Odkurzacze ranking

Czy wiesz, że najlepszym odkurzaczem roku 2017 okazał się model Thomas Perfect Air Allergy Pure+? Sami użytkownicy wskazali to poprzez zakupy. Jest to model najczęściej i najchętniej kupowany przez Polaków w tym roku. Sprawdź, czy model ten odpowiada również Tobie. Odkurzacz ma wymiary 467 x 318 x 294 mm, jego waga to 7 kg, a zasięg sprzątania, przy ośmio-metrowym kablu, wynosi 11 m. Maksymalna moc urządzenia to 1700 W i może ona być regulowana przez użytkownika. Jest to również model przyjazny alergikom, ponieważ posiada filtr wodny, oraz mikro filtr HEPA. Filtry te nie tylko czyszczą odkurzaną powierzchnię, ale również przefiltrowują powietrze oczyszczając je z alergenów. Wraz z urządzeniem klient otrzymuje szczotkę do parkietu i dywanu, ssawkę szczelinową, szczotkę do mebli, szczotkę do materacy, a także rurę teleskopową. Drugi, najlepszy odkurzacz roku 2017 to Zelmer Jupiter. Zatem jeśli nie przekonuje Cię marka Thomas, zachęcamy do zapoznania się z tym, co proponuje marka Zelmer.

 

 

Jaki odkurzacz kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach bez odkurzacza jak bez ręki. Gdy pomyślimy, że przed popularyzacją tego urządzenia Panie Domu musiały ręcznie, za pomocą zwykłej miotły sprzątać to niejedną z nich może przejść dreszcz. Teraz jednak pojawia się kolejny kłopot. Na rynku dostępne są różne modele, w różnych cenach i o różnych parametrach. Wybór odpowiedniego modelu może okazać się nie lada wyzwaniem. By być zadowolonym ze swojego wyboru i by zakupiony odkurzacz służył nam lata, to warto przejrzeć dostępną ofertę. Odpowiedź na pytanie, jaki odkurzacz wybrać, wymaga przeanalizowania najważniejszych ich parametrów.

Gdy mówimy odkurzacz zazwyczaj myślimy o odkurzaczach domowych. Jednak obecnie są dostępne również modele industrialne, które możemy wykorzystać do prac około domowych. Taki sprzęt przyda się w szczególności osobom mieszkającym w domach, gdzie jest więcej zajęć porządkowych na podwórzu. Zaczynając nasze rozważania dotyczące zakupu nowego odkurzacza powinniśmy zastanowić się, jaką funkcję nowy nabytek ma spełniać. A to dlatego, że zupełnie inne urządzenie powinniśmy nabyć do sprzątania w domu, samochodu czy obejścia domowego. Jakie jeszcze aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza?

1-thomas-perfect-air-allergy-pure

Przenaczenie

Jak już pisaliśmy, pierwszy aspekt, który powinniśmy rozważyć to przeznaczenie nowego odkurzacza. Trudno nam będzie odkurzyć całe mieszkanie, lub dom małym, bezprzewodowym urządzeniem, które pracuje pół godziny na jednym ładowaniu. Jednak o wiele łatwiej będzie nam sprzątnąć takim podręcznym sprzętem samochód, lub zebrać rozsypaną mąkę w kuchni. Taki zabieg wymagać będzie tylko chwycenia sprzętu, a nie, tak jak jest w przypadku domowych odkurzaczy, wyciągania z szafy poszczególnych elementów i ich skręcania razem. Dla tych, którzy szukają rozwiązań kompleksowych powstały odkurzacze, które dodatkowo pomogą nam wyprać dywany czy tapicerkę. Są to urządzenia droższe od zwykłych odkurzaczy, lecz zyskujemy tutaj dwa sprzęty w jednym.

 

Rodzaje odkurzaczy

W ofercie producentów sprzętu AGD znajdziemy wiele typów odkurzaczy. Zobaczmy, w czym możemy wybierać.

 

– odkurzacze samochodowe. Małe poręczne urządzenia, które zazwyczaj zasilane są akumulatorowo. Długość pracy na jednym ładowaniu zależy od modelu, jednak nie możemy oczekiwać, że urządzenie będzie pracować nieprzerwanie dłużej niż 30 – 40 minut. Na rynku dostępne są również odkurzacze samochodowe zasilane poprzez gniazdo zapalniczki. Tracą one trochę na swojej mobilności. Nie będziemy też mogli ich używać do drobnych prac w domu. Jednak mamy tutaj nielimitowany czas pracy, gdyż nie musimy się martwić o wyładowanie baterii. Takie modele mają też większą moc ssącą od wersji bezprzewodowych.

 

– odkurzacze tradycyjne. Ta kategoria jest mocno rozrośnięta. Dla niektórych dobranie odpowiedniego modelu to nie lada wyzwanie. Planując zakup sprzętu w tego typu musimy się zastanowić nad tym, czy preferujemy urządzenie, które zbiera brud do worka, czy bezworkowe. Mamy też szereg różnych filtrów do wyboru: tekstylne, antyalergiczne czy wodne. Możemy się też zdecydować na odkurzacz cyklonowy, gdzie zassane powietrze wprowadzane jest w wir w celu wytrącenia z niego kurzu, lub taki, którego system ssący przebiega w prostej linii.

 

– odkurzacze kolumnowe. Taki model może w szczególności przypaść do gustu osobom mieszkającym w małych mieszkankach, lub mających bardzo mało przestrzeni do przechowywania. Odkurzacze tego typu zasilane są akumulatorowo, więc podczas sprzątania nie ciągnie się za nami kabel. Dodatkowo, zarówno pojemnik na kurz, jak i motor są umieszczone w jednej kolumnie wraz ze szczotką czyszczącą. Sprzęt taki jest również lżejszy od odkurzaczy tradycyjnych.  

 

– odkurzacze centralne. To wspaniałe rozwiązanie dla osób mieszkających w domach. Zbiornik i silnik znajdują się zazwyczaj w pomieszczeniu gospodarczym. W każdym z pomieszczeń znajdują się tylko gniazda ssące, do których podłączamy rurę z końcówką. Rury, gdzie wędruje kurz do zbiornika ukryte są za ścianami. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest to, że nie musimy walczyć z ciężkim odkurzaczem, który po całym domu ciągniemy za sobą po wszystkich pomieszczeniach i piętrach. Nie mamy też problemu z szukaniem źródła prądu.

 

– roboty sprzątające. Są to takie odkurzacze, że gdy zostaną zaprogramowane, samoistnie sprzątają powierzchnie. Tego typu maszyna będzie przydana w mieszkaniach jednopoziomowych. Urządzenia takie najlepiej sprawdzają się podczas regularnego sprzątania. Nie są one w stanie zebrać grubego, lub zaschłego brudu. Nie tylko ze względu na mały pojemnik na zanieczyszczenia, lecz również zbyt słabe szczotki. Roboty sprzątające będą miały również problem z grubymi dywanami typu shaggy. Jeśli jednak w naszym mieszkaniu przeważają podłogi twarde to takie urządzenie zdecydowanie zmniejszy listę obowiązków domowych, a nasze podłogi dzięki codziennemu odkurzaniu będą zawsze czyste.  

– odkurzacze piorące. Taki model może zainteresować szczególnie tych, którzy posiadają duża ilość dywanów. Pranie ich zazwyczaj to wielkie wyzwanie. Albo musimy wołać specjalistyczną firmę i przemeblowywać całe pomieszczenie. Lub sami próbujemy zawieźć do pralni mniejsze dywany. Takie urządzenie możemy wykorzystać nie tylko do prania dywanów, lecz również i tapicerki. Zaletą takiego sprzętu jest też to, że zabiera mniej miejsca, niż gdybyśmy chcieli kupić osobny sprzęt do wykonywania każdej z czynności.

       2-zelmer-jupiter

Parametry urządzenia

Gdy już zdecydujemy, jaki jest najlepszy odkurzacz do naszych potrzeb, możemy zastanowić się nad odpowiednimi parametrami, które nasz nowy sprzęt powinien posiadać. Powinniśmy zastanowić się nad mocą ssania i mocą silnika. Warto również zwrócić uwagę na wydajność urządzenia. Obecnie wszyscy producenci muszą podawać wydajność produkowanych modeli w skali, która jest łatwo porównywalna. Dodatkowo zyskujemy informacje jak dany sprzęt sprawuje się podczas odkurzania podłóg twardych, czy dywanów. Zarówno moc ssania i silnika oraz wydajność powinnyśmy rozpatrywać wspólnie. A to dlatego, że wysoka moc silnika i ssania nie zawsze oznacza lepszą wydajność urządzenia. Dzięki nowym technologiom producenci są w stanie zaoferować odkurzacze o niższej mocy lecz wysokiej wydajności.

Zwróćmy również uwagę na rodzaj filtra użytego w odkurzaczu. Ten aspekt jest szczególnie ważny, jeśli jesteśmy alergikami, lub ktoś w naszym domu cierpi na uczulenie. Obecnie najbardziej skuteczne filtry na rynku to filtr wodny i HEPA. Jednak wszystkie odkurzacze w dobrych cenach posiadają filtry, które ograniczą emisję kurzu.

Ponieważ odkurzacz jest dosyć często używanym sprzętem AGD w domu. Dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które nie będzie emitowało dużo hałasu podczas pracy. Większość modeli emituje hałas na poziomie 70 – 80 decybeli. Możemy jednak znaleźć na rynku produkty, których poziom hałasu nie przekracza 56 decybeli. Dodatkowo, cichsze odkurzacze dadzą nam swobodę ich użytkowania. Nie będziemy musieli obawiać się obudzenia członków rodziny, czy irytowania sąsiadów naszym sprzątaniem. Natomiast, jeśli przy sprzątaniu mamy do pokonania szereg schodów, to ważne jest by dobrać odpowiednią wagę urządzenia. Pamiętaj również, że waga odkurzacza będzie wzrastać w miarę napełniania się pojemnika. Zazwyczaj do samej maszyny dochodzą również rury, które też dodają wagi całości urządzenia.

 

 

Najlepsze odkurzacze w 2016 roku

 

Szukasz idealnego odkurzacza, ale mnogość wyboru przyprawia Cię o zawrót głowy? Zadajesz sobie pytanie jaki odkurzacz kupić? Poniżej znajdziesz ranking odkurzaczy 2017. Przedstawiliśmy w nim warte uwagi modele, które dokładnie posprzątają mieszkanie i posłużą Ci na lata.

 

Nasze zalecenia

 

Zelmer Jupiter

 

2.Zelmer JupiterKolejna propozycja to odkurzacz polskiej marki Zelmer. Jest to jeden z ich najnowocześniejszych modeli. Cieszy się dużą popularnością, a co najważniejsze pozytywnymi opiniami. Także i ten model polecany jest alergikom. Odkurzacz Zelmer został wyposażony w bardzo dokładny filtr HEPA13.  Bez problemu poradzi sobie on z wszelkimi alergenami. Zelmer Jupiter działa w oparciu o worki wymienne.

Dzięki temu kontakt z kurzem jest ograniczony. Worek po prostu się wyjmuje i wyrzuca. Moc ssania regulowana jest za pomocą bardzo funkcjonalnego  suwaka. W zestawie znajdziemy kilka rodzajów szczotek. Ta najbardziej skuteczna to turbo szczotka.

Za jej pomocą uporamy się z pozostałościami włosów i sierści zwierząt. Jeśli mamy w domu dużo zwierząt to wybór tego odkurzacza to dobra decyzja. Dodatkowo do pakietu producent załącza szczotkę do parkietów, małą ssawkę do odkurzania materacy oraz mini szczotkę, która przeznaczona jest do czyszczenia książek.

Wielu uważa, że najlepsze odkurzacze produkuje właśnie Zelmer. Opinie potwierdzają, że to produkt o wysokiej jakości. Cicho pracuje, a przy tym jest bardzo skuteczny.

 

 

 

 

Zelmer Aquawelt 919.0 SP

 

3.Zelmer Aquawelt 919.0 SP (piorący)Aquawelt 919.0 SP to również model marki Zelmer. Jego dużą zaletą jest jego multifunkcyjność. To urządzenie sprawi, że o wiele łatwiej będzie nam zachować czystość w naszym domu.   Odkurzacz Acquawelt pozwala na mnogość jego zastosowań. Pierwszą opcją jest możliwość odkurzania z zastosowaniem filtra wodnego.

Oprócz oszczędności wynikających z braku konieczności zakupu worków, dużym plusem jest czyste i nawilżone powietrze. Urządzenia pozwala także na odkurzanie z tradycyjnym workiem wymiennym. Dodatkowo model ten pozwala na zasysanie rozlanych płynów. Rozlana na kafelkach herbata nie będzie już problemem.

Ogromnym atutem jest funkcja prania, która pozwala wyczyścić tapicerkę  oraz dywany i wykładziny. Zelmer dysponuje cyfrową regulacją mocy. W konsekwencji będziemy mogli z wielką dokładnością dopasować moc ssania do własnych potrzeb. Elastyczny i wytrzymały wąż posłuży na lata.

W odkurzaczu znalazło się miejsce także na schowek, dzięki temu wszystkie małe końcówki będziemy mieć zawsze na wyciągnięcie ręki. Zelmer produkuje dobre odkurzacze piorące. Recenzje tego modelu są bardzo pochlebne. Wysoko oceniana jest jego wielofunkcyjność. Funkcja prania jest bardzo skuteczna.

 

 

 

 

iRobot Roomba 880

 

6.iRobot Roomba 880 (automatyczny)Robot Roomba to świetne rozwiązanie dla nowoczesnej pani domu, które nie ma czasu lub ochoty na odkurzanie domu i woli przeznaczyć go na inne, przyjemniejsze rzeczy. Jedynym naszym zadaniem będzie wciśnięcie przycisku „Clean”. Robot Roomba to niezwykle inteligentne urządzenie. Dzięki specjalnym czujnikom robot zmniejsza prędkość poruszania znajdując się  przed przeszkodami i tylko leciutko je dotyka.

Oznacza to, że jest całkowicie bezpieczny dla mebli oraz delikatnych przedmiotów.  Urządzenie skupia  swoją uwagę na najbardziej zabrudzonych miejscach, zapamiętuje je i ponownie do nich wraca. Dzięki temu jest bardzo skuteczny. Potrafi także sprzątać pod meblami.

Ogromnym atutem jest fakt, że urządzenie może odkurzać i czyścić podłogi, wówczas gdy nie ma nas w domu. Wystarczy je tylko odpowiednio zaprogramować.  Robot świetnie sobie radzie praktycznie z każdą powierzchnią, nieistotne czy chodzi o dywan, kafelki, panele czy wykładzinę.

Największą wadą tego urządzenia jest jego cena. Jednakże opinie potwierdzają, że jest jej wart. Pomimo niewielkich gabarytów urządzenie jest niezwykle skuteczne. Sprząta bardzo dokładnie.

 

 

 

 

Bosch BBHMOVE5

5.Bosch BBHMOVE5 (pinonowy)Kolejny model to odkurzacz pionowy niemieckiej marki Bosch. Jest to urządzenie akumulatorowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu znika problem plączącego się kabla, którego obecność bywa bardzo uciążliwa. Ten niezwykle elegancki model. Ponadto odkurzacz jest bardzo poręczny. Posiada dwustopniową regulację mocy dzięki czemu z łatwością dopasujemy siłę mocy do powierzchni, którą sprzątamy.

Moc regulujemy za pomocą niezwykle wygodnego suwaka. Ze względu na brak konieczności podłączenia do prądu świetnie sprawdzi się na przykład do sprzątania samochodu. Sprawdzi się także w każdym innym miejscu, które pozbawione jest gniazda z prądem.

Pojemnik w którym gromadzą się zanieczyszczenia bardzo łatwo się opróżnia.  Jest to dobra opcja dla zapominalskich, którym zdarza się zapominać o zakupie worków. Produkt można zakupić w bardzo korzystnej cenie. Odkurzacz ten cieszy się bardzo dobrymi opiniami.

Model określa się jako niezwykle poręczny i wygodny w użyciu. Bardzo łatwo się nim manewruje i zmienia kierunek jazdy. Dobrze się sprawdza do codziennego usuwania drobnych zanieczyszczeń.

 

 

 

 

Thomas Perfect Air Allergy Pure+

 

1.Thomas Perfect Air Allergy Pure+ (wodne, z filtrem wodny)Świetny odkurzacz niemieckiej firmy Thomas.  Rekomendowany w szczególności dla alergików. W komplecie znalazło się aż 5 filtrów. Filtr HEPA H13 jest niezwykle skuteczny i zatrzymuje aż 99,95%  zanieczyszczeń.  Jest to najnowocześniejszy filtr na rynku. Jest tak dokładny, że zatrzymuje nawet cząsteczki dymu papierosowego. Ponadto w zestawie znajdziemy dwa filtry osuszające, filtr z węglem aktywowanym oraz mikrofiltr, który  dba o czystość powietrza wylotowego.

Filtr wodny jeszcze bardziej podnosi skuteczność właściwości antyalergicznych odkurzacza. Sprzęt jest bardzo ekonomiczny w użytkowaniu. Nie ma potrzeby kupowania wymiennych worków, gdyż w odkurzaczu został zamontowany pojemnik, który wystarczy regularnie opróżniać i czyścić.

Warto zaznaczyć, że pojemnik ma pojemność prawie 2 litrów. Model ten został wyposażony w elektroniczną regulację siły ssania. W konsekwencji z łatwością dopasujemy moc ssania do sprzątanej powierzchni. 11 metrowy kabel sprawia, że dotrzemy w każde miejsce bez konieczności przełączania odkurzacza do różnych gniazdek.

Odkurzacz ma same pozytywne opinie. Ma bardzo dużą moc i rzadko używa się go na maksymalnych obrotach. Filtry spełniają swoją rolę i nie mamy do czynienia z sytuacją, w której pyłki kurzu unoszą się po sprzątaniu.

 

 

 

 

Black & Decker Dustbuster ADV1220-XK

 

7.Black & Decker Dustbuster ADV1220-XK (akumulatorowy, samochodowy)Kolejny prezentowany model to odkurzacz samochodowy marki Black & Decker. Jest on przeznaczony do sprzątania samochodów. Zasilany jest za pośrednictwem gniazda zapalniczki. Odkurzacz jest bardzo skuteczny. Technologia Cyclonic sprawia, że odkurzacz oddziela zanieczyszczenia od filtra, dzięki czemu urządzenie zachowuje płynną i wysoką siłę ssania przez cały czas.

Model ten został wyposażony w długi 5 metrowy przewód, który umożliwia na swobodne odkurzenie całego samochodu, łącznie z bagażnikiem. Funkcjonalne końcówki, które zostały dołączone do kompletu pozwalają na dotarcie w ciężko dostępne miejsca. Długa końcówka szczelinowa pozwala dotrzeć do problematycznych przestrzeni, np. między fotelami.

Jest to model bezworkowy. Cały brud gromadzi się w plastikowym pojemniku. Jego opróżnianie i czyszczenie jest bardzo łatwe. Wystarczy odłączyć zbiornik od odkurzacza i wyrzucić jego zwartość do śmieci.

Odkurzacz jest bardzo dobrze oceniany przez użytkowników. Bardzo przyjemnie i szybko  odkurza się nim auto. Jest solidnie wykonany. Długi kabel pozwala na posprzątanie nawet dużego samochodu.

 

 

 

 

Columbia Vac CV 12

 

8.Columbia Vac CV 12 (centralny)Columbia Vac CV 12  to odkurzacz centralny. Dysponuje on niezwykle silnym i wytrzymałym silnikiem Self Cool. Odkurzacz rekomendowany jest do domów o powierzchni do 200 metrów kwadratowych. Nadaje się do zabudowy, dzięki czemu staje się praktycznie niewidoczny. W urządzeniu zastosowano technologię oczyszczania instalacji po zakończeniu odkurzania. Co więcej, model ten jest bezworkowy. Pojemność jego zbiornika wynosi aż 20 litrów.

Oznacza to, że jego opróżnianie jest konieczne tylko raz na kilka miesięcy.  Filtr  urządzenia samoczynnie się oczyszcza. Zawdzięcza się to cyklonicznemu systemowi filtracji. Do produkcji tego centralnego odkurzacza użyto najwyższej jakości materiałów.  Obudowa sprzętu została wykonana ze stali szlachetnej.

Dużym atutem tego modelu jest niezwykle cicha praca.  Ten odkurzacz centralny ma bardzo dobre opinie. Bardzo chwalona jest jego duża moc ssania. Na plus oceniana jest jego niewygórowana cena, a przy tym zachowanie wysokiej jakości.

Podkreśla się że odkurza bardzo cicho. Nawet gdy zbiornik jest częściowo zapełniony, moc ssania nie spada i utrzymuje się na równym poziomie.

 

 

 

 

Karcher SE 5.100

 

9.Karcher SE 5.100 (wielofunkcyjny)Ostatnia propozycja to model SE 5.100 niemieckiej marki Karcher.  Jest to urządzenie wielofunkcyjne. Jego pomoc w zachowaniu porządku w domu będzie nieoceniona. Odkurzacz ma funkcję prania. Urządzenie świetnie radzi sobie z czyszczeniem dywanów, wykładzin a także tapicerek.

Używając tego urządzenia możemy szybko i tanio odświeżyć wygląd naszego ulubionego fotela czy kanapy. Odkurzacz zbiera także rozlane płyny, co jest niezwykle pomocne, gdy mamy małe dzieci. Świetnie sprawa się także w domu pełnym zwierząt. Doskonale usuwa sierść pupili. Suche odpady zasysane są do papierowych worków.

Mokre płyny natomiast gromadzą się w plastikowym pojemniku. Urządzenie będzie również pomocne przy myciu podłóg. Jego moc wejściowa to 1440 w.  W komplecie producent dołącza wiele gadżetów takich jak ssawko-szczotka, końcówka do czyszczenia podłóg, ssawka szczelinowa oraz  płyn do prania tapicerki.

Karcher oceniany jest przez klientów bardzo wysoko. Jego nieco głośne działanie rekompensowane jest efektami czyszczenia. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze, korzysta się z niego intuicyjnie.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL

 

4.Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL (bezworkowy)Następna propozycja to odkurzacz szwedzkiej firmy Eletroclux, która od lat jest jednym z liderów na rynku AGD.  Jest to model bezworkowy. Oznacza to, że wszystkie brudy i odpady trafiają do plastikowego pojemnika. Jego opróżnianie jest niezwykle proste i szybkie.

Odkurzacz został wyposażony w zmywalny mikrofiltr. Regulacja mocy ssania została umieszczona w rączce. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które powoduje, że nie musimy się schylać i nadwyrężać kręgosłupa.

Dodatkowo odkurzacz dysponuje teleskopową rurą, która gwarantuje duży zasięg odkurzania. Cechy te sprawiają, że odkurzacz jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Dodatkowo zamontowane uchwyty mogą ułatwić jego przechowywanie.

Urządzenie posiada dość sporą moc wyjściową na poziomie 1300 W.  Jest to tani i dobry odkurzacz bezworkowy. Przemawiają za tym także recenzje. Podkreśla się, że odkurzacz ma bardzo dobrą moc ssania. Wysoko oceniana jest skuteczność turbo szczotki. Minusem jest dość krótki kabel, który nie powinien jednak stanowić problemu w mniejszym mieszkaniu.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...