czyli tzw. akcesorium robota kuchennego umożliwia multum zastosowań. W młynku możemy siekać, rozdrabniać,  szatkować, kroić zarówno warzywa, jak i mięso i sery.

Ten blender kuchenny pozwala także na ubijanie piany, śmietany i majonezu. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Akcesoria i  końcówki można odłączyć za pomocą jednego przycisku. Dostosowywanie mocy blendera również odbywa się bardzo intuicyjnie, wystarczy mocniej przycisnąć przycisk by zwiększyć obroty urządzenia.

Według wielu opinii jest to najlepszy blender ręczny. Użytkownicy bardzo cenią sobie jego ergonomiczny kształt oraz bardzo solidne i estetyczne wykonanie. Wysoko oceniania jest także jego wielofunkcyjność.

button_kliknij-tutaj-by-kupic-1

 

 

 

 

Bosch MSM88190

 

2.Bosch MSM88190Jeden z flagowych blenderów firmy Bosch, który zachwyca swoją wielozadaniowością. Obsługa tego blendera to sama przyjemność . Został on zaprojektowany w sposób , który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Specjalny antypoślizgowy uchwyt sprawia, iż mamy pewność, że urządzenie nie wypadnie nam z rąk.

Dzięki innowacyjnej technologii urządzenie pozwala na krojenie warzyw i owoców w plastry, szatkowanie ich na surówkę oraz ich rozdrabnianie. Model ten pozwala także na rozkruszenie lodu, zmielenie mięsa a także starcie sera. Ponadto idealnie sprawdza się do przygotowywania kremowych zupek i posiłków dla bobasów.

Końcówki miksujące można używać bezpośrednio na garnku by zmiksować jeszcze gorącą zupę. Urządzenie posiada także opcję ubijania piany. Ten blender ręczny posiada regulację mocy obrotów – do wyboru mamy aż 12 wariantów oraz dodatkową prędkość turbo, która zmieni niemal wszystko w „drobny pył”.

Blender Boscha cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Wysoko ceni się jego wydajność i wysoką moc silnika (800W).  Bez problemu zmieli migdały czy daktyle. Przydaje się praktycznie przy każdej czynności w kuchni.

button_kliknij-tutaj-by-kupic-1

 

 

 

 

Zelmer ZSB 2000x

 

3.Zelmer ZSB 2000 xFirma Zelmer oferuje nam  blender stojący o solidnym wyglądzie i wielofunkcyjnym zastosowaniu. To urządzenie świetnie sprawdzi się do ekspresowego i prostego sporządzania zup i soków.  Pozwala nam na miksowanie zarówno gorącej jak i chłodnej zawartości.

Urządzenie zostało wykonane z solidnych materiałów  (stal nierdzewna). Moc urządzenia jest zróżnicowana w zależności od trybu pracy. Moc przy mieszaniu to 600 W, natomiast moc przy gotowaniu to aż 1000 W.  Możliwe jest także blendowanie pulsacyjne. Szkło kielicha jest niezwykle solidne i odporne na wysoką temperaturę.

Pojemność pojemnika zmienia się w z  zależności od tego czy przygotowujemy posiłki na zimno (1,75 l) czy też sporządzamy gorące zupy (1,4 l). To wielofunkcyjne urządzenie świetnie sprawdzi się także do zmielenia warzyw czy owoców. Spisze się na piątkę również przy miksowaniu ciasta naleśnikowego. Użytkownicy zaznaczają, że blender chodzi dość głośnio ale rekompensuje to świetnie zmielonymi składnikami.

Podkreśla się, że urządzenie jest łatwe w demontażu  i czyszczeniu , co ułatwia utrzymywać je w czystości i higienie. Zelmer to dobry blender kielichowy w przystępnej cenie.

button_kliknij-tutaj-by-kupic-1

 

 

 

 

Braun MQ 775 Patisserie

 

4.Braun MQ 775 PatisserieWarty uwagi ręczny blender firmy  Braun. Podobnie jak pozostałe urządzenia, także i ten blender może pochwalić się wielofunkcyjnością i wielozadaniowością. Oprócz miksowania, szatkowania i rozdrabniania, urządzenie to pozwala także wyrabiać ciasto.

Mikser sprawdzi się więc idealnie dla fanów domowych wypieków i słodkości. Blender wyposażony jest w kilka nowych technologii. Funkcja Power Bell powoduje, że urządzenie bez problemu prowadzi sobie z większymi i bardziej opornymi składnikami. Dzieje się tak ze względu na zaprojektowane pod odpowiednim kątem ostrza ze stali nierdzewnej, które podwyższają efekt miksowania.

Specjalnie wyprofilowane końcówki ograniczają chlapanie płynów na boki i ułatwiają zachowanie kuchni w czystości. Regulacja prędkości została oparta na technologii Smart Speed, która powoduje, że im silniej naciskamy na przycisk , tym szybciej blender miksuje. To bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie.

Co więcej, uchwyt urządzenia został zaprojektowany w taki sposób by możliwe było korzystanie z niego jedną ręką. Model Brauna jest bardzo wysoko oceniany przez użytkowników. Chwalona jest jego moc, która poradzi sobie nawet z mrożonymi owocami. Ponadto pracuje bardzo cicho.

button_kliknij-tutaj-by-kupic-1

 

 

 

 

Russell Hobbs 21350-56

 

5.Russell Hobbs 213050-56Ten innowacyjny blender świetnie sprawdzi się do koktajli. Dlatego też w szczególności polecany jest fanom zdrowego odżywiania, którzy często przygotowują sobie do spożycia  witaminowe bomby.

Blender bardzo szybko się obsługuje a przenośną butelkę można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Butelki idealnie mieszczą się w uchwytach na napoje w samochodzie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób które żyją w biegu ale jednocześnie dbają o swoje odżywianie.

Butelka jednocześnie zastępuje kielich (obecny w standardowych blenderach), więc mamy dwa razy mniej do mycia i czyszczenia.  Pozwala nam to na dużą oszczędność czasu. Urządzenie wyposażone jest w dwa pojemniki z zakrętką o pojemności 600 ml. Mimo stosunkowo niedużej mocy 300 W blender radzi sobie także z kruszeniem lodu.

Pojemniki można bez problemu umyć w zmywarce.  Blender Russell Hobbs zbiera fantastyczne opinie w internecie.  Jest to must have każdego maniaka zdrowego odżywiania. Urządzenie gwarantuje oszczędność czasu. Poza tym jego niska cena bardzo zachęca do zakupu.

button_kliknij-tutaj-by-kupic-1

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...